Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas dot iespējas pašvaldībām aizliegt smēķēšanu uz balkoniem un lodžijām 20

Lai pašvaldībām būtu tiesības savos saistošajos noteikumos paredzēt smēķēšanas aizliegumu uz balkoniem, lodžijās un parkos, izstrādāti grozījumi likumā par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu.

Veselības ministrija vēlas likumā paredzēt pašvaldībai tiesības izdot noteikumus, kuros noteikt papildus smēķēšanas aizliegumus vai ierobežojumus, lai nepieciešamības gadījumā aizsargātu iedzīvotājus no pakļaušanas tabakas dūmu ietekmei, piemēram, pašvaldības savos saistošajos noteikumos varētu paredzēt aizliegumu smēķēt pie ieejām izklaides vietās, uz balkoniem, lodžijās, kā arī pašvaldības varētu pilnībā aizliegt smēķēt parkos, skvēros un peldvietās, kuros pašreiz var būt vietas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai.Pašreiz likums nosaka aizliegumu smēķēt publiskās ēkās, būvēs un telpās, kā arī dzīvojamo māju kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās, bet nenosaka aizliegumu smēķēt uz balkoniem un lodžijām vai pie ieejas izklaides vietās.Kā norāda Veselības ministrija, katru gadu, iestājoties siltajam laikam, ministrija saņem vairākas iedzīvotāju vēstules, kurās ir lūgums aizliegt smēķēt uz balkoniem un lodžijām.Ozolnieku novada Dome jau pagājušā gada oktobrī pieņēma grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, paredzot aizliegumu smēķēt daudzdzīvokļu māju balkonos, lodžijās un pa atvērtu logu un tuvāk par 10 metriem no daudzdzīvokļu ēkas. Tomēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sniedza negatīvu atzinumu par šiem noteikumiem, norādot, ka likums nepilnvaro pašvaldību papildus noteikt paredzētos smēķēšanas aizliegumus, kādi jau ir likumā.Pēc šī negatīvā atzinuma Smēķēšanas ierobežošanas valsts komisijā notika diskusija par vēlmi aizliegt smēķēšanu daudzdzīvokļu namu balkonos un komisija atzina, ka tā ir valstiska mēroga problēma, tāpēc ir nepieciešami risinājumi valstiskā līmenī.Tāpat likuma grozījumos ir precizēta tabakas izstrādājumu reklāmas definīcija, lai neradītu pamatu dažādai normas interpretācijai praksē, nosakot, ka arī komunikācija, ieteikums, darbība un tabakas izstrādājumu izvietojums tirdzniecības vietās, pielietojot dažādus patēriņu veicinošus efektus, ir tabakas izstrādājumu reklāma.Grozījumus likumā ceturtdien, 28.jūnijā, plānots skatīt valsts sekretāru sanāksmē.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Dilans

Kāds gan tam sakars ar Drošības policiju vai fašismu?Es jau neesmu pret to ka jūs gribat nobeigties no nikotīna,bet netraucējat citiem.Kāpēc no manis būtu jāizolē bērni?Tāpēc ka es neatzīstu smēķēšanu,dzeršanu,narkotikas bet atzīstu veselīgu dzīvesveidu.Es esmu nodokļu maksātājs un mani neiepriecina tas ka tie tiek izlietoti pīpmaņu,alkonautu un nariku ārstēšanai.Paši savu veselību bojā,tad lai arī paši par savu naudiņu ārstējas.

pirms 7 gadiem, 2012.06.27 17:58

Dilanam

vajadzētu tavu domu gājienu pārbaudīt Drošības policijā: dikti atgādina fašismu

Starp citu, ideāli veselais cilvēk, gluži, kā ar alkoholu, tāpat ar tabaku - ne visu personu gadījumā smēķēšana ir uzskatāma par netikumu. Ja tev tas ir netikums, tad priecājies, ka pats no tā brīvs, bet, kam tas nav netikums, tam nav jāiespingst (ja ar to netraucē citiem).
Un pasaulē tabakas biznesu, antiņ, sen ir uzvarējis un pārņēmis farmaceitu bizness! :DDDDD
Ja tevi kaitiņa tavi kaimiņi, tad runā par viņiem, bet neattiecini to uz visiem, nūģi!

Bet ja kādam ir liela vēlēšanās tēlot Dievu, nosakot, kas ir labi un kas ir slikti, un piedevām ja viņam gribas kļūt par lielinkvizitoru smēķējošo raganu medību rīkošanā, tad viņu pašu gaida cietums vai ģintermuiža, un no tāda "mazā hitleriņa" ir jāizolē bērni (arī viņa paša bērni)! Tā viš i, starp citu... ;)

Labāk atdziestiet no naida! ;) Jo tas ir ātrākais ceļš uz ārprātu (pats gan sajukšanu cilvēks nejūtot).

pirms 7 gadiem, 2012.06.27 11:07

PSRS laiku bērns

to "to &&& 26.06.2012. 21:27:29 " - neesi nu tāds stulbenis un neizplati melus!!! Padomju laikā pats neskaitāmas reizes redzēju, kā aiz skolas stūra padomju laikos pīpējā jau no 7-8 gadu vecuma, tikai tolaik slēpās, tagad - neslēpjas, lūk, arī visa atšķirība. Tas, ka tagad cilvēki kļuvuši atklātāki, manupreāt, ir ieguvums.
Piedevām daļa sīko pat papirosus pīpēja, kas reāli bendēja veselību!
Tā kā vismaz beidziet te d**st par padomju laikiem.

