Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts meži: LLU ir nozīmīgākais partneris meža nozares speciālistu sagatavošanā 1

«Aptuveni 70 procentiem no akciju sabiedrības «Latvijas valsts meži» (LVM) darbiniekiem ir diploms, kas saņemts, apgūstot LLU studiju programmas, un arī turpmāk LLU būs nozīmīgākais partneris meža nozares jauno speciālistu sagatavošanā,» norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks.

LLU bija pirmā universitāte, ar ko LVM noslēdza sadarbības līgumu. Šogad uzņēmums sadarbības līgumus noslēdzis arī ar Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Universitāti (LU), skaidro LLU pārstāve Ilvija Gaidukoviča. «Sadarbības loka paplašināšana varētu nākotnē palīdzēt stiprināt biznesa un augstākās izglītības savstarpējo izpratni, tādējādi arī LVM un LLU abpusējie ieguvumi varētu tikai palielināties,» atklāj R.Strīpnieks.Viņš skaidro, ka, slēdzot sadarbības līgumus ar lielākajām Latvijas augstskolām, LVM vēlas apvienot spēkus, lai veicinātu vispusīgu, pilnīgu un kvalitatīvu sadarbību augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanā atbilstoši meža nozares vajadzībām. Jautāts, vai jaunie sadarbības līgumi varētu ietekmēt LLU absolventu īpatsvaru LVM darbinieku skaitā, R.Strīpnieks atzīst, ka konkrētus lēmumus par uzņēmuma personālu noteiks darba tirgus, LVM stratēģija un katras konkrētās augstskolas sagatavoto speciālistu atbilstība meža nozares vajadzībām.Arī LLU Meža fakultātes (MF) dekāns Dagnis Dubrovskis jaunu LVM sadarbības līgumu noslēgšanu ar Latvijas lielākajām augstskolām vērtē pozitīvi: «LVM darbinieku lielākais īpatsvars, protams, ir LLU MF absolventi, bet uzņēmumam aizvien vairāk nepieciešami arī juristi, biologi, ģeogrāfi, grāmatveži un citu jomu pārstāvji.»«Sabiedrībā mežsaimniecība ne vienmēr tiek rādīta pozitīvā gaisotnē, piemēram, jautājumos par ciršanas apjomiem un to ietekmi uz vidi. Tāpēc svarīgi sabiedrībā skaidrot mežsaimniecības principus un rast pozitīvus risinājumus. LU Bioloģijas fakultātei varētu būt zināma loma šo jautājumu risināšanā,» norāda D.Dubrovskis.Maijā LVM noslēdza sadarbības līgumu ar LLU MF, tā stiprinot jau izsenis ciešo uzņēmuma un fakultātes sadarbību. Līgumā paredzēts turpināt veiksmīgo sadarbību izglītības satura jautājumos, fakultātes akadēmiskā personāla tālākizglītības jomā, materiāli tehniskās bāzes modernizēšanā, meža nozares ekspertu piesaistē mācību metodisko materiālu un studiju noslēguma darbu izvērtēšanā, kā arī kopīgu projektu izstrādāšanā un ieviešanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

profesionaalis

Man godīgi sakot jau zae.....la klausīties šitās muļķības par to kā mežs netiek pārcirsts. Lai nu cik izdevīgi ir runaat šādi, kādreiz pār to nāks atbildība!

pirms 7 gadiem, 2012.09.22 00:17

Jelgava