Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vietējās pašvaldības piedalās konkursā «Eiropas gada pašvaldība»

Konkursa «Eiropas gada pašvaldība 2012» pirmajai reģionālā līmeņa kārtai Zemgales Plānošanas reģionā saņemti pieteikumi no Aknīstes, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Pļaviņu un Rundāles novada, kā arī Jelgavas pilsētas pašvaldības.

Gada pašvaldība Latvijā tiks nominēta pirmo reizi, šogad konkursa tēma ir aktīva novecošana un paaudžu sadarbība. Konkursa pirmajā kārtā notiek pašvaldību vērtēšana reģiona līmenī. Zemgalē apstiprinātā konkursa komisija sākusi septiņu iesniegto pieteikumu izvērtēšanu, lai noteiktu tās trīs reģiona pašvaldības, kas tiks virzītas konkursa nākamajai - valsts līmeņa kārtai. Zemgales konkursa komisija pretendentes konkursa otrajai kārtai noteiks ne tikai balstoties uz rakstiski iesniegtajiem pieteikumiem, bet arī apmeklējot katru pašvaldību. 20.jūnijā komisija dosies vizītē uz Bauskas, Rundāles un Dobeles novadu, 22.jūnijā - uz Aknīstes un Pļaviņu novadu, savukārt 2.jūlijā viesosies Jelgavas novadā un pilsētā, informē Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Uļanska.Trīs pašvaldības, ko, vērtējot pēc konkursa nolikumā noteiktajiem principiem, komisija būs atalgojusi ar lielāko punktu skaitu, tiks virzītas konkursam «Eiropas gada pašvaldība 2012». Turklāt Zemgales pašvaldību trijotne tiks apbalvota arī reģiona līmenī īpaši šim pasākumam veltītā ceremonijā, kas 13.jūlijā notiks pašvaldībā, kas būs guvusi vislielāko punktu skaitu. Valsts mēroga konkursā piedalīsies trīs pašvaldības no katra reģiona, tādējādi noskaidrosies balvas saņēmēji četrās nominācijās: «Pašvaldība starppaaudžu sadarbībai», «Pašvaldība senioru vērtības celšanai sabiedrībā», «Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam», «Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un iedzīvotāju iesaistei», kā arī galvenais uzvarētājs - «Eiropas gada pašvaldība 2012». Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija Latvijā notiks 14.septembrī. Tālāk konkursa laureātu virzīs uz Eiropas Savienības Eiropas konkursu «Vietējās un reģionālās pašvaldības balvai 2012».

Pievieno komentāru

Jelgava