Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts policijas automašīnām jauns trafarējums; rīt tas būs apskatāms Jelgavā 12

Valsts policija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju ir izveidojusi jaunu policijas trafarējuma vizuālo identitāti. Jauno dizainu izstrādājuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, veidojot policijas transportlīdzekļus mūsdienīgus, ar spilgtu eleganci, ietvertu pagātni un iekodētu latvisko identitāti, informē Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava. Iesoļojot nākamajā simtgadē, Valsts policija turpina pārmaiņas līdz ar jauno operatīvā transportlīdzekļa trafarējuma maiņu.

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti gandrīz gadu strādāja pie Valsts policijas uzdevuma – izveidot jaunu trafarējuma dizainu policijas operatīvajam transportam, kas būtu mūsdienīgs, redzams, funkcionāls un tajā pašā laikā arī latvisko identitāti saglabājošs. Viena no jaunā trafarējuma svarīgākajām īpašībām ir tā redzamība mūsu klimatiskajos apstākļos, proti, policijas operatīvajam transportam jābūt labi pamanāmam gan diennakts gaišajā laikā, gan apgrūtinātas redzamības apstākļos, arī tad, kad nav ieslēgtas bākugunis.

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu grupas kopumā izstrādāja sešus interesantus, profesionālus un prasībām atbilstošus piedāvājumus, no kuriem policijas un akadēmijas ekspertu atzinību tomēr guva Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļas studenšu Megijas Jurevicas un Sallijas Štāles doc. Maijas Rozenfeldes un prof. Ingūnas Eleres vadībā veidotais dizains.

“Pagātnes spēks nākotnē!” – tā abas darba autores nosaukušas jauno policijas transportlīdzekļu vizuālo identitāti. Autores iedvesmojušās no mūsu likteņupes Daugavas plūduma: “Mums ir spēcīgas saknes, ko pierāda daudzi pagātnes notikumi. Tie ne tikai nes mūsu vārdu pasaulē, bet arī ceļ tautas pašapziņu, vairojot ticību saviem spēkiem. Paturot to prātā, mēs būsim vienoti, nesalaužami un turpināsim virzīt sevi uz priekšu. Veidojot jauno dizainu, attēlojām likteņupes Daugavas straumes ritmus. Kustība un dinamika, kas izriet no upes steigas, simbolizē virzību uz priekšu nākotnē.”

Jaunizstrādātajā dizainā pagātne, kas asociējas ar pelēko krāsu, saglabājas mašīnas dizainā kā viens no krāsu elementiem, kas mijas ar dzelteno un zilo krāsu, veidojot stilizētu Laimas slotiņas elementu – spēcīgu latviskās identitātes ģenētisko kodu.

“Mums bija ļoti svarīgi, ka pie jaunā trafarējuma izveides strādāja tieši jauni cilvēki. Mākslas akadēmijas studenti, radot jaunu trafarējumu, rada nākotnes policiju. Tādu, kādu viņi to vēlas redzēt savā dzīvē. Tas ir ļoti simboliski,” uzsver Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. “Tas arī ļoti sasaucas ar to pārmaiņu procesu, ko esam sākuši policijas iekšienē. Arī mēs maināmies, varbūt lēnāk, nekā gribētos, bet pārmaiņas ir, un tās ir pamatīgas un vērstas uz attīstību.”

“1991. gadā Latvijas Mākslas akadēmijas profesors dizainers Gunārs Glūdiņš radīja tam laikam piemērotu, radikāli atšķirīgu policijas trafarējumu, izmantojot atturīgi pelēko toni. Un teju pēc 30 gadiem Latvijas Mākslas akadēmijai ir pagodinājums atkal piedalīties Valsts policijas pārmaiņu procesā, veidojot nu jau šim laikam atbilstošu policijas transportlīdzekļu trafarējumu, kurā izmantoti Ziemeļeiropas līmeņa augstākās kvalitātes gaismu atstarojošie materiāli, nodrošinot labāku redzamību, ilgnoturību un izturību arī mūsu klimatiskajā zonā,” tā Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš.

Jauno trafarējumu operatīvajam transportam Valsts policija plāno ieviest pakāpeniski. Vispirms vizuālās identitātes maiņu piedzīvos operatīvais transports, kas saistīts ar ceļu satiksmes kontroli un patrulēšanas funkciju izpildi, bet pakāpeniski trīs gadu laikā tas tiks nomainīts visam transportam.

Kopš iepriekšējām vizuālajām pārmaiņām pagājuši 27 gadi. Šajā laikā attīstība notikusi visās jomās gan Latvijā, gan citviet Eiropā un pasaulē. Aizvien būtiskāku nozīmi policijas darbā ieņēmusi tās vizuālā identitāte – praktiski visur pasaulē policijas autotransports kļuvis daudz krāsaināks, spilgtāks un uzreiz pamanāms. Operatīvajam transportam jābūt redzamam gan gaišā dienā, gan arī tumsā. Tas ir drošības jautājums.

