Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vislabākā dzīve māmiņām ir Norvēģijā; Latvija 32.vietā

Māmiņām un bērniem vislabākā dzīve ir Norvēģijā, Islandē un Zviedrijā, bet Latvija starptautiskās organizācijas «Glābiet bērnus» izveidotajā ikgadējā «Māmiņu indeksā» starp attīstītajām valstīm ierindojusies 32.vietā.

Saraksta augšgalā ierindojušās Ziemeļvalstis, kā arī Jaunzēlande, bet saraksta beigās atrodas Sahāras reģiona Āfrikas valstis, Nigērai ieņemot pēdējo vietu.Starp 43 attīstītajām valstīm no Baltijas valstīm visaugstāk atrodas Igaunija (17.vieta), bet Lietuva ierindojusies 23.vietā.Indeksa pēdējās valstīs māšu un bērnu apstākļi ir ļoti slikti, ko septiņās valstīs pastiprina pārtikas krīze. Saraksta desmit pēdējās valstīs, visdrīzāk, katra sieviete savā mūžā piedzīvos bērna zaudējumu.«Glābiet bērnus» norāda, ka atšķirības ir īpaši šokējošas, salīdzinot situāciju Zviedrijā un Nigērā, kas atrodas katra savā saraksta galā.Bērnu labklājības indeksā pirmajā vietā ierindojas Islande, bet Nigēra atkal ieņem pēdējo vietu no 165 valstīm.Vērtējot pēc bērnu labklājības, Latvija sarakstā ierindojas 34.vietā, Lietuva 28.vietā, bet Igaunija 10.vietā.Valstis, kurās māmiņām ir vislabākā dzīve:1. Norvēģija,2. Islande,3. Zviedrija,4. Jaunzēlande,5. Dānija,6. Somija,7. Austrālija,8. Beļģija,9. Īrija,10. Nīderlande / Lielbritānija.Valstis, kurām māmiņām ir vissliktākā dzīve:156. Kongo DR,156. Dienvidsudāna,156. Sudāna,159. Čada,160. Eritreja,161. Mali,162. Gvineja-Bisava,163. Jemena,164. Afganistāna,165. Nigēra.

Pievieno komentāru

Jelgava