Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 4.vidusskola starp tām, kurās audzis skolēnu skaits 10

Vērtējot skolēnu dinamiku atsevišķās skolās, secināts, ka visstraujāk audzis skolēnu skaits Ādažu vidusskolā (+10%), Rīgas 64.vidusskolā (+9%), Jelgavas 4.vidusskolā (+8%) un Mārupes vidusskolā (+8), ziņo Izglītības ministrijas speciālisti.

Sabiedrībā pieaug pieprasījums pēc kvalitatīvas un mūsdienu prasībām atbilstošas izglītības, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotā informācija par 2017./2018.mācību gadu. Arvien biežāk skolēni un viņu vecāki izvēlas skolas ar sakārtotu infrastruktūru un daudzveidīgu interešu izglītību gan skolā, gan tās tuvumā. Izdarot izvēli par labu kādai izglītības iestādei, tāpat nozīme tiek piešķirta skolas kvalitatīvajiem rādītājiem: pedagogu klāstam, obligāto eksāmenu indeksam un olimpiāžu sasniegumiem. Šī tendence vērojama gan lauku reģionos, gan pilsētās.

Izglītības un zinātnes ministrijas apkopojumā secināts, ka, pakāpeniski pieaugot izglītojamo skaitam, vienlaikus samazinās pamata un vidējās vispārējās izglītības iestāžu skaits. 2017./2018.mācību gadā 719 pašvaldību vispārizglītojošajās skolās 1.-12.klasē mācās 208 254 bērni. Vērtējot izmaiņas skolu tīklā, pašvaldību dibināto sākumskolu skaits šajā mācību gadā ir pieaudzis par deviņām skolām - 2017./2018.mācību gadā darbojas 53 sākumskolas, savukārt par 13 samazinājies pamatskolu skaits. Šobrīd darbojas 284 pamatskolas. Savukārt vidusskolu un ģimnāziju skaits šī mācību gada sākumā ir 325.

Vispārējās izglītības statistikas aktuālie dati liecina, ka pēdējo divu gadu laikā ir palielinājies skolu piepildījums tajās pašvaldībās, kuras ir mērķtiecīgi īstenojušas mūsdienu prasībām atbilstošu izglītības tīkla attīstības stratēģiju. Skolu piepildījums palielinājies Smiltenes, Madonas, Skrundas, Saldus, Kokneses un Aizkraukles pašvaldībās.

“Smiltenes vidusskola ir viens no pozitīvajiem piemēriem, kurš parāda, kas notiek, ja apvieno trīs tuvu stāvošas skolas – sākumskolu, vidusskolu un ģimnāziju. Ieguvums ir tas, ka esam panākuši skolēnu skaita pieaugumu, un, veidojot lielāku piedāvājumu, varam, protams, paaugstināt izglītības kvalitāti. Manuprāt, pats galvenais atslēgvārds izglītībā šobrīd ir sadarbība jebkurā līmenī, jebkurā veidā – ar ministriju, pašvaldību un skolām, jo tikai tā varam veiksmīgi strādāt un nodrošināt izglītības kvalitātes paaugstināšanos,” preses konferencē pauda Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina.

“Strukturālās pārmaiņas izglītības iestāžu tīklā Jelgavas un Ozolnieku novados tiek īstenotas, cieši sadarbojoties ne tikai izglītības vadītājiem un pedagogiem, bet arī nodrošinot informācijas apmaiņu ar vecākiem. Šobrīd Jelgavas pilsētā 14% no kopējo skolēnu skaita mācās bērni no citām pašvaldībām. Vecāki skolas izvēlas, vērtējot infrastruktūru, skolotāju profesionalitāti, kā izglītības piedāvājumu. Starp izglītības iestāžu vadītājiem pastāv koordinēta sadarbība, lai bērniem tiktu nodrošinātas daudzveidīgas izglītības iespējas,” pauda Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Šajā mācību gadā pirmoreiz pieaudzis bērnu skaits pirmskolas izglītības programmās pašvaldību pakļautības iestādēs. Pērn pirmsskolas izglītības programmu apguva 86244 bērni, savukārt šogad 88045 bērni. 30650 bērnu apgūst pirmskolas izglītības programmu pirmsskolas izglītības iestādēs, 5593 bērni apgūst šo programmu pamata un vidējās vispārējās izglītības iestādēs, savukārt 189 bērni pirmskolas izglītību apgūt cita veida izglītības iestādēs.

