Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VMD negrib sodīt malumednieku Ozoliņu 19

Valsts meža dienests (VMD), izskatījis Jelgavas policijas vēsti par kriminālprocesa izbeigšanu tā sauktajā Caunes malumedību lietā, vēl nevar pateikt, vai sekos likumsargu aicinājumam sākt administratīvā pārkāpuma lietvedību pret savu darbinieku – Ropažu mežzini Jāni Ozoliņu, kurš pērn 24. februārī ar pielādētu medību ieroci rokās sēdēja uz Jelgavas novada šefa Ziedoņa Caunes stūrētā sniega motocikla.

«Mums nešķiet, ka sods šajā gadījumā varētu sasniegt mērķi,» «Ziņām» saka VMD Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš, atgādinot, ka jau pērn drīz pēc pieķeršanas malumedībās viņa vārda un uzvārda brālis paskaidrojumā atzinies pārkāpumā un par to saņēmis disciplinārsodu – rājienu. «Viņš bija rīkojies nepieņemami savam dienesta stāvoklim, taču papildu sodīšana ar naudas sodu tagad – tik ilgi pēc notikušā – būtu izdabāšana sabiedrības vēlmēm, kas šo gadījumu asi kritizē interneta komentāros,» uzsver J.Ozoliņš. Pēc VMD pārstāvja teiktā noprotams, ka dienests meklē visas iespējas, lai pret savu darbinieku nebūtu jāvērš likuma spēks. «Ir dažādas juridiskās pieredzes – vieni uzskata, ka administratīvi sodīt var tikai gada laikā pēc pārkāpuma, bet policija mūs to aicina darīt vēl mēnesi pēc kriminālprocesa izbeigšanas, kad pagājis jau vairāk par gadu,» skaidro J.Ozoliņš. Saskaņā ar normatīviem, ja par notikušo sākts kriminālprocess, personu saukt pie administratīvās atbildības likumdevējs ļauj mēnesi pēc tam, kad celta apsūdzība vai izbeigts kriminālprocess. «Mums ir vēl divas nedēļas laika. Policija mūs aicina piemērot sodu, taču nevaram izdabāt sabiedrībai,» VMD nostāju atklāj J.Ozoliņš.Piebilstams, ka mežsargs, kurš tika pieķerts ar pielādētu šaujamieroci uz iedarbināta braucamrīka, turpina darbu dienestā un uzrauga, vai normatīvus ievēro citi mednieki. J.Ozoliņš arī skaidro, ka Jelgavas novada Domes priekšsēdētājam Z.Caunem naudas sods nedraud, jo viņš, kaut arī stūrēja motociklu un zināja par sava aizmugurē sēdošā biedra izdarībām, nevarot būt līdzatbildīgs pārkāpumā.Par Medību noteikumu pārkāpšanu draud līdz 250 latu naudassods un šaujamā konfiskācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

temīda

Par viltus liecībām arī var sodīt, tikai ne mūsu valstī , kur valda korumpanti - kam nauda tām arī taisnība! Diemžēl !

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 18:42

to ozis

par juridisko traktējumu - tā varētu būt, ka vilciens ir aizgājis, bet
par nostāju pret VMD un par jautājumu pēc būtības - kur VMD skatījās likumā paredzētajā termiņā??? kas VMD traucēja piemērot LAPK savlaicīgi? nekas! paralēls kriminālprocess nav traucēklis LAPK pārkāpuma izskatīšanai...
Vēl jo vairāk - ne Caune, ne Ozoliņš nebija aizdomās turamo statusā un nepretendēja uz apsūdzību, līdz ar to VMD pat obligāti bija jāpiemēro LAPK
Un tas vēl vairāk parāda VMD prettiesiskumu un atbalstu noziedzībai

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 18:02

zocialists Ivars Jakovļevs

aizdomīgi, ka parādījies kaut kāds mednieks............. pie svešām mājām ,,,ka tik nav kautkāds viltus liecinieks-

hvz kur klīst vientuļs mednieks, kuli kasīdams,- tad, kad medību sezona nemaz nav, un - pēkšni medniekam parādās vīzija ar Dievmātes oreolu: - Onufrij - tev jāsien slēpes un jādodas un "Vīzenieku" mājām Mazpisānu pagastā Jelgavas novadā !!!