pirms 7 gadiem, 2012.06.27 10:58

Dilans

Nedzīvoju Ozīšos,bet viņu ideju 100% atbalstu.Jāsāk taču daudz maz domāt par veselīgu dzīvesveidu lai nevajadzētu pēc tam tērēt līdzekļus ārstēšanai.

pirms 7 gadiem, 2012.06.27 08:17

ZZ

Nu, redz, bet ZZ raksta, ka Ozolnieki zaudējuši pīpmaņu cīņā! Satversmes tiesa varbūt arī nepieņēma Domes prasību, bet cīņa vēl turpinās, turklāt jau valsts līmenī, tāpēc gluži zaudējuši tie Oži vēl neko nav...

pirms 7 gadiem, 2012.06.26 22:11

to &&&

psrs laikos sievietes nesmēķēja uz ielām! Ja nu pēdējās palaistuves! psrs laikos arī bērni nesmēķēja! Ja nu pa kluso nomēģināja. Kur nu vēl skolā! Tagad visi ir izlaidušies kā ķiseļi uz šķīvja... Te nu es neatbalstu psrs, bet - jo tālāk, jo trakāk! kur mēs ejam, ja tas tā turpināsies...

pirms 7 gadiem, 2012.06.26 21:27

Dilans

Netikumi ir jāapkaro nevis to piekopējiem jādod zaļā gaisma un nav ko atsaukties uz PSRS laikiem.

pirms 7 gadiem, 2012.06.26 19:45

&&&

Brīnos kā tie visi smacēji nenosmaka PSRS laikos!

pirms 7 gadiem, 2012.06.26 15:30

to Ghh

Tu vēl aizmirsi par smēķētāju izmitināšanu īpašā nometnē. Tādu ar vajag. Izsūtīt smēķētājus uz smēķētāju nometnēm, un, kas nepakļaujas, tos nošaut... :D

pirms 7 gadiem, 2012.06.26 12:43

Labā

Prieks par šādu lēmumu,jo citādi šie ļaudis nesaprot,ka citiem nav jāož viņu dūmi un jālasa no sava balkona cigarešu gali.

pirms 7 gadiem, 2012.06.26 10:12

Dilans

Sen bija laiks pieņemt šādus noteikumus.Man tādi smirdekļi dzīvo zem mana dzīvokļa,ļuļķē abi un nežēlīgi daudz.Vasarās no rītiem pamostos no tabakas dūmiem.Pietiek taču lobēt tabakas biznesu.

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 23:53

No sākuma

Vajadzētu likvidēt smēķētavas pašvaldībās un pašvaldībai piederošos uzņēmumos un iestādes.

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 21:44

nju vis te runa aizliegt smekesanu dzivoklos un uz balkona ,un ka butu ja vel aizliektu sitas pjankas ara pagalmos pie pagisiem tas ir normali ka cauram dienam sez pagalmos alkani un dzer ,bet ka smekesanu ta aizliedz uzreiz grib tad jadoma par visu vienlaicigi pasvaldibaij ir ,jo sanak smekesana norada kaitejumu a dzersana pagalmos tas normali ka berni nevar iziet ara tad kur tur cinisies

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 21:27

Ghh

Super. Vēl tikai vajadzētu atcelt principu - kas nav aizliegts, tas ir atļauts.
Smēķēšanu vajadzētu nevis aizliegt, bet gan atļaut (tikai noteiktās vietās). Ieviešot obligāto med.apdrošināšanu - smēkētājiem vajadzētu maksāt lielākas summas.
Ieteikums Jelgavas slimnīcai - aizliegt teritorijā smēķēšanu.

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 20:18

To sss

sss, tā ir tava lielākā kļūda, ka uzsati, ka savā īpašumā vari darīt, ko gribi. Tas liecina par tavu neizglītotību, jo ir ne mazums likumu un MK noteikumu, kas tavu rīcību dzīvokļa privātīpašumā ierobežo. Vari sākt iepazīšanos, piemēram, ar "Dzīvokļa īpašuma likumu". Tāpēc, ja smēķē un šādi ierobežojumi tevi traucē, lūdzu, pats vien dodies dzīvot uz privātmāju, bet kaimiņus daudzdzīvokļu mājā netraucē gan! Likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības...

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 20:04

Anna

Tas, ka smirds, vēl būtu nekas, bet tas, ka tā ir dzīvā inde, gan ir briesmīgi! Jo sevišķi bērni cieš, bet kaimiņi pīpētāji par to pat neiedomājas. Ceru, ka iecere aizliegt smēķēt uz balkoniem tiešām tiks realizēta!

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 20:00

sss

es uzkatu mans ipasums daru ko gribu ,tad jaaizliedz ari tad kad kads kaimins taisa smirdigus edienus ka vis nak ieksa tad vinjus ari ir jasoda,tas tad bus godigi un viss,a ka saka ja kas nepatik tad nju jadzivo sava maja kur nau kaiminu kas trauce

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 19:59

Tieši tā! Man 2 kaimiņi, katrs no savas puses smirdinās, vasarā it īpaši!

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 19:24

rolis

Sen jau bija laiks aizliegt pīpēt uz balkoniem,lodžijām neciešu kad kaimiņš izkarājas pa logu un ļurķē savu sūdu un vis nak man pa logu iekšā!

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 18:29

Jelgava