Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecākus aicina uz kursiem Jelgavā par pusaudžu emocionālo audzināšanu un veselību

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā” gaitā aicina vecākus uz bezmaksas nodarbību ciklu “Pusaudžu emocionālā audzināšana un veselība”.

ZRKAC pārstāve Liena Kalniņa informē, ka nodarbībās tiks akcentētas tēmas par vecāku un pusaudžu savstarpējām attiecībām un komunikāciju. Vecāki iegūs teorētiskas zināšanas, praktiskus ieteikumus un metodes, kuras izmantot reālās situācijās ģimenē attiecībās ar pusaudžu vecuma bērniem.

Nodarbībās paredzēts apskatīt tādas tēmas kā pusaudža personības socializācija un pašrealizāciju ietekmējošas vajadzības, vecāku un bērnu savstarpējā atbildība, tiesības un pienākumi, iepriekšējo attīstības periodu atrisinātu un neatrisinātu grūtību iespaids uz pusaudža perioda norisi un kompensācijas iespējas, pusaudža un sociālās vides rezonanse, psiholoģiskā diskomforta klātbūtne pašrealizācijas procesā, emociju loma ikdienas procesos u.c.

Tāpat tiks apskatītas sadarbības problēmas ar pusaudzi savstarpējās komunikācijas procesā, pusaudžu seksualitāte, emocionālās šantāžas klātesamība un tās atpazīstamākās izpausmes, pusaudžu paš(ne)realizācija kā viens no nozīmīgākajiem veselību ietekmējošajiem faktoriem.

Nodarbības notiks divās grupās, sākums – 20. un 22. novembrī, nodarbību laiks – no pulksten 17.30 līdz 19.45.

Bet jau 30. oktobrī pulksten 17.30 vecāki, audžuvecāki, aukles un visi, kuri audzina bērnus līdz septiņu gadu vecumam, aicināti uz jaunās sezonas pirmo semināru Gudro vecāku skolā.

Paredzēts, ka 12 bezmaksas semināru ciklā vecāki varēs tikties ar pieredzes bagātiem bērnu psihologiem un bērnu attīstības speciālistiem, lai rastu atbildes un praktiskus risinājumus konkrētos bērnu attīstības un audzināšanas jautājumos.

Šajā nodarbību ciklā uzmanība ir veltīta bērna attīstībai no dzimšanas brīža līdz skolas vecumam, kad lielā mērā izveidojas bērna raksturs, attieksme pret dzīvi un prāta spējas. Vēlākajos gados jau mums nākas labot to, kas nav izdarīts pirmsskolas vecumā. Arī ģimenes un katra vecāka psihoemocionālā veselība ir jāprot kopt ikdienas steigā, pienākumu, problēmu un izaicinājumu virpulī, jo tikai emocionāli stabili vecāki var izaudzināt emocionāli veselu bērnu.

Pirmā semināra tēma būs par to, ka ģimenē ienāk bērniņš un tas top par pārmaiņu, jautājumu un “viss kļūst citādi” laiku. Bērna veselības pamats ir mājas mikroklimats un vecāku emocionālā veselība. Esot vecāku lomā, mainās arī pāra attiecību dinamika. Pirmā semināra lektore būs psihoterapeite Marte Meo terapeite un trīs bērnu mamma Gunita Kleinberga.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, obligāta ir iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 63082101 vai 29222737 vai rakstot uz e-pasta adresi: astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.


Foto: Raitis PuriņšPievieno komentāru

Jelgava