Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 3.pamatskolā sāk mācīt robotiku (ar foto) 12

Jelgavas 3.pamatskola ir pirmā izglītības iestāde pilsētā, kur bērniem sāk mācīt robotiku.

«Lai uztaisītu pirmo robotu, būs nepieciešamas visas vissīkākās detaļiņas. Tāpēc centieties, lai neviena nepazustu,» iepazīstinot skolēnus ar apjomīgās kastes saturu, mudina robotikas skolotājs Ivars Bahmanis. 4. – 6. klases audzēkņiem tas varētu būt diezgan grūts uzdevums. Par to liecina gan bērnu smagās nopūtas, gan nepacietīgie pirkstiņi, beidzot ķeroties klāt mazajiem klucīšiem, savienojumiem, vadiņiem un ritenīšiem. Pamatskolēni vēl nenojauš, ka ar šiem komplektiem var panākt īstus brīnumus – salikt robotus, kas spēj paši kustēties, griezties un izpildīt citas ieprogrammētas pavēles. Taču tad būs cītīgi jāmācās.«Ar šādiem lego robotiem darbojas arī otrā un trešā kursa studenti, kuri apgūst programmēšanu. Mums tas nav galvenais. Pats svarīgākais ir radīt interesi par inženierzinībām,» mērķi piedāvāt saviem skolēniem apgūt robotiku atklāj izglītības iestādes vadītājs Juris Skrupskis.Viņš stāsta, ka ideja nolūkota Igaunijā, kur šis priekšmets ir mācību stundu sarakstā. Bijis plāns ieviest robotiku kā mācību stundu arī Jelgavas 3. pamatskolā, taču birokrātisku šķēršļu dēļ šogad tas nav izdevies, tāpēc šis priekšmets patlaban tiek pasniegts fakultatīvi. Lai to novadītu, skola iegādājusies lego robotu komplektus vienai klasei aptuveni trīs tūkstošu latu vērtībā.Bērnu komentārus par nodarbībām lasiet rīt «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 12

micro

@,,,
līdz ķīniešu darbīgumam mums vēl pāris gadsimti ejami ...

pirms 6 gadiem, 2012.09.21 08:52

Ha

Padomju laikā taču darbojamies ar konstruktoriem- pēc tās pašas idejas jau izskatās!

pirms 6 gadiem, 2012.09.20 15:24

doma

cien.eppo,varbūt bērni paši nedomā par tiem pamatpriekšmetiem..?Jāpalīdz viņiem iešūpoties,tad jau aizies,viens pats skolotājs tur neko nevar izdarīt.3.ā ir viss OK.Kopā mums viss izdosies.

pirms 6 gadiem, 2012.09.20 09:54

micro

@Fizika
Tas būtu ļoti labi. Bet tas vēl nav tik traģiski, ka augstskolās darbojas tas pats princips - gandrīz katrs priekšmets ir pats par sevi neatkarīgs. Tādējādi beigās tev nav ne mazākās jausmas, kā to visu kombinēt kopā - atliek tik paļauties uz darba devēja labvēlību, ka pirmajos mēnešos to apskaidros. Kas, savukārt, ir pirmais ar ko atšķiras vietējās augstskolas no ārzemju - viņiem ir ļoti daudz starp-priekšmetu uzdevumu.

Bet par ziņu, man liels prieks, ka vismaz kāds mēģina izšūpot to mūsu stagnējošo izglītības sistēmu! Lai veicas! :)

pirms 6 gadiem, 2012.09.20 09:50

Fizika

Robotikas ideja "kā māja!" Te labi būtu, ja priekšmetu vadītu fizikas, ķīmijas utml. skolotājs, tad tūlīt redzētu, kur šie priekšmeti nepieciešami!

pirms 6 gadiem, 2012.09.20 09:17

solo

eppo, vispirms ir jāiešūpojas un tad jau būs i pamatpriekšmeti, i roboti, i lasīšana un rakstīšana, ka beigu beigās teiksi, ka nu pietiek mācīties, laiks atpūtai.

pirms 6 gadiem, 2012.09.20 08:03

eppo

3.pamatskolā varētu beidzot sākt mācīt pamatpriekšmetus...

pirms 6 gadiem, 2012.09.20 07:42

www

varu maldīties bet vai Jundā jau gadu nav Robotikas pulciņš?

pirms 6 gadiem, 2012.09.19 22:40

veiksme

Veiksmi skolotājam!Bērniem pacietību un izdošanos!

pirms 6 gadiem, 2012.09.19 21:35

trew

viens komplekts uz 2 vai 3 bērniem. Lielākais kauslis savāc visu, un citi tikai skrūvītes tam padod. Saprotams, ka koplekti ir dārgi, bet kaut kā vajadzēja kompromisu rast.

tā ir 3.pamatskola vai 3.sākumskola?

cik redzu 3.sākumskolā arī ir robotikas pulciņš no 4.klases.

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 12:05

niks

man ir 10 gadi bet kur vina atrodas un vai robotus vares nesti majas un vai par pulcinu jamaksa un ja ja ta cik

pirms 5 mēnešiem, 2018.06.08 20:09

Vietējās ziņas