Turpina samazināties to pašvaldības skolu skaits, kurās mācās līdz 70 izglītojamajiem. Šajā gadā šādu skolu skaits ir 138. Tādu skolu skaits, kurās mācās līdz 20 skolēniem, ir 14, 41 skolā bērnu skaits ir no 21 līdz 40 skolēniem, savukārt 83 skolās 41 līdz 70 skolēni. IZM uzsver, ka institucionālā tīkla sakārtošana saistīta ar sākumskolas izglītības pieejamību pēc iespējas tuvāk bērnu dzīvesvietai, bet vidējai izglītībai jābūt pieejamai reģionālajā līmenī.


FOTO: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Asus

В 4 школе ничему не учат - там только поют и танцуют. Посмотрите результаты централизованных экзаменов - они худшие в городе среди школ каждый год.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.16 18:34

?

Patiešām- paskaties! No sākuma paskaties pats pirms šādi komentēt. Tikko meita beidza. Rezultāti pat ļoti labi.Nav jau ğimnāzija,kur ir skolēnu atlase,bet arī šeit bija bērni,kam sekmes ļoti labas.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.16 21:26

aber

kāpēc krieva nesekmīgaijs tā uztraucas par šo skolu ? Vai daba tāda visu latvisko apķēzīt un leninekli ar sarkano kaklu autu pretī skolai uzlipināt .

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.17 05:11

hehe

Skauž, ka turpat blakus esošā 6. vidusskola (krievu) ir tukša un jālikvidē.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.18 09:51

cau

Kads direktors tadi rezultati,vajadzetu jau vinu nomainit...

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.16 20:24

ŽĒL

skolo'tāji-personības tikai daži. Bāli...

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.16 20:49

nu ja

tas ir visos laikos bijis. Dažas personības, kurus svētās govis izēd un neko nedarot, bezatbildīgi, pārlaimīgi kladzina, ka algas mazas.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.25 12:42

Diāna

Kad visas skolas atteicās no nesekmīgiem skolniekiem, J4V vienīgie pildīja savu uzdevumu un deva šiem bērniem iespēju. Esmu pārliecināta, ka daži no viņiem šobrīd ir diezgan veiksmīgi. Es šo skolu absolvēju un par savām zināšanām un dzīvi nesūdzos.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.16 23:54

sūdzmaņi

Sūdzies vai nesūdzies, bet skola ir iesūnojusi, vai nu ir mūzikas skola vai parastā, bērniem ir jābūt ineresanti visām klasēm. Šajā skolā ir tikai vienas klases un tās ir mūzikas klases. pārējie ir ........... Mūzika ir jālikvidē, jo nav vienlīdzība starp audzēkņiem un klasēm. Ir tikai mūzika. Lieli mākslinieki 9.klasi beidz 14 bērni pārējās pāri 20 vai tas ir normāli. 14 bērni bauda skolas dzīvi cik klase ir vēl divas trīs tātad 40-60 apgūst pamatzinības un čau.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.17 07:28

Diāna

Es biju parasta audzēkne un ar mūziku man nekāda sakara nebija. Teikšu, ka mēs ar mūziku nesaistītie pat vairāk baudījām skolas dzīvi, nebija mēģinājumi utt. Cik es zinu, tad J4V vēl ir sports, ne tikai mūzika.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.17 20:26

Vietējās ziņas