Šonedēļ ar jauno Valsts policijas transportlīdzekļu vizuālo identitāti tiks iepazīstināti iedzīvotāji arī visos Latvijas reģionos. Otrdien, 12. jūnijā, trafarētā automašīna viesosies Zemgalē – to varēs apskatīt Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā, no pulksten 11 līdz 12. No pulksten 13.50 līdz 14 automašīna būs apskatāma Aizkrauklē pie policijas iecirkņa, pēc tam no pulksten 15 līdz 16 – Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā 3. Trešdien automašīna būs skatāma Vidzemē, ceturtdien – Latgalē, piektdien – Kurzemē.


Foto: Valsts policija

Pievieno komentāru

Komentāri 12

ceļinieks

Un kā es ar tādu "papagaili" krūmos sēdēšu?

pirms gada, 2018.06.11 17:03

jelgavnieks

krūmos tupēties varēsi tikai tad ka būsi aizvilcies ķēzīties proti peku nolikt tagad jāstrādā tev būs un ja ne ne ceļinieks -paliksi pa bezdarbnieks žurkas kaķus tvarstīt liks ja to ne tad būsi pliks

pirms gada, 2018.06.11 18:33

opis

aber nu kruķi nevarēs glabāties pie čisburgeru hamburgeru ēstuvēm un saēdušies dirnēt krūmu paēnā bezdarbībā cilvēki uzreiz pamanīs kur paslēpusies kruķu auto ar tajā guļošajiem ,darbarūķiem,kuri pamatīgi saēdušies bauda miegu tā ka sargoņos slaidu ir maz pamatā labi noēdušies makani ar pamatīgām speķa krunkām uz kupra pazodē uz vēdera labi labi nu būs jāsāk darīt savu darāmo uzraudzīt kārtību pilsētā būs slaidi kustīgi un uzkrātās speķa krunkas izzudīs kā ledus pavasarī

pirms gada, 2018.06.11 18:27

Tas pats Jānis

Nescāj opi, kruķiem vairs nevajadzēs sēdēt krūmos, jo būs makten daudz fotoradaru un esošajiem uztaisīs distances kontroli, lai neizsprūk tie, kas aiz radara paātrinās. Vot tad sāksies jauna opera.

pirms gada, 2018.06.11 19:35

UA

Viens pret vienu trafarējums, kā ukrainas policijai.... vajadzēja izdomāt kaut ko latviskāku, nevis kopēt no Ukrainas ) https://ej.uz/uapolicecar

pirms gada, 2018.06.11 20:04

Švimpāzijs

Tu laikam izliecies.. Pateikšu priekšā - Zviedrija, Islande, Īrija, Vācija.. Paskaties plašāk.

pirms gada, 2018.06.12 08:00

$

Pirms gada "Mentiem"bija liels iepirkums,tad,ar vajadzēja mainīt trafarējumu.

pirms gada, 2018.06.11 22:52

Resnais

ar lielu pompu copy-paste no zviedrijas policijas mašīnām. Kāda no tā ir jēga, ja uz līnijas ir labi ja viena mašīna, vēl ir netrafarētie, kas apzināti slēpjas. Policijas tagad nekur nav, Ceļu remontzonās stāvu kā muļķis. Man iededzas zaļais, bet pretī mašīnu straume, visi iet pie sarkanā. Kad es varētu sākt kustēt, man jau ir sarkans. Pilnīga anarhija. Uz E77 No Rīgas puses uz iecavu viens iedomājas mest pa kreisi, jo negrib braukt uz apli griezt riņķī. Viss ceļš melnās strīpās sabremzēts. Priekš kam šito zīmēšanos, ja reāla satiksmes uzraudzība nenotiek. Otra lieta- Latvijā kā jau turīgā valstī ir divas policijas- pašvaldību policijas transportu mēs nepārkrāsosim? Tos nereti nevar no apsardzes mašīnām atšķirt. Bet jā, labāk pašvaldībniekus neaiztikt.. Tad nevarēs bērnus uz bērnudārzu vest ar šādiem papagaiļiem.

pirms gada, 2018.06.12 00:59

sandzis

Ar to LV simtgadi kā aptrakuši... Izgāzīs miljonus par jauniem auto, domā par iekšlietu struktūru jaunajām formām u.c. nenormālības.
Un jau paralēli plāno krasas nodokļu izmaiņas, ar ko piesegt plikās pēcpuses. Atkal noplēsīs no tautas, jo pašiem ar augustu tak arī algas jāpalielina.
Cik pretīgi...

pirms gada, 2018.06.12 08:59

Gods

man patīk un izjūtu lepnumu, ka kļūstam eiropejiskāki. Varbūt ģērboni kaut kur varēja iestrādāt.

pirms gada, 2018.06.12 09:00

tims

A man patīk! Bet Latvijā tā ir nacionālā īpatnība - vienalga ko darīsi, vienalga ko jaunu ieviesīsi, vienmēr būs bars, kas nories, kritizēs, vaimanās, pieminēs savu grūto bērnību un koka rotaļlietas. Laikam jau tomēr esam tautiņa ar īpašām vajadzībām...

pirms gada, 2018.06.12 10:53

Eses

Man patīk!
Nav ko klausīties mūžīgo Latviešu čīkstēšanu, kuri neko paši nedara, lai būtu labāk.

pirms gada, 2018.06.12 17:23

Jelgava