Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēja tuneļa bankrots valstij, visticamāk, radīs 1,3 miljonu latu zaudējumus 5

Jelgavas vēja tuneļa bankrots valstij visticamāk radīs 1,3 miljonu latu zaudējumus. Turklāt var gadīties, ka projektā ieguldītais Eiropas Savienības līdzfinansējums būs jāatmaksā no nodokļu maksātāju naudas.

Pirmdien piespiedu izsolē tika plānots pārdot maksātnespējīgā uzņēmuma «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» vēja tuneļa ēku 830 kvadrātmetru platībā, izsoles sākumcena – 500 tūkstoši latu. Savukārt vakar bija iecerēts izsolīt kustamo mantu – tuneļa iekārtu un izpletņu stimulatoru par vismaz 340 tūkstošiem latu. «Abas izsoles uzskatāmas par nenotikušām, jo uz tām neieradās neviens pretendents,» skaidro maksātnespējīgā uzņēmuma administratora Andra Bērziņa palīdze Vineta Sniedze.Lēmums, ko ar īpašumu darīt, jāpieņem nodrošinātajam kreditoram «Prosperity Capital». «Viņiem divu nedēļu laikā jāizlemj, vai paturēs izsolāmos objektus par sākumcenu. Ja īpašumu nevēlas vai atbildi nesaņemam vispār, tiks rīkota nākamā izsole,» skaidro V.Sniedze. Tomēr tad īpašumu sākumcena būs jau par 25 procentiem zemāka. Viņa lēš, ka izsole varētu notikt pēc apmēram sešām nedēļām. Ja arī otrajā izsolē īpašumu pārdot neizdosies, realizācijas procedūra sāksies no jauna – tiks sasaukta kreditoru sapulce, atkal būs jānosaka tuneļa un aprīkojuma vērtība.Jau rakstīts, ka «Gaisa sporta sertifikācijas centram» bija jāatmaksā Valsts kasei viss izmaksātais ES finansējums 1,35 miljonu latu apmērā, jo valsts konstatēja, ka firma Pārlielupes objektos nenodarbojas ar lidotāju sertifikāciju, bet gan pa retam vēja tunelī rīko izklaides lidojumus. Pērn aprīļa beigās uzņēmums atzīts par maksātnespējīgu, bet valsts kā kreditors pieteikusies tikai pēc vairākiem mēnešiem – septembrī, bet Zemgales apgabaltiesa prasību noraidīja.Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Andris Ozols pārliecināts, ka valsts ieguldījumu neatgūs, raksta Diena.lv, atsaucoties uz Latvijas Radio. A.Ozols radio norādīja, ka valsts nevar cerēt pat gadījumā, ja vēja tuneli izsolē izdodas pārdot. Tas tādēļ, ka valsts nav iekļauta kreditoru sarakstā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

pižiks

Kāds pirdaks to atļāva būvēt pilsētā,vajadzēja tur kur skaņa neizplatās

pirms 7 gadiem, 2012.03.09 15:57

kiki

Nu tos 1,3 ļimonus savāca

Kanaška
Rāviņš ar denščiku Rubli
Ļevčonoks

pārējiem domes mafiozņikiem atļāva pasūkāt

pirms 7 gadiem, 2012.03.08 17:50

kaut kas

riktīgi azvārījās :) kad piķis jau ir kabatā, vienalga kas ko un kur izsolīs...

pirms 7 gadiem, 2012.03.08 17:45

jaa

Toreiz Ozolu nenokukuļoja,tagad bankrots un tā būs ar visiem.

pirms 7 gadiem, 2012.03.08 17:04

Jelgava