Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā palielinās sadzīves atkritumu izvešanas tarifs 18

No šodienas mainās SIA «Jelgavas novada KU» sauso sadzīves atkritumu savākšanas, transportēšanas un nodošanas tarifs Jelgavas novadā - par kubikmetra sauso sadzīves atkritumu izvešanu tarifs būs 9,60 lati.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūru LETA informēja, ka minētā tarifa summa ir bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet gaidāmais tarifs, kurā ietvertas ir arī pārvadāšanas izmaksas, tāpat būšot zemākais Jelgavas novadā. Tarifa stāšanās spēkā no 1.aprīļa nozīmē, ka maija sākumā novada iedzīvotāji saņems rēķinus par atkritumu izvešanu jau par jauno cenu.Kā ziņots, «Jelgavas novada KU» ir viens no pēdējiem pakalpojumu sniedzējiem reģionā, kas paaugstina maksu par atkritumu izvešanu. Gan SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi», gan SIA «Vides serviss» maksu paaugstināja jau no 2012.gada 1.janvāra, iepriekš skaidroja Kaņepone.SIA «Jelgavas novada KU» aicinājusi Jelgavas novada iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret tarifu pieaugumu un saprast, ka ne jau uzņēmums vai pašvaldība nosaka lielāko daļu izmaksu.Jau vairākus mēnešus sauso sadzīves atkritumu savākšanu novadā veic ne vairs SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi», bet gan SIA «Jelgavas novada KU». Pagaidām tas attiecas uz Jaunsvirlaukas, Vircavas, Platones, Svētes, Zaļenieku un Glūdas pagasta iedzīvotājiem.Lai uzņēmums arī turpmāk varētu strādāt un nodrošināt sauso sadzīves atkritumu izvešanu, jau 2012.gada sākumā tika sagatavots jauns tarifa projekts un iesniegts Jelgavas novada pašvaldībā apstiprināšanai.Viens no iemesliem, kādēļ pašvaldība šo nozari uzticēja savai kapitālsabiedrībai, bija piedāvātā pakalpojuma cena. Maksa par sauso sadzīves atkritumu savākšanu sākotnēji tiešām bija ievērojami zemāka par citu kompāniju piedāvāto.Uz konkrētajiem atkritumu ražotājiem jeb iedzīvotājiem šis tarifs atsauksies tā, ka, piemēram, ja līdz šim par vienu standarta 120 litru konteinera atkritumu izvešanu iedzīvotājiem maksa bija 0,95 lati, tad no 1.aprīļa par tādu pašu atkritumu daudzumu nāksies šķirties no 1,41 lata, skaidroja Kaņepone.Viņa precizēja, ka šāda cena gan attiecas uz individuālo māju iedzīvotājiem vai uzņēmumiem, kuri maksā atbilstoši iznomātā konteinera tilpumam un tarifu plānam. Savukārt daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem maksu par sauso sadzīves atkritumu izvešanu nosaka konkrētās mājas pārvaldnieks - atkarībā no tā, cik daudz par atkritumu savākšanu viņam jāsamaksā pakalpojumu sniedzējam.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

čavare 02.03.2012. 10:26:12
es ta zinu. mana muterīte anda no PS(V) kopā ar viņu, to cāzeri tusē. tur kur parādās tas uzvārds, tiešām visi sāk maksāt ne pēc patērētā vai saņemtā, bet pēc "uzzīmētā". kur tad nu novada kretīni bez viņa. viņš pat zzs priekšvēlēšanu kampaņu organizēja, sarakstus taisīja. kā saka- "ņuhs" uz sev līdzīgo atrašanu. pirms tam viņš vilcē atbalstīja Lsdsp, tad tp, tagad zzs. tur, kur viņš darbojas, tiek tirgoti valsts dzīvokļi, kurus pirms pārdošanas arī izremontē uz valsts rēķina. ļoti viņš simpatizē pusaudziem. vienkārši cukuriņš. tie būtu plusi. kā mīnusus varu minēt, ka visās iestādes, kurās viņš iefiltrējas, sākas intrigas, izpilddirektoru maiņas un gala rezultātā- pilnīgs sabrukums. cerēju, ka zzs arī bez viņa sabruks.

