Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Zelta čiekura» laureāti – LLU darbinieki un absolventi

Meža dienu komiteja ir noteikusi Meža nozares Gada balvas «Zelta čiekurs» 2012.gada ieguvējus vairākās nominācijās. Balva ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā.

Balvu «Zelta čiekurs» nominācijā «Par mūža ieguldījumu», kas tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā, saņems izcili nozares ļaudis - mežsaimnieks Līgonis Bambe - pārbagāts daudzām radošām iniciatīvām par Latvijas meža nozares apsaimniekošanas pilnveidošanu un attīstību, devis nozīmīgu ieguldījumu meža sēklkopībā un selekcijā, zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanā un zinātnisko objektu ierīkošanā, meža dzīvnieku, kā arī medību tēmas zinātniskajā izpētē; mežsaimniece Regīna Ivbule, kurai darbs dod spēku, jaunu izaicinājumu priekšā dvēsele dzied, kuras profesionālā pieredze meža stādmateriāla audzēšanā ir ļāvusi Pļaviņu kokaudzētavai strauji attīstīties; Juris Ķeviņš, kurš savu darba mūžu veltījis efektīvas tehnikas un progresīvu tehnoloģiju izveidei un ieviešanai meža izstrādes un pārstrādes jomā un joprojām sniedz būtisku ieguldījumu atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanas jomā, uzlabojot iekārtas un tehnoloģijas siltumenerģijas ieguvei no meža kopšanas un mežizstrādes atliekām; Rudīte Kušķe, kuras darbs saistīts ar mežu, mežsaimniecību un kurai piemīt spēja dāvāt dzīvessparu meža nozares ļaudīm ar sirsnību, atsaucību un atbalstu; Juris Spāre, kurš veicis pētījumus par kokmateriālu žāvēšanu, kā rezultātā izstrādāta pilnīgi jauna tehnoloģija, būdams erudīts daudzās jomās devis nozīmīgu ieguldījumu sociālā dialoga veidodošanā gan kā Latvijas Meža nozaru arodu biedrības vadītājs, gan pašlaik turpinot līdzdarboties kā eksperts, sniedzot atbalstu un padomus dažādu problēmu risināšanā.Laureāti nominācijā «Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā» - Kārlis Būmanis, Āris Jansons un Jānis Kivilands, bet nominācijā «Par ilgtspējīgu saimniekošanu» – meža īpašnieki Viesturs Valdis Dreimanis, Guntis Grīnšteins un Dzintars Laivenieks. Gada balvas ieguvēji šajās nominācijās tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā.Balvas pretendentu vērtēšanu organizē Zemkopības ministrija, un tā notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā kandidātus vērtē eksperti un otrajā - zemkopības ministres vadītā Meža dienu komiteja. Gada balvas pasniegšanas ceremonija notiks 2013.gada 1.februārī, informē rīkotāji.

Pievieno komentāru

Jelgava