Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts probācijas dienests aicina pievienoties brīvprātīgo izlīguma starpnieku pulkam 2

Interesentus, kam ir vēlme izprast taisnīguma atjaunošanas pamatprincipus un apgūt jaunas prasmes konfliktu risināšanā, Valsts probācijas dienests aicina pievienoties izlīguma starpnieku pulkam, informē Valsts probācijas dienesta Jelgavas teritoriālās struktūrvienības vadītāja Olga Dobroserdova. “Būt par brīvprātīgā darba veicēju izlīguma procesā – tā ir iespēja līdzdarboties noziegumu profilaksē, jo ikviens noziegums nav tikai nodarījums pret konkrētu indivīdu, bet tas ietekmē arī sabiedrību kopumā,” pārliecināta O.Dobroserdova.

Izlīguma process Valsts probācijas dienestā ir strukturēts sarunu process, kurā brīvprātīgi piedalās cietušais un likumpārkāpējs un kuru vada neitrāla persona – starpnieks –, palīdzot iesaistītajām pusēm vienoties par savstarpēji pieņemamu un taisnīgu risinājumu. Starpnieks organizē un vada izlīguma procesu. Starpnieks ir apmācīta Valsts probācijas dienesta amatpersona vai Valsts probācijas dienestā apmācīts un sertificēts brīvprātīgā darba veicējs.

Valsts probācijas dienests 2018. gadā plāno apmācīt 40 brīvprātīgā darba veicējus divās grupās izlīguma procesa organizēšanai un vadīšanai, tie tiks izvēlēti konkursa kārtībā. Mācības tiks organizētas vairākos posmos, apgūstot Valsts probācijas dienesta starpnieka mācību programmu gan individuāli, gan grupā. Mācību teorētiskā daļa tiks organizēta e-mācību veidā, nostiprinot iegūtās zināšanas ar praktisku darbu. Vienlaikus tiks organizēti pieci (viena diena + divas dienas + divas dienas) klātienes semināri. Klātienes semināros ir paredzētas interaktīvās mācību metodes – lomu spēles.

Pirmās grupas klātienes semināri ir paredzēti 23. februārī, no 22. līdz 23. martam un no 16. līdz 17. aprīlim. Otrās grupas semināri plānoti 29. augustā, no 13. līdz 14. septembrim un no 25. līdz 26. oktobrim. Klātienes semināru vieta tiks precizēta. Ceļa un nakšņošanas izdevumus Valsts probācijas dienests nesedz. 
 
Pēc sekmīgas teorētiskās mācību daļas apgūšanas mācību praktiskajā daļā brīvprātīgā darba veicējam pieredzējuša starpnieka klātbūtnē jāorganizē un jāvada ne mazāk kā trīs izlīguma sēdes.
 
Sekmīgi apgūstot mācību teorētisko un praktisko daļu un nokārtojot noslēguma pārbaudes darbu, brīvprātīgā darba veicējs iegūst Valsts probācijas dienesta starpnieka statusu uz diviem gadiem ar tiesībām patstāvīgi organizēt un vadīt izlīguma procesu Valsts probācijas dienestā.

Prasības brīvprātīgā darba veicējam, informācija par pieteikšanos un pieteikuma anketa ir atrodama Valsts probācijas dienesta mājaslapā: www.probacija.lv

Aizpildītā pieteikuma anketa un CV jāsūta Valsts probācijas dienesta Jelgavas teritoriālajai struktūrvienībai jelgava@vpd.gov.lv. Dokumentus var iesniegt arī personīgi Dobeles ielā 62a, Jelgavā, izmantojot pasta pakalpojumus. Anketas un CV tiks gaidīti līdz 8. janvārim.

Papildu informāciju var saņemt Valsts probācijas dienesta Izlīguma nodaļā, zvanot pa tālruni 67021116 vai 67021143 vai  izmantojot oficiālo elektronisko pasta adresi izligums@vpd.gov.lv.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

tuttii

Izskatās, ka VPD nevar atļauties mediatoru pakalpojumus - jāmeklē palīdzība brīvprātīgo lauciņā.

pirms 4 mēnešiem, 2017.12.31 20:59

andris

Nu atsaucas kas bez maksas grib dabūt bietē-iesākumā no saniknotā vīra , gan jau viņa sieva pēcāk piebiedrosies un jūs būsiet samierinājis vienu strīgīgu pāri ,tādējādi atrisinot vienu lietu.

pirms 4 mēnešiem, 2018.01.01 18:52

Jelgava