pirms 6 gadiem, 2012.04.05 14:49

tuttiim

1. SIA „Zemgales eko" ir tikai viens no šīs shēmas posmiem ...
2. ..."kad tāpat kā jebkur citur ".. nav arguments, lai izpildvara nostātos pret tautas interesēm, vai izmantotu tautas uzticēšanos savtīgos nolūkos. tautai nav jāpiedāvā "iemīta taciņa", pa kuru ies akli ierēdņi. neviens ierēdnis savā krēslā ar varu nav iesēdināts. tauta vērtēs ierēdņa veikto- vai tas ir savtīgu, vai sociālu mērķu virzīts. ja esi iesvempies krēslā, bet nezini, ko tur darīt- lasies ātrāk prom, nevis kritizē tautu, kura nespēj piedāvāt tev pareizo variantu.
3. lēmējvaras pārstāvju- deputātu UZDEVUMS ir uzklausīt un iedziļināties katra indivīda vēlmēs uz šīs zemes,ko dēvē par Latviju. un ne tikai- vēl ir jāprot pieņemt darbā izpildvaru, kura izprot situāciju un ir SPĒJĪGA risināt problēmas 1(viena) budžeta ietvaros.
4. kā tas nākas, ka pašvaldību šeftmaņi pilnībā bankrotē, ja sile tiek pagriezta uz citu pusi?

pirms 6 gadiem, 2012.04.05 14:40

tuttii

Es absolūti nesapratu Jūsu argumentu.
1. Ja runa ir par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju. Tad, kā Jūs minējāt, šī komisija izskata un apstiprina uzņēmuma iesniegto tarifu, bet šo tarifu iesniedz atkrituma poligona apsaimniekotājs jeb SIA "Zemgales EKO".
2. Kāda runa var iet par lēmējvaras un izpildvaras politiskajiem `krāsu spektriem`, kad tāpat kā jebkur citur, tauta spēj tikai nogānīt esošo sastāvu, bet vietā nepiedāvājot tautas valodā`pareizo` variantu. Paskaidro, tad lūdzu, man par ko man būs jaievelk ķeksis?
3. Nu piedod, bet ja uzklausīt katra indivīda vēlmes uz šīs zemes, ko dēvē par Latviju, tad mums vajadzētu 100 valsts gada budžetus, un tik un tā būtu par maz.
4. Man liels prieks, ka uzrunā mani uz `Jūs`, bet tautas zināšanām, neesmu pašvaldības darbiniece.

pirms 6 gadiem, 2012.04.03 22:13

tutiim

.... "Maksas palielinājums ir saistīts ar sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprināto tarifu "
1. sabiedrisko pakalpojumu regulators nav bubulis, bet kantoris, kurā TIKAI apstiprina shēmotāju iesniegtos tarifus, ja tie ir jur. pareizi uzrakstīti "uz papīra".
2. SIA „Zemgales eko" ir tikai šīs shēmas viens no posmiem, kuru noteikti apies, ja novadā izmainīsies lēmējvaras politiskais krāsu spektrs.
3. Tavs "redzējums " ir ļoti līdzīgs grāmatveža cēzera ciniskajiem uzskatiem par vēlamo izpildvaras attieksmi pret nodokļu maksātājiem.
4. vēlētāji jūs sodīs! ai kā sodīs. neaizmirstiet tikai priekšvēlēšanu runās atgādināt, ka vēlētāji jums ir tikai zz.lv pukstētāji.

pirms 6 gadiem, 2012.04.03 19:35

tutii

Kam prāts, tas saprot. Kam nav, tie pukst zz.lv
Kad saproti, kur veidojās izmaksas, tad vieglāk sagremot. Ja nevari vai negribi saprast, tad dzīvo, puksti, ņaudi, raudi.
"Maksas palielinājums ir saistīts ar sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprināto tarifu par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā „Grantiņi", kuru apsaimnieko SIA „Zemgales eko". Vienas tonnas apglabāšana poligonā «Grantiņi» no 2011.gada 16.augusta maksās Ls 20.79 (bez PVN), t.sk. dabas resursu nodoklis 5 Ls. No nākamā gada 1. janvāra vienas tonnas apglabāšana maksās - Ls 22.79 (bez PVN), t.sk. dabas resursu nodoklis 7 Ls. Iepriekš 1 tonnas apglabāšana maksāja Ls 13.30 (ar dabas resursu nodokli)."

pirms 6 gadiem, 2012.04.02 12:29

Resnajam

palasi rūpīgāk- tāpēc, ka:"...Gan SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi», gan SIA «Vides serviss» maksu paaugstināja jau no 2012.gada 1.janvāra, iepriekš skaidroja Kaņepone.
". un iegaumē-tajā komunālajā uzņēmumā, kur grāmatvedis būs mazo puiku draugs Cāzeris- vienmēr tiks paaugstināti tarifi. vienmēr. likums to neaizliedz!

