Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VARAM piedāvā veidot vienotu klientu apkalpošanas centru visām valsts iestādēm 1

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija piedāvā veidot vienotu klientu apkalpošanas centru visām valsts iestādēm, intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» stāsta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

Publisko pakalpojumu sistēmas reformas projekts nosūtīts Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V).Kā informē Sprūdžs, sākotnējā etapā netiks aptvertas visas valsts iestādes, jo vispirms tiks realizēts pilotprojekts.«Reforma nozīmē to, ka pakalpojumu sniegšanas funkcijas daudzās iestādēs tiktu apvienotas. Tas sniegtu iespēju iedzīvotājam vienā iestādē un vienā vietā saņemt visus pakalpojumus,» norāda ministrs. «Par konkrētiem piemēriem vēl pāragri runāt, bet lielākais izaicinājums, ko esmu nolēmis virzīt, ir tāds, ka vienotais klientu apkalpošanas centrs būtu gan attīstošajām, gan kontrolējošām institūcijām.»Respektīvi, Valsts ieņēmumu dienesta klientu apkalpošanas centrs būtu turpat, kur Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Valsts reģionālās attīstības aģentūra vai vietējā uzņēmējdarbības attīstības aģentūra. Apvienotajai struktūrai, kas pēc būtības nebūtu jauna iestāde, būtu reģionālais vadītājs, kura pakļautībā strādātu, piemēram, Pārtikas un veterinārā dienesta klientu apkalpošanas funkcija, kamēr politikas jomas kontrole paliktu attiecīgā resora paspārnē.Tas, cik šādu vienotu centru būtu vajadzīgs, tiktu apzināts, ņemot vērā vairākus faktorus - iestāžu esošo izvietojumu, pakalpojumu pieejamību, e-pakalpojumu attīstību, bibliotēku tīklu.Nākamais līmenis būtu valsts un pašvaldību sniegto pakalpojumu savienošana.Pilotprojektu plānots īstenot Latgalē. «Ja, sākot no 2013.gada 1.janvāra, mēs varētu nopietni pie tā strādāt un veikt reorganizāciju, un valdība būtu vienojusies, kuras būtu pirmās iestādes, tas būtu sasniegums,» rezumē Sprūdžs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zina

Jā notikti vajag kaut ko darīt! VID arī izveidoja reģionālās iestādes, kurās apvienoja dazādās pilsētās esošās nodaļas ar centru Jelgavā. Bet nepagāja ilgs laiks ,lai izveidotu vēl lielāku ellīti ar centru Rīgā.Viss tiek darīts, lai cilvēkiem sarežģītu darbu un vēl būtu trakāks"bardaks"

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 12:44

Jelgava