Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veterinārmedicīnas fakultātes Preklīniskā institūta direktore Edīte Birģele saņems Ministru kabineta Atzinības rakstu 3

Valdība šodien atbalstīja Ministru kabineta balvas pasniegšanu pieciem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem no zinātnes, kultūras un sporta aprindām. Kā pirms valdības sēdes žurnālistiem sacīja Apbalvošanas padomes vadītāja labklājības ministre Ilze Viņķele, balvas pasniegšana notiks 16.novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā.

Viņa pastāstīja, ka šogad kopumā Ministru kabineta balvai pieteikts 21 pretendents, bet apbalvošanas padomē bijusi pilnīga vienprātība par to, kuriem šī balva pienākas. Lemjot par to, kurām personām pasniegt balvu, vērtēts gan pretendenta dzīves gājums, veikums, gan arī reputācija.«Nav viegli izvērtēt fizikas profesora devumu pret dzejnieka devumu,» atzina ministre.Dzejniekam un literatūrkritiķim Knutam Skujeniekam balvu pasniegs par paliekošu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā, gara sīkstumu Latvijas vēsturei sarežģītos laikos un neatlaidīgu ieguldījumu Latvijas nacionālās literatūras attīstībā.Prozaiķe un dzejniece Anda Līce Ministru kabineta balvu saņems par ieguldīto mūža darbu okupācijas seku pārvarēšanai un izcilu devumu Latvijas kultūrā, literatūrā un Latvijas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā. Balva tiks arī režisoram Rolandam Kalniņam par izcilu un paliekošu ieguldījumu Latvijas kino mākslā.Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas valdes loceklim skeletona trenerim Dainim Dukuram balvu pasniegs par nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā, bet Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim, fizikas zinātņu doktoram Linardam Skujam balvu pasniegs par izciliem sasniegumiem zinātnē - par darbu ciklu stiklveida optisko materiālu fizikas jomā.Apbalvošanas padome nolēmusi desmit cilvēkiem izsniegt arī Ministru kabineta Atzinības rakstus. Atzinības rakstu nolemts pasniegt piecu Zviedrijā dzīvojošu Latvijas pilsoņu grupai: Jānim Krēsliņam, Austrai Krēsliņai, Indrai Vilsonei, Andrim Berķim un Intam Ivanovskim, Rīgas tautas lietišķās mākslas studijas «Bārbele» vadītājai un Rīgas Tehniskās universitātes docentei Dagmārai Prībergai, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes Preklīniskā institūta direktorei Edītei Birģelei, Turaidas muzejrezervāta direktorei Annai Jurkānei, Mālpils novada domes priekšsēdētājam Aleksandram Lielmežam un bijušajam baleta māksliniekam Haraldam Ritenbergam.Ministru kabineta balva ir augstākais valdības apbalvojums par izcilu veikumu Latvijas attīstībā, saimnieciskajā un sabiedriskajā dzīvē, ko piešķir reizi gadā pieciem savas jomas spožākajiem talantiem un darbiniekiem. Ministru kabineta balva tiek pasniegta jau 17.reizi kopš 1995.gada.Balvas laureāti saņem naudas summu 5000 latu apmērā, kā arī nozīmīti un Goda diplomu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lasītāja

Abiem "Lopiem" - būtu labi, ja jūs atsauktos ar saviem īstenajiem vārdiem vai vismaz savu "izglītības" līmeni norāditu, cik klases esiet beiguši palīgskolā. Tad varētu jūs arī vismaz saprast... Nožēlojami!

pirms 7 gadiem, 2012.10.24 11:26

lopam

Piekrītu! Varbūt Liepiņš, nu varbūt pat Mugurēvičs. Bet nu Birģele????

pirms 7 gadiem, 2012.10.23 21:14

Lops

Ko labu Birģele ir paveikusi Latvijas veterinārmedicīnā, izņemot vecu lekciju lasīšanu studentiem pāris x mēnesī un atsēdēšanu LLU kabinetos? Vai kādam ir zināmi piemēri par lieliem darbiem, kas noder kādam bez viņas pašas?

pirms 7 gadiem, 2012.10.23 21:03

Jelgava