Tur tu ieraudzīsi 2 stirnas, no kurām viena jau ir nosprāgusi no išiasa, bet otra sprāgst no bada. Lai lopiņš nemocītos un ātri nokļūtu Laimīgajos Medību Laukos - zvani mežsargam, kurš jau gaida tavu zvanu kā no brūtes un izpildi šo svēto misiju,bratello! Aleluja!

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 16:31

Patiesā versija

Jūs neko nesaprotat, Ozoliņš un Caune ir geji, Caune uzaicināja Ozoliņu pavizināties at sniega moci ( Kinofilma -Kuprainais kalns, lauķi kovbiji), mājās sievām un bērniem samuldēja ka dosies malumedībās, pārējais notikums ar stirnām ir vienkārši sagadīšanās.

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 15:44

dīvainim

Tu drīksti aiziet un nošaut,tik neaizmirsti telefoniski sazināties un dabūt atļauju to darīt(kā to izdarīja mednieks,kurš it kā pažeļoja mirstošo strinu).Neesmu mednieks,bet cik atceros,tad nošaut zvēru konsultējoties telefoniski nevar!!!!

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 14:23

ozis

Fenomenāls žurnālistu darbs. Pirms rakstīt LAPK vajadzēja apskatīties, citādi sanāk dumības.
Sodīt var pēc LAPK 80. panta Medību, zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpšana.
Tad izlasam LAPK 37. panta (1. un) 4. daļu. Administratīvo sodu par šā kodeksa (..) 75.prim—88.prim pantā paredzētajiem administratīvajiem pārkāpumiem var uzlikt ne vēlāk kā četru mēnešu laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas, bet ne vēlāk kā gada laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas. 4. daļa nosaka soda uzlikšanas kārtību konkrētajā pārkāpumā tā ir jāpiemēro (nevis 1.daļa).
Sarēķinam datumus - pagājis vairāk kā gads = sodīt nevar(pat lietu nedrīkst ierosināt). Tas viss man prasīja aptuveni 5. minūtes. Jautājums Kupčam - vai pirms rakstījāt ieskatījāties LAPK. Citādi atkal virsraksts greizs, viss raksts ir tendenciozs un aplams = dezinformācija. Patiešām lasot ZZ acis ir jātur vaļā.

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 11:37

?

Bet kāpēc zz.lv te ļauj, te neļauj komentus likt??????? kāds politiskās cenzūras automāts ieslēgts?

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 10:14

...

Policija: Skandalozajā malumedību lietā sašautajai stirnai nekonstatēja saistību ar izņemtajiem ieročiem

!!!!!!!!!!!!!!!! a kā tais likumos skan par ieroča transportēšanu bez atļaujas- es domāju par to momentu, kad CAUNPAPS IEDEVA SAVAI SIEVAI IEROCI LAI VED MĀJĀ????????????

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 10:09

cēloņsakarības

Nelaime ir apstulbotā tautā. Risinājums jau vienkāršs - kā savulaik ar līdzīgiem barokļiem uz tautas rēķina - Latvijas ceļu, Tautas partiju, šleseristiem - ZZS vajadzētu pagrūst nost no siles, bet tas nenotiek, jo lamāt lamājam, bet elektorāts viņiem līdz šim stabils (lai gan vairs ne valsts mērogā, kur ZZS jau par lūzeriem kļuvuši)... Bet cēlonis, es domāju, ir tautas stulbums un reklāmu zombējums. Esmu gandrīz pārliecināts, ka Rāviņu Jelgavā ievēl atkal un atkal bailēs, ka pēc viņa kāds sačakarēs iesāktās labās lietas. Bet - tādas bažas ir muļķīgas un mākslīgas reklāmas radītas, jo ļautiņi vienkārši savā stulbuma neapzinās, ka ne jau Rāviņš atjauno ielas un rok trubas. To dara pašvaldība kopumā. Pat ja Rāviņam esošajā domē ir vislielākā pieredze, tas nenozīmē, ka pa cita sāktos bardaks.

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 10:07

dīvaini

kapēc tad sodīt tos kas pārsniedz ātrumu . Man mežacūkas izpostija sējumus jautājums - Vai es drīkstu aiziet un viņas nošaut un vai man par to nekas nebūs ?

