Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada četros pagastos būs 190 jauni gaismekļi 10

Jelgavas novada Glūdas, Elejas, Līvbērzes un Lielplatones pagastā – kopumā 19 ielās – šogad plānots nomainīt vecās apgaismojuma spuldzes. Esošo gaismekļu vietā tiks likti videi draudzīgāki, turklāt jaunie patērēs mazāk elektroenerģijas, ziņo novada pašvaldība.

Jelgavas novada Domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune parakstījis līgumu projekta «Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Jelgavas novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā» ieviešanai.Izmantojot tehnoloģijas un videi draudzīgus paņēmienus, kas ļauj samazināt esošo elektroenerģijas patēriņu, dzīvsudraba tipa apgaismojuma spuldzes nomainīs ar mūsdienīgām nātrija lampām. Projekts paredz tādējādi samazināt oglekļa dioksīda emisiju.Kopumā tiks nomainīti 190 gaismekļi četru pagastu pārvaldēs. Elejas pagastā apgaismojums tiks uzlabots Dārza, Gaismas, Ozolu, Stacijas, Skolas un Parka ielā, kā arī Meža prospektā. Līvbērzes pagastā jaunas lampas būs Bērzu, Kooperatīva un Jelgavas ielā, kā arī pie kultūras nama un Līvbērzes vidusskolas. Glūdas pagastā pārmaiņas sagaida Centra, Skolas, Bērzu, Strazdu, Madaru, Ceriņu un Ozolu iela, kā arī laternas pie pagasta pārvaldes un Šķibes pamatskolas. Savukārt Lielplatonē spuldzes mainīs Tirgus un Birzes ielā, kā arī Tīsos.Projekta kopējās izmaksas ir 33,8 tūkstoši latu, Jelgavas novada pašvaldība finansēs 35 procentus no 30 tūkstošiem latu, savukārt Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta segs 65 procentus no izmaksām.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

&&&

Apnicis lasīt visos komentāros par to Cauni, nekā cita jaunāka vairs nav?
Lai jau laucinieki priecājas par elektrību, jo pat pilsēta kur vajag nav!

pirms 6 gadiem, 2012.01.31 09:31

korišs

Caune saliks lampas arī pa mežmalām , lai var redzēt kur šaut stirnas.
Bet vispār nekādas lampas nekur neliks - Caune bija piedzēries kā lops kārtējo reizi. Šoreiz tas bija alkoholisma delīrijs - samuldēja visādas muļķības. Kad izgulēja dzērumu , neko neatceras
Tā ka cienījamie novadnieki neklausieties piedzēruša vepra Caunes muldēšanā

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 22:56

jelgavnieks

Paldies Caunem. Uzreiz var redzet - ists saimnieks.

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 19:02

janka

Tu ākst kur ir loģika????tai vietā lai pagastos savestu kārtibā vecos ielu apgaismojumus viņi taisīs jaunu.....protams apmazgās kārtejo naudu un miers...
Glūdas Elejas Līvbērzes un Lielplatones iedzīvotāji-----jūs redzēsiet viņi uzstādīs jaunas laternas bet kad izdegs lampas viņi neko nemainīs un jūs dzīvosiet tumsā tapat kā mes..

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 18:00

Vnk p.

Tas vnk ir pi...dara kaut ko labu,sunī par to,ka tas nav jums kaimiņos,nedara-gāna par to,ka neko nedara!Mjāāā...izsenis ir bijis,k alatvietim nekad nekas nav labi:D

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 17:32

janka

Tur kur Tračuma dzīvo tur protams ir gaisma...vemt gribas..

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 17:18

to janka

tas tāpēc ka Tračuma zem Caunes tupeles, kur vēl Turks ar otru tupeli... ;))

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 17:03

gribu gaismu!

Glūdas pagastā, arī Līvbērzes ir darzkopības biedrības, kas patiesībā nu pārtapušas dzīvojamo māju rajonos. Zemes nodokļi tiek maksāti pagastam, varbūt derētu pavērot vakara stundās, cik daudz cilvēku, tai skaitā skolasbērnu, iet mājup pa melnu nakti. Kaut pāris laternu varētu ierīkot.

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 17:01

o

Elejas varonīgais riteņbraucējs uz veikalu pedāļus varēs mīt pa apgaismotām ielām...

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 16:48

janka

Kalnciems dzivo tumsā bet citos pagastos mainis spuldzes,super..paldies Caunes kungs......

pirms 6 gadiem, 2012.01.30 16:39

Vietējās ziņas