Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VARAM sāks darbu pie pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošanas 1

Pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža iniciatīvas tiks sākts darbs pie pašvaldību kapitālsabiedrību un kapitālsabiedrību, kurās pašvaldības ir kapitāldaļu turētāji, darbības izvērtēšanas un priekšlikumu sagatavošanas to pārvaldības uzlabošanai un pārraudzības sistēmas pilnveidošanai. Šodien darbu pie tā sāk Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izveidotā darba grupa.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs E.Sprūdžs jau vairākkārt uzsvēris pašvaldību vienotas izpratnes trūkumu par efektīvu to kapitālsabiedrību pārvaldību, kas nekavējoties pieprasa kvalitatīvu esošās situācijas izvērtējumu un priekšlikumu sagatavošanu apzināto nepilnību novēršanai, informē VARAM. Prakse liecina, ka atsevišķos gadījumos pašvaldību kapitālsabiedrības sniedz ar pašvaldības funkcijām nesaistītus pakalpojumus, tādā veidā, iespējams, negatīvi ietekmējot tirgu, skaidro ministrija. Kopumā pašvaldību darbā vērojama atšķirīga izpratne par to kapitālsabiedrību lomu, īstenojot atsevišķus, tiesiskajā regulējumā noteiktos, uzdevumus. Ministra E.Sprūdža padomniece juridiskajos jautājumos Inga Antāne atzīmē: «VARAM vadībā tiks veikts pašvaldību kapitālsabiedrību darbības izvērtējums, analizējot kapitāla daļa turētāja un tā pārstāvja tiesības, pienākumus un atbildību». VARAM izveidotā darba grupa veiks pašvaldību kapitālsabiedrību darbības izvērtēšanu un līdz  rudenim sagatavos priekšlikumus pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošanai.Darba grupā darbosies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece juridiskajos jautājumos I.Antāne, VARAM, Finanšu, Ekonomikas un Tieslietu ministriju, kā arī Valsts kancelejas, Pārresoru koordinācijas centra, Latvijas Pašvaldību savienības un sabiedriskā politikas centra «Providus» pārstāvji.Lai veiktu kvalitatīvu pašvaldību kapitālsabiedrību darbības izvērtēšanu, VARAM iepriekš pieprasīja un no pašvaldībām ir saņēmusi informāciju par to kapitālsabiedrībām, statusu, darbības veidu, valdes locekļu un kapitāldaļu turētāju skaitu un atalgojumu, kā arī par darbības rādītājiem un piešķirto pašvaldības budžeta dotāciju apmēru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jēga

Tam būtu jēga, ja sabiedrība kaut kā spētu ietekmēt šo kapitļsabiedrību darbību.

pirms 7 gadiem, 2012.07.19 15:23

Jelgava