Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts meži: silto laikapstākļu dēļ kokmateriālu izvešana no mežiem pa sliktākas kvalitātes ceļiem ir apgrūtināta 1

Silto laikapstākļu dēļ ir apgrūtināta mežizstrāde arī Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja «Latvijas valsts meži» (LVM) mežos, un pa sliktākas kvalitātes meža ceļiem kokmateriālus no mežiem nevar izvest, aģentūrai BNS pastāstīja LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Viņš norādīja, ka problēmas radušās senāk būvēto ceļu neapmierinošā stāvokļa dēļ. «Šādā laikā ir sarežģīti un vietām pat neiespējami izstrādāt atsevišķas cirsmas, kurās darbs smago mežizstrādes apstākļu dēļ tiek plānots tieši sala apstākļos. Senāk būvēto ceļu neapmierinošā stāvokļa dēļ mežos pie ceļiem palielinās kokmateriālu atlikumu daudzums,» sacīja Kotovičs un uzsvēra, ka siltās ziemas skaidri parāda, kādu rezultātu dod LVM ieguldītās investīcijas meža ceļu būves programmā.«Sākot meža ceļu būvi, uzņēmums ņēma vērā, ka globālo klimata pārmaiņu dēļ siltas un mitras ziemas Latvijā kļūs arvien biežākas, tāpēc visi jaunie ceļi tiek būvēti tā, lai būtu piemēroti izmantošanai arī šādos laika apstākļos. Pēdējos gados uzbūvēto ceļu un mežizstrādes darbu plānošanas optimizācijas dēļ uzņēmums klientiem spēj nodrošināt ritmisku koksnes plūsmu,» paskaidroja LVM komunikācijas daļas vadītājs un piebilda, ka situācija ar valsts mežu izstrādi varētu būt daudz sliktāka.«Jāteic gan, ka situācija Latvijas valsts mežos varētu būt daudz sliktāka, ja 2009.gadā uzņēmums nebūtu veicis izmaiņas cirsmu plānošanas principos, pārejot uz meža apsaimniekošanas darbu optimizāciju plānošanas vienībās,» informēja LVM pārstāvis un atzina, ka līdzīgi darbus optimizējuši arī citu mežsaimnieciski attīstītu valstu meža apsaimniekotāji, piemēram, Īrijā, Igaunijā un Skandināvijas valstīs.Aģentūra BNS jau vēstīja, ka neierasti silto laika apstākļu dēļ Latvijā ir apgrūtināta mežizstrāde un atsevišķās vietās darbi ir pārtraukti. Prognozēts, ka tie varētu atsākties pēc zemes sasalšanas.LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus – izsolītu ciršanas tiesības mežos, tos atjaunotu, nomātu medību platības u.c. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija. LVM 2010.gadā strādāja ar 215,97 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 58,2% vairāk nekā 2009.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 2,4 reizes un bija 78,32 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dace

Nevis apgrūtināta izvešana, bet to vajg uz laiku aizliegt izvest, jo ceļus izbojā, un pēc tam atstāj un nesakārto pēc savas izvešanas. Nekad nerēķinās, ka arī caur mežu brauc cilvēki kuri netiek savās mājās.
Esmu ievērojusi, ka izved malku tad kad ir dubļi, slapdraņķis,nevis tad kad ceļi ir uzsaluši.
Vajadzētu Valsts mežiem pēc sevis sakārtot gan ceļus, gan cirsmas, atstājot visu bardakā, piemētā arī ar atkritumiem pēc ēšanas.

pirms 7 gadiem, 2012.01.16 11:05

Jelgava