Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales iedzīvotāji aktīvi apmeklē Atvērto durvju dienu NMP dienesta centros (FOTO)

Piektdien notikušajā valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā Zemgalē iedzīvotāji izrādīja lielu interesi par Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta darbu. No vairāk nekā 500 interesentiem visā Latvijā aptuveni 200 cilvēku – gan bērni, gan pieaugušie – devās uz Jelgavas, Bauskas, Ogres, Dobeles un Auces NMP dienesta brigāžu dislokācijas punktiem.

Zemgales reģions sastāv no diviem brigāžu atbalsta centriem: viens ir Jelgavā, bet otrs – Jēkabpilī. Ikdienā Jelgavā izvietotas septiņas brigādes, kas apkalpo Jelgavu, Jelgavas un Ozolnieku novadu.

Zemgales reģionālā centra vadītāja vietnieks Kristians Galanders laikrakstam «Zemgales Ziņas» atklāja, ka diennaktī brigādēm ir jāpaspēj izbraukt uz 30 līdz 60 izsaukumiem. «Aptuveni divas trešdaļas izsaukumu attiecas uz pilsētas teritoriju, atlikusī trešdaļa attiecas uz Jelgavas un Ozolnieku novadu, reizēm jābrauc arī uz Dobeli, Bausku, Iecavu vai Vecumniekiem, jo uz notikuma vietu vienmēr nosūta tuvāk esošo brigādi,» sacīja K.Galanders.

Jelgavas NMP dienesta telpās un ārstu ikdienā ikvienam interesentam palīdzēja ielūkoties ārsta palīdzes Sintija Vasiļevska un Liene Fūrmane.

Viena no grupām, kas apmeklēja Jelgavas NMP dienestu, bija Jelgavas 4. sākumskolas 6. klases skolēni un viņu audzinātāja Dina Sēja. Jaunieši bija ļoti priecīgi par iespēju klātienē vērot un noskaidrot, kā notiek izsaukumu saņemšana, iemācīties uz speciāla manekena veikt atdzīvināšanas pasākumus cilvēka dzīvībai kritiskās situācijās, iekāpt operatīvajā transporta līdzeklī, aplūkot tā specifisko aprīkojumu, kā arī iejusties pacientu lomā un paši uzmērīt darbinieku formas.

Apmeklējuma noslēgumā daļa skolēnu atzina, ka visvairāk viņiem patika iespēja izpētīt operatīvo transporta līdzekli, kardiogrammas veikšana un mīkstie krēsli atpūtas telpā. Daudzi arī nebaidījās atzīties, no kā viņi baidās, un, kā izrādījās, vairākumam lielākais bieds pie ārstiem ir potes.

«Pirms ekskursijas skolēni teica, ka nevēloties kļūt par dakteriem, taču šodien domas jau ir mainījušās. Redzot mašīnas aprīkojumu, pamēģinot apgūt pirmās pamatiemaņas un prasmes, kā sniegt pirmo palīdzību, ir jaunieši, kuri vēlas kļūt par ārstiem. Tas nozīmē, ka pēc gadiem mēs no šīs klases varbūt sagaidīsim jaunus mediķus un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniedzējus,» atklāja klases audzinātāja Dina Sēja.


Foto Raitis Puriņš. Vairāk par NMP dienesta darbu lasiet 6.–12. oktobra «Zemgales Ziņās»

Pievieno komentāru

Jelgava