Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vanna plāna vidū

«Vanna uz riteņiem, uguns krāsniņā kuras, skurstenis kūp, un ģimene dodas relaksēties upes krastā. Pašiem plezīrs, kaimiņus var pasmīdināt,» iztēlē uzbūris ainu, joko Dravenieku māju saimnieks Ivars Štelmahers. Pagaidām gan vēl tajā ieskicētas tikai pamata detaļas, taču riteņi ir, un peldi zāļu smaržas piesātinātā ūdenī arī var baudīt.

Kā jau lauku saimniecībā, arī Draveniekos darba pietiek gan Ivaram un Līgai, gan viņu trim skolasbērniem Reinim, Paulim un Meldrai, gan vecmāmiņai Dzintrai. Visi arī pārliecinājušies, ka pēc aktīvi aizvadītas nedēļas spēkus atjaunojošai atpūtas sajūtai vislabāk kalpo ūdens procedūras. Tāpēc trīsdesmitajos gados celtajā saimniecības ēkā pamazām no jauna iekārtojas pirts un turpat netālu zālienā nu vieta atradusies arī vannai.Lai praktiski un tīkami«Vēl jau te nekas nav gatavs,» atrunājas saimnieks, kad piesakāmies aplūkot plāna vidū jaunu dizaina un praktisku vērtību ieguvušo brīnumu. No vecas lauksaimniecības tehnikas aizgūtie riteņi pagaidām kalpo tikai smukumam, vanna stāv uz vietas, un līdz iekļūšanai tajā ved no koka ripām veidoti pakāpieni. Tāpat arī ūdenī sabērtie pieneņziedi, ceriņi un citas zāles – pievilcīgākam skatam, smaržai un, kā teic Dzintra, – labam garastāvoklim. Bet reiz jau izmēģinātajai vannošanās kūrei galvenokārt bijusi pirmās pieredzes vērtība – nu var detalizētāk izspriest, kāds siltums, zāļu daudzums un pašas peldes ilgums tīkamāks.   Veselībai – viss, kas apkārtnē«Ko var atrast zem kājām un pie mājas, tas arī veselībai būs derīgākais,» skaidro Dzintra. Tāpat kā no dažādām zālēm atbilstoši gadalaikam pašu darinātas ir pirtsslotas, tā arī vannā liekamais, viņasprāt, ir rodams tuvākajā apkārtnē. «Rau, kastanis, kas pašlaik pilnos ziedos, noderēs pret kaulu sāpēm, panātrītes – plaušām un bronhiem, gārsas – locītavām, raspodiņi, vīgriezes – dažādām vainām. Gaiļbikšus var likt vannā, Jāņu laikā derēs arī kalmes un ozola lapas. Kad esi krēslas stundā, lakstīgalu dziesmā klausīdamies, tā labi izsildījies, sveču gaismā iemalko asinszāļu tēju,» derīgais un romantiskais lieliski sadzīvo vecmāmiņas prātā.

Pievieno komentāru

Jelgava