Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības aprūpes atkritumus varēs nodot «Ģimenes aptiekās» 1

Veselības aprūpes atkritumus – neizlietotus medikamentus, aerosolus, ampulas un citus ārstēšanās laikā radušos bīstamos atkritumus, turpmāk varēs nodot «Ģimenes aptiekās» visā Latvijā.

Par veselības aprūpes atkritumiem ir uzskatāmi visi tie atkritumi, kas veidojušies ārstniecības procesā un var būt bioloģiski, ķīmisiki vai fiziski bīstami. Īpaši bīstami ir medikamenti, kuriem beidzies derīguma termiņš vai kuri vairs netiek lietoti, šļirces, pudelītes, ampulas, kā arī aerosolu iesaiņojumi, kas var uzsprāgt bojājuma gadījumā vai saskaroties ar uguni.Veselības aprūpes atkritumi tālāk tiks nodoti maksimāli drošai un videi nekaitīgai iznīcināšanai. «Liela daļa cilvēku no veselības aprūpes atkritumiem atbrīvojas, izberot tos kanalizācijā vai izmetot atkritumos kopā ar pārējiem sadzīves atkritumiem, neapzinoties, kādu kaitējumu tie var radīt. Veselības aprūpes atkritumi, nonākot saskarsmē ar citiem atkritumiem, var veidot toksiskus savienojumus, kas piesārņo ūdeni un gaisu, kā arī kaitē dzīviem organismiem,» norāda «Ģimenes aptiekas». Veselības aprūpes atkritumu savākšanu «Ģimenes aptiekas» īsteno sadarbībā ar bīstamo atkritumu apsaimniekotāju SIA «Lautus». Veselības aprūpes atkritumi aptiekā ir jānodod farmaceitam, kurš tos tālāk ievietos īpašajos konteineros.Tāpat «Ģimenes aptiekās» ir pieejami arī īpaši konteineri medicīnas izstrādājumiem ar dzīvsudrabu, tostarp dzīvsudraba termometriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

loceklis Pēteris

Vai piekakātos pamperus arī varēs tur nodot?

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 18:55

Jelgava