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 10:01

ieroču tirgonis

Vajadzētu izbeigt pārmetumus, ka cilvēks atradies uz lauka - ZZS nosaukumā jau ielikta ideja nepārtraukti atrasties laukos un pļavās, arī Zaķu pļavā tostarp, ko partija arī īsteno. Bet ieroci, atzīšos, stirnai pārdevu es, jo viņa teica, ka dzīve esot apnikusi.

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 09:35

VMD ir ZZS morālo kropļu filiāle!

Tie VMD taču visi ir ZZS drauģeļi un ielikteņi, un ZZS jau neietipst "tiesiskuma koalīcijā", un vispār ZZS jau vēsturiski vairāk nekā jebkurš spļāvuši virsū likumiem...
Piem., VMD daudz neatšķiras no LVM, a kas bija LVM vadībā? ZZS "kasieris" jelgavnieks Boldišēvics... Kas tur ko brīnīties?
Da jebkurš, kas pabijis kādā ZZS pasākumā, būs redzējis, ka VMD tur kā veci draugi, kas ēd visiem no rokas... :DDDDD

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 09:34

juziks

...pēc visa šitā,mežos sāksies visatļautība,jo mums ir spilgts piemērs!Lielie vīri,un pat mežkungs tā arī dara!Konkrētie uzvārdi ir minēti rakstā!Tātad,mierīga atsauce!Ejam un šuajam,un mums par to nekas nebūs,nu kā-

"Policija mūs aicina piemērot sodu, taču nevaram izdabāt sabiedrībai,» VMD nostāju atklāj J.Ozoliņš."

Man šķiet,tā ir viss klajākā ņirgāšanās par likumiem!!

Un iespējams atceros gadijumu,kad viens sargājošais orgāns stāstija,kad arī iespējams sabiedrībā pazīstami malumednieki no pilsētas un rajona bija oficiālās medās un pieķēra vienu malumednieku!Uh kas bija par traci,nabadziņu piekāva un ar policiju kā pēdējo noziedznieku nogādāja policijā!Izņirgājās un sakrāmēja virsū entos sodus krimināllieta un nosacīts cietum sods!Bet kad paši iet malu medībās(un iespējams tā nav vienīgā reize šim malumedniekam)....lūk kas iznāk-Spēļu ieroči un slotaskāti!!

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 09:32

Spoks

Sito bildi vajag izmantot velesanu reklama! Liela izmera un pie visiem stabiem!

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 09:19

Ha

Cik var par to cepties,pat muļķim skaidrs,ka visi ir nevainīgi,kāds naivums,ja kāds gaidīja citu rezultātu! Pie mums soda par nozagtu zaptes burku ,bet kas zog lielos apmēros un kuram ir visuatļautība tas vienmēr izies sveikā!Jo kur mēs dzīvojam...

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 09:15

...

vienkāršu cilvēku sodītu tikai par to, ka braukājis pa mežu, kur ganās novārgušas stirnas. Jo ar savu braucamrīka radīto troksni tās biedējis, ŗadījis apstākļus dzīvnieku panikai, kas par iemeslu ir dzīvnieka nāve.

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 08:51

zocialists Ivars Jakovļevs

Visi cilvēki ir vienlīdzīgi, taču daži ekzemplāri - ir vienlīdzīgāki par citiem!- Iepūtiet Plaukonim izpūtējā- un atmetiet, lūdzu, savus piedzēruša čekista sapņus par kaut kādu tur odīšanu, sodiem...!

Vizināts uz sniega moča tika slotaskāts!

Vai Plaukonim moča vadīšanas tiesības vispār ir???

Ja vienkāršs cilvis pārvadā stroķi - bez atļaujas,- tad šamo var ielikt čokā, ja to dara apaļam cilvim pietuvinātie - tad var dabūt bombongas!

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 08:26

hmmmm

a tev skauž,ka tev nav tāds paziņu un draugu loks??

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 08:23

sparms

PASKATIETIES KAS IR VINA DRAUGI UN PAZINAS----TAD SAPRATISIET KA IESAISTITA IR VALDIBAS PARSTAVJI KA ARI LIKUMA PARSTAVJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2012.05.10 08:05

Jelgava