Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID pārbaudēs plāno izmantot lielveikalu klientu karšu datus 12

Valsts ieņēmumu dienests (VID) patlaban vērtē, kuru uzņēmumu izsniegtās klientu lojalitātes jeb atlaižu kartes un tajās uzkrātā informācija tam būtu visnoderīgākā, plānojot un veicot fizisko personu kontroles pasākumus, atsaucoties uz LETA, ziņo tvnet.lv.

VID Sabiedrisko attiecību daļā informēja, ka VID līdz šim nav izmantojis iespēju pieprasīt no komersantiem pārbaužu veikšanai viņu izsniegto klientu karšu datus, lai gan likums kontroles pasākumu veikšanai ļauj Ieņēmumu dienestam nepieciešamības gadījumā un ar argumentētu pamatojumu pieprasīt šādu informāciju.Patlaban VID izvērtē, kuru komersantu izsniegtās kartes un informācija varētu būt pārbaudēm visnoderīgākā. Un analizē šo aspektu no komersanta piedāvāto preču vērtības naudas izteiksmē.Pēdējās nedēļas laikā vairākos medijos kā urbānās folkloras jeb pilsētas leģenda parādījās stāsts par to, ka VID esot īpaša programma «Rasa», kas spēj izkontrolēt lielveikalu pircēju kartes, un VID tādējādi esot zināms fizisko personu pirkumu apjoms. To apzinoties arī uzņēmēji, kuri, bažījoties no nokļūšanas VID pārbaudāmo personu sarakstos, atlaižu kartes izņemot ar svešu, izdomātu vārdu.Pasmaidot par šo leģendu, VID savā komentārā norādījis, ka tam nav tādas vienošanās ar tirdzniecības uzņēmumiem, ka to izsniegto lojalitātes karšu dati automātiski nonāktu VID rīcībā nodokļu nenomaksas analīzei un kontroles pasākumu plānošanai.«Rasa» ir datorizēta fizisko personu riska analīzes sistēma, kas pēc vienotiem riska kritērijiem, izmantojot VID informācijas sistēmās un citu iestāžu un organizāciju datu bāzēs uzkrāto informāciju, identificē tās fiziskās personas, attiecībā uz kurām pastāv visaugstākais risks, ka nav deklarēti visi ienākumi un/vai nav nomaksāti nodokļi pilnā apjomā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

MJA

Nekur talak no padomijas metodem neesam tikusi.

pirms 7 gadiem, 2012.02.27 09:53

Kurp iesim

kvešn, nākamais pas
akums būs reklāmas sms veidā tavā telefonā. Noteikti ir datorprogramas, kuras analizē tavus pirkumus.

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 22:28

Marta555

Ja to izdarīs, tad cilvēki klientu kartes nelietos un veikali meklēs citus ceļus pircēju piesaistīšanai.

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 21:00

jauki- esmu bezdarbnieks , ienākumu nav, bet pāris simti grozās mēnesī....
ko tad man tagad iet vēl samaksāt nodokli par vīra algu, kas grozās manā kartē...???
sviests..

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 17:49

500 kWh Elektrības norēķinu karšu īpašniekus domē un viņu ģimenes locekļus.

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 13:46

amba

Ļoti labi-citādi saņem pabalstus un it kā ar tiem tikai dzīvo-bet pērk visu ,kas kustās un nekustās !!! Un tur nebūs balansa...
Celtniecības veikalos pērk par simtiem-bet ir minimālā alga-tātad saņem konvērtā !!!
BET to visu var apiet -veco veikala atlaižu karti neizmanto un iegādājas jaunu ar izdomātiem datiem-pasi pie noformēšanas tak neprasa !!!!Un ja norēķinās bez Bankas kartēm???!!!

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 12:09

māris b

Nu un tad? Man, piemēram, nav nekā īpaši slēpjama. Vajag dzīvot ar tīru sirdsapziņu, un par šādām lietām nebūs jāuztraucas!

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 10:27

atbilde Smieklīgi

Nu kad tevi paņems aiz ***s tad būs smieklīgi! Skrien pie vida un saki ka turpmāk valsti nešmauksi un godīgi atdosi visu pēdējo santīmu!

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 10:05

Vernons

Sen jau ir iestājusies totālas izsekošanas ēra. Žēl ka tikai tagad atvērās ačteles!

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 09:51

Smieklīgi

Mēs uz vienas kartes pērkamies vairākas ģimenes. Gan grāmatas, gan elektropreces, pat Maximā. Ko no tā var secināt?

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 09:19

kvešn

skaidrs- kartiņu rādīšu tikai pērkot baterijas/ spuldzītes uz kartes atlaidēm- visu pārējo par skaidro naudu, neuzrādot kartiņu. rezultātā- no 1 pircēja būs jāpieņem 2 maksājumi- lielāks čakars un laika patēriņš. rindas pie kasēm paliks garākas.

ļoti žēl, ka lielveikali atmaksā ar tādu nelojalitāti saviem lojāliem klientiem.

Nu, Bart, ko tad tādu tu teici pirms dažiem gadiem? un gaidām jaunus pareģojumus!

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 09:13

barts simpsons

sveiciens tiem, kas pirms dažiem gadiem man neticēja.

pirms 7 gadiem, 2012.02.26 08:22

Jelgava