Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl var pieteikt talkošanas vietas 4

Jelgavnieki aicināti reģistrēties Lielajai talkai 28. aprīlī un pieteikt talkošanas vietas, savukārt Lielās talkas maisus un cimdus reģistrētie dalībnieki var saņemt no pirmdienas, 23. aprīļa, Ganību ielā 84, informē Jelgavas pašvaldība.

Jau desmito gadu Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties akcijā “Lielā talka”. Jelgavnieki, kā ierasts, dalību var pieteikt gan Lielās talkas oficiālajā mājaslapā www.talkas.lv, gan sazinoties ar pilsētas koordinatoru Alekseju Jankovski (SIA “Zemgales eko”) pa tālruni 63023511, 29357119 vai e-pastu aleksejs.jankovskis@eko.jelgava.lv.

Tāpat jelgavnieki Lielās talkas mājaslapā izveidotajā piesārņoto vietu kartē aicināti atzīmēt vietas, kuras vajadzētu sakopt talkas laikā. Pirms reģistrēt talkošanas vietu kartē, iedzīvotāji gan aicināti sazināties ar SIA “Zemgales eko”, lai pārliecinātos, ka piesārņotā vieta ir pašvaldības teritorija, nevis privātīpašums.  

Tiklīdz SIA “Zemgales eko” būs saņēmis informāciju par pieteikto vietu, tā tiks apskatīta, lai izvērtētu situāciju un konstatētu darba apjomu konkrētajā vietā.

Būtiski uzsvērt, ka atkritumi pēc talkas tiks izvesti tikai no tām vietām, kas būs oficiāli reģistrētas talkas kartē.

Tāpat SIA “Zemgales eko” informē, ka sadarbībā ar pašvaldības iestādi “Pilsētsaimniecība” plānots iestādīt dažādus kociņus un krūmus, kā arī izglītības iestāžu teritorijās izvietot 15 Jelgavas tehnikuma uzmeistarotās putnu barotavas.

Talkas koordinatori Jelgavā novērtē dažādas iedzīvotāju aktivitātes. Piemēram, pagājušajā gadā, pēc akvalangistu iniciatīvas, tika iztīrīta Lielupes piekraste, savukārt šogad kāds jelgavnieks, kurš pats nevar piedalīties talkā, jau piedāvājis laivas, ar kurām varētu piekļūt un iztīrīt Pilssalas teritorijas ūdeņus.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pičus

Katrs pats ir atbildīgs par savu teritoriju.Pašvaldības teritorijas lai iet sakopt domes ierēdńu varza.

pirms gada, 2018.04.23 15:24

Valdis

Tieši tā,nav ko iet talkot,lai vāc tie kas mēslo vai tie,las par to saņem naudu,kāpēc cilvēki mēslo,Tāpēc,ka tādi mudaki,Kārļi,Jāņi,Ilzes un Annas savāks

pirms gada, 2018.04.23 19:23

Pilnīgs Pajolis

Protams ka es iešu un lasīšu katru sētsmales mēslu jo tā es darīšu tīru Latviju.Man nospļauties par to ka valdībai es esmu tikai štrunta strumpulis priekš Saeimas vēlēšanu dienas.Vācam visus atkritumus un iebāžam tos valdības bezizmēra rijamajā caurumā!

pirms gada, 2018.04.23 22:30

Cūkkāja

Es nemēsloju un citu mēslus nevākšu, ir pat bijuši gadījumi, kad pie manas mājas izliek izlietotu pamperu maisus. Saucu policiju-nevācu. Kur man likt? Maksāju par atkritumu izvešanu, bet konteiners nav beizizmēra-t'tik vien pietiek pašiem. Cūkas jāsoda, nevis jāapkalpo

pirms gada, 2018.04.25 09:32

Jelgava