Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības ministre: Mediķu algas ir neadekvātas darba apjomam 9

Mediķu algas ir neadekvātas darba apjomam un ieguldītajam izglītībā, tā šodien intervijā LTV1 raidījumā «Labrīt, Latvija!» atzina veselības ministre Ingrīda Circene (V).

Kā norādīja Circiene, mediķu atalgojuma problēma pastāv vismaz jau 20 gadus. Ne vienmēr atbildes par mediķu atalgojuma palielināšanu esot jāprasa valdībai - piešķirot papildu 10 miljonus veselības nozares budžetam, mediķu algas tomēr netika paceltas, sacīja Circene.Viņa uzsvēra, ka valsts no veselības aprūpes iestādēm pērk pakalpojumus, bet lēmumus par piešķirtā finansējuma sadalījumu, tajā skaitā, piemēram, par slimnīcu ārstu algu apmēru, pieņem slimnīcu valdes. Palielināt atalgojumu no esošā finansējuma varētu, pārskatot darba organizāciju, uzskata Circene, gan atzīstot, ka kopumā naudas veselības aprūpei ir par maz.Kā norāda ministre, Veselības ministrijas (VM) izstrādāta koncepcijā ir divi varianti, ka palielināt naudas apjomu nozarei.Viens paredz «iezīmēt» nodokļa daļu jeb tā dēvēto veselības nodokli, kas palielinātu finansējumu uzreiz. Savukārt saskaņā ar otru variantu, ja neiezīmē konkrētu maksājumu budžetā, tad, palielinot finansējumu par 0,1% no iekšszemes kopprodukta, 2020.gadā sasniegtu divreiz lielāku veselībai paredzētās naudas apmēru - ja tagad tie ir aptuveni 500 miljoni latu, 2020.gadā būtu miljards latu, norādīja Circene.Kā ziņots, finanšu ministrs Andris Vilks (V) šomēnes paudis atbalstu VM koncepcijai un tam, ka veselības aprūpei tiktu iezīmēti 5% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa.Tomēr pagaidām vēl nav panākta vienošanās par to, kā šī nauda tiks piešķirta VM, jo Finanšu ministrija (FM) neatbalsta speciālā budžeta veidošanu. Ja netiktu veidots speciālais budžets, iespējams, finansējums veselības aprūpes nozarei varētu tikt paaugstināts par noteiktu procentu no iekšzemes kopprodukta.Circene iepriekš uzsvēra, ka izmaiņas veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā varētu notikt nākamgad, tomēr reāli izmaiņas tiktu īstenotas no jūlija, nevis no janvāra.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

to māsiņa

psihenē-tur tiešām zemākais personāls raujas vaiga sviedros, bet diemžēl citās slimnīcās, slimnieks var gulēt neēdis, apkakājies, bet sanitārs, ja latu nav saņēmis, uz tevi pat nepaskatās, kaut tu viņam lūdz palīdzību.

pirms 7 gadiem, 2012.05.29 12:08

māsiņa

mediķi (māsas un sanitāres) strādā 2 darbavietās jo patiešam ir māzas algas, es nerunaju par ārstiem - viņam ir "papildus nauda", un tomēr darbs ambulatora nodaļa atšķirās no stacionāra, nerunājot par psihiatrijas iestādes.

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 19:03

pacienc

Kā strādā, tā saņem... Ar tādu attieksmi, kādu med. iestādēs saņenmam, viņi pat esošo algu nav pelknījuši... Laiks Veselības ministrijai pašpikot no Izglītības ministrijas un ievest modeli "nauda seko pacientam" - t.i., kā citās valstīs ar "obligāto veselības apdrošināšanu", kas nozīmē ne tikai katra personīgās iemaksas, bet arī valsts piešprici... Tad med. iestāde un mediķis saņemtu par konkrētā pacienta apkalpošanu, kuram nevarētu pierakstīt manipulācijas, par kādām paciens nav dzirdējis. Un finansējums nenāktu, kā anonīma apjoma kvota. Tad varbūt pacienti sāktu apdomāt, ka varbūt atbalstīt dakterīšus, bet kas tad pārsvarā valda šobrīd? Viņam samaksā valsts, samaksā tu pats, un pat tas, ka vēl aploksni iedot, neizmaina viņu attieksmi un bieži visnejēdzīgākās kļūdas.

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 15:09

****

mediki vismaz var stradat 3 darbavietas. bet piem. bernudarza audzites-ne un alga viniem minimala

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 14:31

www

Tieši tā nevienam te nav algas adekvātas darba apjomam, citi pat nesaņem minimālo!

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 13:46

Kurp iesim

med.m., "Ārzemēs" visi kam ir darbs, dzīvo cilvēka cienīgu dzīvi.
II, no tevis nosauktajiem nevienu nevar salīdzināt ar ārstiem izglītības prasību ziņā.
Jautājums ir globāls, kur paliek mūsu nauda? Bezmaksas medicīnas mums tik pat ka nav, izglītības arī, ugunsdzēsēji vel pagaidām glābj pa velti, bet ir projekti..., policijas bez televīzijas piesaistes arī tik pat ka nav.

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 13:27

ll

Varētu padomāt, ka skolotājiem, policistiem, uzgunsdzēsējiem u.c. alga atbilst darba apjomam....

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 12:37

Resnais

Lūk māsterplāna un optimizācijas rezultāts

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 12:37

med.m.

Vienreiz viens prātīgs vārds. Ārzemēs medm. dzīvo cilvēka cienīgu dzīvi, bet mums jādomā, kā izdzīvot. Negribas braukt prom, ja te paliek ģimene.

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 12:26

Jelgava