Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības inspekcija pirms paliem aicina izsmelt notekūdeņu un tualešu bedres 1

Veselības inspekcija (VI) aicina iedzīvotājus jau laikus veikt preventīvos pasākumus, lai novērstu iespējamo dzeramā ūdens piesārņojumu, kas var rasties plūdu rezultātā.

To novadu iedzīvotājiem, kurus ik gadu skar un iespējami varētu skart plūdi – ūdens līmeņa celšanās upēs un ezeros, kas var notikt lietus vai sniega segas straujas kušanas, ledus sastrēgumu, hidrotehnisko būvju avāriju rezultātā – pirms plūdiem jāveic pasākumi, kas mazinās iespējamo vides piesārņojumu un cilvēku veselības apdraudējumu. Piemēram, jāizsmeļ notekūdeņu un tualetes bedres, kā arī jāpārliecinās, lai drošās vietās atrastos dažādas ķīmiskās vielas un produkti, jānorobežo un jāizved atkritumi, aicina VI pārstāve Dagnija Būmane.Inspekcija aicina iedzīvotājus plūdu draudu gadījumā nodrošināties ar ūdens krājumiem, jo plūdu laikā akās var ieplūst virszemes, arī kanalizācijas ūdeņi, kas var kļūt par akūtu zarnu infekciju izraisītājiem. Ja ir aizdomas, ka akas ūdenī varētu būt nokļuvušas dažādas ķīmiskās vielas vai fekālais piesārņojums, ieteicams veikt ūdens analīzes laboratorijā. Akas ūdens pārbaude ir jāveic pašiem iedzīvotājiem. Rūpējoties par sabiedrības veselību plūdu laikā, atbildīgajai pašvaldībai, kuras teritorijā vai īpašumā atrodas publiskās ūdens apgādes ūdens ņemšanas vieta, būtu jāveic tajā esošā ūdens kvalitātes pārbaude jebkurā dzeramā ūdens testēšanas jomā akreditētā laboratorijā. Savukārt VI speciālisti var piedāvāt iegūto testēšanas rezultātu izvērtēšanu, nosakot, vai pārbaudītais ūdens ir izmantojams uzturā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

xxl

Vai circene nevaretu ari atbalstit ar attiecigu tehniku / nabagos /iedzivotajus un ja var pie ka versties ?

pirms 7 gadiem, 2012.03.09 00:08

Jelgava