Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veloekskursijā aicina iepazīt dzelzceļa depo un retro automobiļus

Svinot metāla svētkus “Metāla spēks”, kas 9. septembrī no pulksten 10 līdz 16 norisināsies Jelgavā, Pasta salā, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina piedalīties veloekskursijā “Metāla spēkratu ceļš” un iegūt plašu informāciju par tūrisma iespējām pilsētā un apkārtnē tūrisma centra informācijas stendā pasākuma norises vietā.

Veloekskursijā interesenti aicināti sestdien pulksten 12. Tās laikā tiks apmeklēta Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas filiāle, īpašu uzmanību pievēršot jaunajai ekspozīcijai “Mazā metāla sirds” ar šaursliežu bānīti. Ekskursanti dosies pāri Lielupei pa dzelzceļa tiltu uz vēsturisko 1904. gadā būvēto Jelgavas lokomotīvju depo, kur apskatīs tvaika lokomotīves, vagonus un ceļamkrānus.

Tālāk veloekskursantu ceļš vedīs pa depo mikrorajona ieliņām, kur varēs noklausīties stāstījumu par dzelzceļa lokomotīves mašīnistu Alekseju Prohorovu un uzzināt, kāpēc viņa vārdā nodēvēta iela. Brauciena laikā būs iespēja redzēt agrīnā jūgendstila namiņus ar skaistiem kokgriezumiem un ūdenstorni. Veloekskursija turpināsies gar Cukurfabrikas dzelzceļa staciju, no kuras netālu atrodas 50 hektāru liels meža masīvs – Langervaldes mežs, kas agrāk bijis plaši apmeklēta jelgavnieku atpūtas vieta ar estrādi, šūpolēm, lapenēm un pat kafejnīcu. Tagad mežā atjaunotas takas, kur pastaigāties un izbraukt ar velosipēdiem.

Viens no interesantākajiem veloekskursijas objektiem būs bijušās Rīgas Autobusu fabrikas (RAF) administratīvā ēka, kur ekskursijas dalībnieki varēs apskatīt pazīstamā autosportista un inženiera Andra Dambja spēkratu kolekciju – dažādus RAF ražotos mikroautobusu modeļus, neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu, autoveikalu un citus ražojumus. No rūpnīcas laikiem pie sienām saglabājušies plakāti, rasējumi, kā arī fotoizstāde, kas atspoguļo uzņēmuma strādnieku ikdienu.

Ekskursijas pēdējais pieturas punkts būs autoserviss SIA “Anru motors”, kur skatlogā no ārpuses apskatāma autentisku restaurētu vēsturisko automašīnu privātkolekcija – “žigulis”, “moskvičs”, “zaporožecs”, “volga” un citas.

Ekskursija “Metāla spēkratu ceļš” sāksies no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa Akadēmijas ielā 1 pulksten 12, ekskursijas ilgums plānots apmēram četras stundas. Veloekskursiju vadīs gide Zane Grava. Pirmsskolas vecuma bērniem dalība ekskursijā bez maksas. Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Dalībniekiem nepieciešami velosipēdi labā tehniskā stāvoklī.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Jelgava