Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Amatu vidusskola uzņem frančus, igauņus un somus (FOTO)

«Šajos apmaiņas projektos galvenais ir kultūras aspekts, iepazīstot valsti un skolu, ar kuru sadarbojamies,» atzīst Santosa Dimona Polivalentās (viesmīļnozares un ekonomikas) vidusskolas jaunais direktors Pols Baskjā (Pauls Baquiast), šajās dienās ar saviem audzēkņiem viesojoties Jelgavas Amatu vidusskolā. No 9. līdz 15. martam skola projektā «Nordplus Junior» uzņēma arī ciemiņus no Somijas un Igaunijas.

Jelgavas Amatu vidusskola ar Santosa Dimona viesmīļnozares un ekonomikas vidusskolu Francijā sadarbojas no 2009. gada, un šī jau ir kārtējā apmaiņas vizīte, kad topošajiem viesmīļiem un pavāriem dota iespēja piedalīties praktiskajās mācībās, kā arī gūt ieskatu ēdināšanas nozarē un valstī notiekošajā.

«Mūsu galvenā sadarbība ir ar Lielbritāniju un Spāniju. Latvija ir interesanta ar to, ka tādējādi varam iepazīt Eiropas ziemeļaustrumu pusi. Mūsu mērķis ir šo aspektu ieviest arī ģeogrāfijas stundās, lai skolēni vairāk uzzinātu par Baltijas valstīm,» apņēmies direktors, kura vadītajā profesionālajā izglītības iestādē zinības apgūst 900 audzēkņu. Aptuveni 400 no viņiem savu karjeru gatavojas saistīt ar viesmīlību un sabiedrisko ēdināšanu, bet pārējie apgūst ekonomiku un komerczinības. Tāpēc no nākamā gada plānota audzēkņu apmaiņa arī šajā jomā, atklāj P.Baskjā. Pirmo reizi viesojoties Jelgavas Amatu vidusskolā, viņš atzīst, ka ir patīkami pārsteigts par atjaunoto skolu un tās moderno aprīkojumu. Salīdzinot ar paša vadīto izglītības iestādi Francijā, šeit viss šķiet miniatūrs, taču tas nemazina apmaiņas projekta būtību.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 17. marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Maksims Šaldajevs


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas