Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Dome izsludina konkursu par papildu darbiem Raiņa ielā, lai pa to droši virzītu operatīvo transportu 12

Rūpēs par drošāku operatīvā transporta pārvietošanos Raiņa ielā Jelgavas Dome izsludinājusi atklātu konkursu par papildu darbiem rekonstruējamajā ielā. Tā meklē uzņēmēju, kas ielu aprīkos ar tā saukto inteliģento transporta vadības sistēmu. Tā ļautu radīt iespēju, ka luksofori kustības prioritāti dotu tikai operatīvajam transportam, apturot pārējās krustojumā pienākošās transportlīdzekļu plūsmas.

Iepirkuma nolikumā darbu sarakstā arī teikts, ka Raiņa ielā būs jāuzstāda satiksmes bezvadu uzskaites detektori, kas nodrošinās datu pārraidi uz Sarmas ielu 4. Kopumā pašvaldība iecerējusi Raiņa ielā radīt iespēju operatīvi mainīt luksoforu darbības režīmus atbilstoši reālajai situācijai. Darbus ikdienā vadīs no Pašvaldības operatīvās informācijas centra.Iepirkuma pamatojumā atgādināts, ka īsā laika periodā šogad aprīlī un maijā Jelgavas pilsētā notikuši ceļu satiksmes negadījumi, kuros ticis iesaistīts operatīvais transports – 11. aprīlī Rīgas ielas un Kalnciema ceļa krustojumā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā ļoti smagas traumas guva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu brigāde. Toreiz ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu tai ceļu nedeva cits transporta līdzeklis. Savukārt 30. maijā līdzīgā situācijā Lielās ielas un Pasta ielas krustojumā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā atkal cieta neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu brigāde.Inteliģentās transporta vadības sistēmas nepieciešamību apliecinot arī tas, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu brigādes izvietotas Jāņa Asara ielā, bet Jelgavas slimnīca – Brīvības bulvārī. Satiksmes skaitīšanas dati liecina, ka transporta intensitātes maksimuma stundās – darba dienu rītos no astoņiem līdz deviņiem un vakaros no 17 līdz 18 – Lielā iela ir ļoti noslogota, un mediķiem ātrāka nokļūšana uz pilsētas slimnīcu nepieciešams plānot pa Raiņa ielu. Līdz ar to augs transporta intensitāte Raiņa ielā. Konkursā var pieteikties līdz 17. jūlijam, darbi būs jāizpilda līdz 15. augustam, kā arī tiem jāsniedz vismaz trīs gadu garantijas termiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

xxl

Jelgava ir vienīgā pisēta pasaulē ,kurā tiek liegta automašīnu kustība ielas posmā kurā atrodas valsts policijas ēka !?

pirms 6 gadiem, 2012.07.07 16:02

Greex

Interesanti - cik "guļošo policistu" būs Lielajā ielā pēc "renovācijas"? :D

pirms 6 gadiem, 2012.07.07 14:30

Kamer mes te macam viens otru tikmer Ravina klanam konts papildinas,mes jau tik putekli vien esam,izdarit neko nevaram.

pirms 6 gadiem, 2012.07.07 13:05

chuck norris

ātrajiem maģistrālā iela ar guļošajiem policistiem. Tāds varen ekstrēms pasākums cilvēkam ar lauztu mugurkaulu :D + šaurā ieliņa starp abām baznīcām. Kas nekait no tās pašas pieminētās 6. līnijas aizbraukt pa Lielo ielu, kur 2 joslas katrā virzienā? Tagad šie griezīs Kalpaka ielā lai brauktu pa Raiņa "guļošajiem" un metīs līkumu. Tas tak nav nopietni.

pirms 6 gadiem, 2012.07.07 00:23

rublis

Vajag Raiņa ielā noņemt visus luksoforus , jo mašinu tur brauc maz un luksofori nekādu satiksmi neregulē - drīzāk rada sastrēgumus. Nu un operatīvais transports ar ieslēgtiem signāliem brauks cauri bez aizķeršanās.
Bet rāviņam tas nederēs , jo šeit nevar izgriezt Eiropas naudu un saņemt otkatus

pirms 6 gadiem, 2012.07.07 00:16

you

es domāju tas ir super, ka būs tāda sistēma, pamazām viss kļūst civilizēti,
lai sāk ar vienu ielu, pārējās pēcāk.
un guļošais ir vajadzīgs, paskaties kas atrodas blakus-poliklīnika un BJC

pirms 6 gadiem, 2012.07.06 21:18

adb

Laikam tāpēc jau kāds idiots "guļošo" uztrieca Raiņa ielā. Tā iela ir vienkārši izkropļota, stulbāk un idiotiskāk jau nevar. Kaut gan optimists teiktu - var gan.

pirms 6 gadiem, 2012.07.06 19:11

to Resnais

Tavuprāt cilvēki dzīvo tikai Pārlielupē? Cik dārgas kļūs sekundes ja ātrajiem no slimnīcas būs jābrauc uz 6.līniju piemēram? Ātrajiem ir jāatrodas pilsētas vidū, kā tas ir tagad un ja kāda iela būs ātro satiksmei drošāka ir tikai apsveicami! Ar kaut ko vienmēr ir jāsāk.

pirms 6 gadiem, 2012.07.06 18:49

Resnais

@Greex Nebūs vis, slimnieks tiek savākts, un tad vests uz slimnīcu maršrutā slimnieka adrese - slimnīca. Ne visi potenciālie slimnieki dzīvo Raiņa ielā, kur būs inteliģentā vadība. Nav jēga modernizēt tikai vienu ielu maršrutā bāze-slimnīca. Acīmredzot tāds arī ir mērķis tieši šo maršrutu nodrošināt. Iespējams lai steidzami vestu slimniekus no slimnīcas kaut kur tālāk, Stradiņiem piem.

pirms 6 gadiem, 2012.07.06 18:00

Greex

Bet vai tad no loģistikas viedokļa nav gudrāk "turēt bāzi" apvidū, kur ir vairāk iedzīvotāju?

pirms 6 gadiem, 2012.07.06 17:45

Resnais

Ja iemācītos ieslēgt sirēnas ne tikai īsi pirms krustojuma, tas viss nebūtu vajadzīgs. Lai pamācās no VUGD.

Arhaiski ir turēt bāzi vietā, kur netālu "reiz bija" slimnīca, varbūt to var pārcelt uz pārlielupi? Ietaupīsies dārgās sekundes.

pirms 6 gadiem, 2012.07.06 17:32

Vietējās ziņas