Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas «ātro» šefs: sirēnai jāskan, automašīnai izbraucot no garāžas 5

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) automašīnām, dodoties uz izsaukumu, kas atbilst steidzamības pakāpei, bākugunis un skaņas signāli jāieslēdz, jau izbraucot no garāžas. Lai tikai šķērsotu  regulējamu krustojumu, tām nevajadzētu darboties. Tā, komentējot šoferu sašutumu par «ātro» braukšanas kultūru, saka viņu vietējais šefs Roberts Fūrmanis.

Kāds šoferis zz.lv forumā stāsta, ka pagājušās nedēļas trešdienā ar automašīnu braucis pa Dambja ielu virzienā uz Rūpniecības ielu un krustojumā gaidījis luksofora zaļo gaismu. «Man iedegās zaļais, iebraucu krustojumā, bet pēkšņi ieslēdzās sirēnas un no Dobeles šosejas puses pa Rūpniecības ielu krustojumam pāri traucās «ātrie» – gandrīz man sānos!» sašutis autovadītājs, piebilstot, ka, pārbraucot krustojumu, «ātrie» skaņu signālus atkal izslēguši. Viņš ir nesaprašanā, vai tiešām skaņu signāls jāieslēdz pie paša luksofora, lai krustojumu šķērsotu, vai tomēr savlaicīgi, tam tuvojoties. NMP dienesta Zemgales reģionālā centra vadītājs Roberts Fūrmanis stāsta, ka ir paredzēta kārtība, uz kādiem izsaukumiem izbraucot, ātrās palīdzības automašīnas lieto skaņu signālus. «Ja izsaukums ir steidzams, skaņu signāls operatīvajai automašīnai jālieto obligāti. Tas jādara, transportam sākot kustību, tas ir, kad ātrās palīdzības mašīna jau izbrauc no garāžas,» skaidro R.Fūrmanis. Ieslēgt sirēnu, lai tikai šķērsotu krustojumu, nedrīkst – tas ir pārkāpums, piebilst centra vadītājs. «Šādi šoferu pārmetumi mēdz būt, taču ne vienmēr tie ir attaisnojami. Bijuši gadījumi, kad autovadītāji, klausoties mašīnā skaļu mūziku, runājot pa telefonu, skaņu signālus nav savlaicīgi dzirdējuši un tad pārmet. Zinot laiku un precīzu vietu, kur pārpratums noticis, varam to pārbaudīt – mums ir speciālas sistēmas, kas reģistrē, kuros brīžos ātrās palīdzības transportam skan skaņu signāli, kuros – ne. Ja mūsu šoferis nav rīkojies pareizi, attiecīgi risinām šo jautājumu,» piebilst R.Fūrmanis. Nereti mēdz rasties situācijas, kad skaņu signāli jāieslēdz nekavējoties. Piemēram, operatīvajam transportam, esot atpakaļceļā no izsaukuma, pēkšņi pa rāciju tiek paziņots par negadījumu, uz kuru steidzami jādodas. Tad skaņu signāls un bākugunis jāieslēdz nekavējoties.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Greex

Bet no otras puses skatoties - ir glupi braukt ar sirēnām divos naktī pa tukšu pilsētu, pa ielu, kas ir galvenā attiecībā pret mazajām sānieliņām, uzmodinot visu apkārtējo kvartālu iedzīvotājus...

pirms 6 gadiem, 2012.07.02 15:20

Audit

Lai mācās no glābšanas dienesta, jeb ugunsdzēsējiem!

pirms 6 gadiem, 2012.07.02 13:05

vvv

Ja vini piebrauc pie krustojuma, iesledz skanas signalu gandriz krustojuma un pec tam brinas kapec vinus nelaiz. Vai vel bedigak izraisa ar vinu avariju. Lai "atro" vaditaji respekte ari citus vaditajus un padoma ar savam galvam kad brauc uz izsaukumu. Vaditajs nevar paredzet , ka vins brauc pie zala luksofora un peksni paradas ne nokurienes "atra" un uz krustojuma iesledz skanas signalu. Man gandriz gadijas ta iznicinat vienu "atro". Labi ka reakcija nostradaja.

pirms 6 gadiem, 2012.07.02 09:52

saprāts

Kāds šoferis zz.lv forumā stāsta
Sākam taisīt rakstus no foruma stāstiem, pārpublicējam avīzē rakstu komentārus, kur šī pasaule veļas.
Ātrie ir jāpalaiž par to nav vērts pat diskutēt. Turklāt uzrakstīts pretrunīgi, it kā būtu bijis CSN. Iebrauca krustojumā un ieslēdzās sirēna.
braucis pa Dambja ielu virzienā uz Rūpniecības ielu un krustojumā gaidījis luksofora zaļo gaismu. «Man iedegās zaļais, iebraucu krustojumā, bet pēkšņi ieslēdzās sirēnas un no Dobeles šosejas puses pa Rūpniecības ielu krustojumam pāri traucās «ātrie»

pirms 6 gadiem, 2012.07.02 09:48

Vietējās ziņas