Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žurnāls: Iesaka slēgt trīs LLU studiju programmas 13

Žurnāla «Ir» rīcībā no drošiem avotiem nonākusi informācija par augstskolu studiju programmām, kuras eksperti uzskata par apšaubāmām. Tā kā, izvēloties studijas, jauniešiem ir svarīgi zināt programmu ilgtspējas novērtējumu, «Ir» publicējis sarakstu ar tām studiju programmām, kuras eksperti iesaka slēgt. LLU kā slēdzamas atzītas trīs programmas.

Žurnāls raksta, ka psiholoģijas studijas Latvijas augstskolās saņēmušas vislielāko negatīvo novērtējumu - katra ceturtā programma nav atzīta par ilgtspējīgu. Otrs studiju programmu «nesekmīgais» izrādījies tūrisma virziens, liecina žurnāla «Ir» rīcībā nonākusī informācija.No 854 studiju programmām Latvijas augstskolās 55 atzītas par tādām, kuras būtu slēdzamas.Latvijas Universitātē no 134 programmām izbrāķētas sešas - vidusskolas matemātikas skolotājs; specializētās izglītības skolotājs (maģistrantūra); pedagoģija, finanšu sektora vadība, vides pārvaldība, orientālistika (maģistrantūra).Daugavpils Universitātē no 55 programmām izbrāķētas piecas - pamatizglītības skolotājs; mūzikas skolotājs; vidējās izglītības skolotājs (maģistrantūra); uzņēmējdarbības vadība (maģistrantūra); Austrumeiropas kultūras biznesa sakari.Latvijas Lauksaimniecības universitātē no 69 programmām izbrāķētas trīs - finanšu vadība (maģistrantūra); zemes ierīcība (1.līmeņa programma); sabiedrības pārvalde.Rēzeknes augstskolā no 37 programmām izbrāķētas trīs - latviešu valodas un literatūras skolotājs (maģistrantūra); vēstures un kulturoloģijas skolotājs (maģistrantūra); speciālā pedagoģija (maģistrantūra).Rīgas Tehniskajā universitātē - elektronika un būvdarbu vadīšana.Baltijas Starptautiskajā akadēmijā - komunikāciju stratēģiskā vadība izklaides un atpūtas industrijā (maģistrantūra); mikroelektronisko čipu datorvadības projektēšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

:(

Principaa Latvijaa perspektiivas nav nevienam,kam ir augstaaka izgliitiiba, jo tam jaamaksaa lielaaka alga... Varbuut jaatver kaada paardeveeju fakultaate, vismaz maximaa varees straadaat.:D

pirms 7 gadiem, 2012.07.13 11:57

Studiju programmas "Sabiedrības pārvalde" direktor

"...Latvijas Lauksaimniecības universitātē no 69 programmām izbrāķētas trīs - ... sabiedrības pārvalde." Precizēju- studiju programmas netika izbrākētas, bet gan pēc novērtējuma iekļuvušas trešajā grupā, kas nozīmē, ka viņu pastāvēšana pēc Ekspertu vērtējuma ir faktoloģiski apšaubāma. LLU 3.grupā ir iekļuvusi profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma "Sabiedrības pārvalde", bet profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programma "Sabiedrības pārvalde" ir iedalīta 2.grupā, kur galvenais lielākais mīnuss (kā arī bakalaura studiju programmai) ir studējošo skaits. LLU rīcība un lēmums- šogad netika izsludināta Uzņemšana profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmā "Sabiedrības pārvalde", jo pagaidām nevienam nav īsti skaidrības, kas un kā pēc šīs studiju programmu izvērtēšanas sekos un kāda tam būs ietekme uz visu izglītības sistēmu, augstskolu darbību un studiju programmu turpmāku pastāvēšanu. Par Ekspertu ziņojumu ir nosūtīti oficiāli komentāri Augstākās izglītības padomei, jo daudziem vērtējumiem nepiekrītam, uz ko joprojām gaidām atbildi.

Taču profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmā "Sabiedrības pārvalde"(augstākā līmeņa studijās) Uzņemšana notiek- ne tikai pilna laika studijās, kur studijas notiek piektdienu pēcpusdienās un sestdienās, bet arī e-studijās (nepilns laiks), kur var studēt no jebkuras pasaules vietas, ja vien ir interneta pieslēgums.

Papildus komentāri no publiskās telpas:
"Informācija par ekspertu vērtējumu un ieteikumu slēgt 55 augstākās izglītības studiju programmas neatbilst patiesībai un rada nepatiesu priekšstatu par studiju programmu piedāvājumu, kvalitāti un ilgtspēju Latvijas augstskolās un koledžās, paziņojumā presei norāda Augstākās izglītības padomes (AIP) vadītājs Jānis Vētra.
Reaģējot uz žurnālā "Ir" ceturtdien publicēto informāciju, ka eksperti par potenciāli likvidējamām atzinuši 55 studiju programmas, Vētra norādījis, ka publicētā informācija ir uzskatāma par žurnāla un tā avotu versiju par studiju programmu novērtēšanu.
Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšanas laikā ekspertu sagatavotie Latvijas augstskolu un koledžu studiju programmu izvērtējumi atšķiras no žurnāla publicētās informācijas un publicētie dati ir nepatiesi, viņš paudis." (Avots: http://www.delfi.lv/news/national/politics/aip-noliedz-ekspertu-ieteikumus-likvidet-55-studiju-programmas-patiesos-planus-neatklaj.d?id=42505098)
"Tomēr vērtējums automātiski nenozīmē programmas saglabāšanu vai slēgšanu, - par to būs jālemj atsevišķi. Turklāt AIP atgādina, ka līdz rudenim vērtējums vēl varot mainīties, jo ir augstskolas, kas ekspertiem nepiekrīt un esot gatavas pat tiesāties, ja to programmas netiks akreditētas. Vētra uzskata - "nezināšana, ka iepriekšējā gadā viņu izvēlētā studiju programmā ir bijušas problēmas", nekādi nekaitē studentiem. Proti, neviens students, ja arī aizgājis uz negatīvi novērtētu programmu, "nepaliks uz ielas", jo studiju līgumos ir paredzēts, ka programmas pārtraukšanas gadījumā studentam tiks piedāvāta iespēja turpināt mācīties citā augstskolā, pāriet līdzīgā programmā." (Avots: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/87466/zurnals-rosina-slegt-55-studiju-programmas-23-augstskolas)

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 16:40

li

viens uzraksta aplamu informāciju, citi to paņem un pārpublicē....un ļoti neprecīzi!!!!! Un tā tās baumas un ažiotāža rodas, diemžēl! vēlos pateikt, ka Sabiedrības pārvalde maģistra programma netiek slēgta. Nemusiniet reflektantus! Atraduši īsto brīdi!

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 16:25

nikubiku

Zemes ierīkotāji ir mērnieki, nevis melioratori. Par meliorācijas lietām mācās vides un ūdenssaimniecības studenti (kādreizējo melioratoru jaunā paaudze) un tā ir pašu zemnieku vaina, ka meliorācija nav perspektīva vairs - visiem viss vienalga - drenu sistēmas sabrukušas, grāvji aizauguši, paši sūdzas, ka lauki applūst un labība, kartupeļi sapēst...

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 15:29

no sarkanās zonas

Cietuma kamerā mēs esam 16 apcietinātie. 5iem mums ir augstākā izglītība, 4 LLU diplomi un 1 no Rīgas Tehniskās Universitātes.

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 13:41

Filoloģe :)

Sakiet man, lūdzu, kur paliek katru gadu tie simti ekonomistu absolventu??? :D Strādā specialitātē? :) Zinu dažus, tagad pārslēdz automašīnas ātrumus ar kreiso roku... Jelgavā jau ne, bet BKI, Rīgā, kam vajadzīgi tie juristu simti, kuri absolvē savu augstskolu katru gadu?

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 12:59

To Helio

Socioloģijas kadedrā ilgstoši tika mācīti sociologi, taču, pats interesantākais, ka līdz nesenam laikam programmas realizācijā nebija neviena mācībspēka, kam būtu doktora grāds socioloģijā....Maģistru programmu vadītājs - maģistrs, taču ar grādu pārtikas tehnoloģijā, utt. Piemēarm Ģeopolitiku "lasīja" agronomijas doktors, ļoti cilvēcīgs un labs, taču..., par akadēmiskām lietām socioloģijā....??? Sistēma tāda - gribi "lasīt" kādu priekšmetu - sagatavo plānu, un pucē vaļā - vai ir grāds ekonomikā, vai kur citur - nav svarīgi. Ko šīs programmas "saražoja"??? Un kas tās apstiprināja "pieverot" acis???? Kas par to maksāja, un kur tagad ir šie sagatavotie akadēmiskie absolventi.....Tam reiz ir jābeidzās.....

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 12:05

kurmis

Kā reiz meliorācijai būtu nākotne, bet sabiedrībai un "varai" trūkst izpratnes par tās nozīmību. Arī speciālistu gandrīz vairs nav.

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 12:00

LIFs

Zemes ierīcībā "izbrāķēta" 1.līmeņa programma. Klasiskais bakalaurs ar iespēju studēt tālāk - tur viss normāli.

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 12:00

ta ir

uzņēmējdarbības orgaizācija un vadība;-izlabojiet kļudas

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 11:58

Kurp iesim

Pieņemu, ka zemes ierīcībai pietiktu ar koledžu. Zemes ierīcību agrāk gāja studēt dažādi ierēdņi, kuriem bija vienalga kādu augstāko izglītību iegūt. Par finanču vadību un sabiedrības pārvaldi piekrītu.

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 11:39

helio

Gandrīz vai katrā augstskolā pa juristiem, sociologiem un pedagogiem, nu cirks gatavais. Pareizi vien ir, ka slēdz šīs programmas. Zemes ierīkotāji ar pie mums nav vajadzīgi, jo "saražoti" pietiekami daudz un šā vai tā neviens no beidzējiem ar meliorāciju nenodarbojas- nav perspektīvs vairs. Mērnieki arī ir pietiekoši...

pirms 7 gadiem, 2012.07.12 11:20

Jelgava