Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas budžetu pieņem, ignorējot opozīcijas deputātu priekšlikumus 10

Sakarā ar valsts budžeta pieņemšanas kavēšanos, jo valdība izveidota tikai pirms mēneša, Jelgavas dome (tāpat kā iepriekš Ozolnieku un Jelgavas novada domes) pagājušajā nedēļā piesardzīgi pieņēma 2019. gada budžetu. Tas vēl tiks pārskatīts pēc valsts budžeta pieņemšanas, kas plānota aprīlī. Visvairāk korekciju varētu skart aizņēmumu politiku. Pašlaik pašvaldībām ir ļauts aizņemties līdzekļus tikai ES fondu projektu līdzfinansēšanai, bet ne savām iniciatīvām. 

Ieņēmumus plāno lielākus par 100 miljoniem


Kopējie budžeta ieņēmumi pašlaik plānoti 96,4 miljonu eiro apmērā. Pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne skaidro, ka faktiski budžets sasniegs vēsturisku atzīmi – 100 miljonus eiro. Kamēr nav apstiprināts valsts budžets, pašvaldība nevar apstiprināt visus plānotos aizņēmumus, viņa uzsvēra. Tāpat nav apstiprināta summa, kas tiks saņemta rudenī no valsts pedagogu atalgojumam. Pašlaik apstiprinātais budžets paredz, ka aizņēmumi veido vairāk nekā 12 procentu no visiem ieņēmumiem.
Kopējie budžeta ieņēmumi šogad plānoti par gandrīz miljonu eiro lielāki nekā pērn. Pieaugums galvenokārt saistīts ar pašvaldības plānotu apjomīgu investīciju projektu realizāciju, gan piesaistot ES fondu līdzekļus, gan ieguldot pašvaldības finansējumu. Kopējā summa, ko šogad paredzēts apgūt, realizējot projektus, ir 32,9 miljoni eiro.

Būvēs, atjaunos ielas, tiltus un atvērs sirdi


Par vienu no galvenajām prioritātēm pilsētā minēts atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai. Gan Loka maģistrāles rekonstrukcija, gan Neretas, Prohorova un Garozas ielas atjaunošana, gan tilta pār Platones upi Miera ielā pārbūve tiek īstenota, lai attīstītu infrastruktūru, kas ļautu Jelgavā veiksmīgi ienākt jauniem ražošanas uzņēmumiem. Pēdējā gada laikā darba devēju skaits pilsētā audzis par 4,7 procentiem, bet strādājošo skaits – par 2,8 procentiem.

Visu rakstu varat izlasīt 7. marta “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 10

mhh

Jocīgi tur tos ieņēmumus skaita. Kas tie par ieņēmumiem, ja nauda tiek piešķirta pedagogu atalgojumam? To naudu kaut kā savādāk var apgrozīt? Nē.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.09 11:26

aleksandrs

kautka par opozicijas iebildumiem,ne varda!

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.09 17:22

ivanbeks

kāpēc Rāviņš piemirsa par Atmodas ielas savienošanu ar Loka maģistrāli ???

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.09 23:26

@

ES fondu līdzekļos Latvija jau iegrābusies līdz ausīm. Vai Jelgava turpinās postīt Latviju, vēl vairāk iedzenot Latvijas valsti neatmaksājamu parādu jūgā? Neviens, arī pasaule nedara neko par velti. ES ir kontrolējama? Nedomāju, ka tur pajoļi sēž. Ļaujas ES sevi āzēt, jo ar Jelgavu var sākt gājienu pret visu Latvijas valsti.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.10 00:11

$

Dombrovskis;tev neko neizsaka!

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.10 21:00

Tas pats Jānis

Dombis nav pajolis. Cita lieta vai viņš savu valsti ir ar mieru pārdot verdzībā, lai tik pašam labāka dzīve.

pirms 2 mēnešiem, 2019.03.11 14:15

Oi

Jaunie ražošanas uzņēmumi nes līdzi arī darbavietas. Cik lasu avīzēs, tad lauksaimnieki jau nevar atrast darba rokas lopkopības un citās nozarēs. Gribot aicināt viesstrādniekus no Ukrainas un Baltkrievijas. ES arī nesnaudīs. Šodien pagāju garām 2 angliski runājošiem ?viesstrādniekiem?, kuri runāja angļu sobakeviču valodā savā starpā. Vai tad mums Latvijā nepietiek savu bezpajumtnieku un dzērāju?

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.10 00:52

antipolicists

Izskatās, ka Jūs esat mucā audzis. "Šodien pagāju garām diviem angliski runājošajiem..." Nemaz nepastāv opcija par tūrismu, vai studentiem.
jau pēc viena interneta komentāra var saprast, ka Jūs esat tas cilvēku tips, kas čīkst, ka viss irslikti bet darīt lietas labā tāpat neko negribat.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.11 08:03

Tam oi

Pietiek,tikai tada nianse,viņi negrib stradat.

pirms 3 mēnešiem, 2019.03.10 07:36

Vietējās ziņas