pirms 6 gadiem, 2012.04.02 12:23

Iedzīvotāja

Vai tad tiešām tiem, kas regulē cenas, ar galviņu nav kārtībā, ja vēl cels cenu par atkritumu izvešanu. Mēs jau tagad Ozolniekos Aizupēs maksājam Ls 2.05, tātad , ja ģimenē ir pieci cilvēki tad jāmaksā Ls 10.25. Vai Jums neliekās , ka tas jau ir nenormāli, salīdzinot pensijas un algas. Te tiešām jāceļās kājās un jāsāk domāt. ko darīt tālāk. Vienkārši šausmas ! Cilvēkus grib izputināt.

pirms 6 gadiem, 2012.04.02 10:41

vagare Alksne

Tas nav notievēšanas šovs,bet peļņas rūpals ar ko grib iebarot iedzīvotājus un piepelnīt stirnu medībām,vai kārtējam Vjetnamas braucienam ar seftmaņiem

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 14:50

čavare 24.03.2012. 16:09:48
... manai māmiņai andai ir filologa izglītība. ar zzs gādību viņa spēj pārvaldīt pagastu! nespēju paklusēt šajā brīdī:
Pa skuju taku aiziet
mūža gadi.
Sēras noliec galvas
draugi, radi.
Lūgsim svecēm rādīt gaismu,
Skujām taku izrotāt.
Dosim līdzi smilšu sauju,
Ziedus mūža gājumam.

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 14:33

hei, vecā pele

par kuru Zirgu ielu iet runa? ko jaucies, ja neproti izlasīt, tad laiks doties uz vakarskolu

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 13:24

Resnais

No raksta tā i nesapratu paaugstināšanas iemeslu.

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 12:42

pele

Novadniek!
Pilsēta vai novads .. kāda tur starpība, atkritumu urnas pārpilnas arī novados. Man paziņa Ozolniekos saka to pašu. Vispirms, lai panāk, ka savlaicīgi izved, un kad tas nodrošināts, tad tikai domā par cenu celšanu!

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 12:39

Aprill!

Tas kārtējais Jelgavas novada aprīļa joks, jeb Caunes traka suņa murgi gatavojoties nākošajam vēlēšanu raundam

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 12:29

haters

Ko nu novadapārvaldnieki,tiem jau bikses pilnas no Caunes skata vien,jo kur vēl labāku darbumkur naudu maksā par nestrādāšanu,bet par nosaukumu ...pagasta pārvaldnieks....
Citos novados pārvaldnieki strādā visus darbus nevis flederē un viņiem nav vairāki vietnieki,kā Jaunsvirlaukas ,Glūdas,Elejas pārvaldniekiem. Parazīti uz nodokļu maksātāju kakla

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 11:55

novadnieks1

Lai pagastu pārvaldnieki pacīnās ar Caunes un Alksnes kantoriem un atsakās no nekaunīgi uzliktajiem tarifiem, noslēdzot līgumus ar citu, lētāku, atkritumu izvedēju.

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 11:43

vēlētāja

Kārtējā Jelgavas novada savu iedzīvotāju čakarēšana,šajā intervijā jau nav pateikts viss,vēl ir cits par ko klusē LĪGUMUS NAV ATĻAUTS PĀRSLĒGT UN MAINĪT IZVEŠANAS KĀRTĪBU,neviens nerāda patieso cenu un solītos līgumus nerāda.Caune laikam iedomājies,ka uz nabagu rēķinu grib kļūt miljonārs,kā Bubulis.Tikai atšķirība tā,ka KULK valda kārtība un perfektums ar laika precizitāti un rēķinu piestādīšnu
Kauns ZZS valdībai! neBALSOJIET par izspiedējiem un iedzīvotāju mānītājiem!!!!

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 11:41

novadnieks

Pele atkal jauc novadu ar pilsētu! Pilsētā no galviņas maksa Ls 1,70, novadā no 1.04. būs Ls.2.40 no cilvēka ar PVN, protams! Nu kur tad solītais lētums? "Ievērojami"lētaks nekad nav bijis, ZZ melo!

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 11:22

pele

Tā ir nekaunība. Atkritumu konteineri vienmēr pārpilni, un tos savlaicīgi neizved. Sašķirotos atkritumus bieži vien esmu spiesta samest kopējā konteinerā, jo plastmasas, stikla un papīru konteineros vairs neko nevar iestampāt.... Tā tas ir regulāri, Zirgu ielas pagalmos. Vai tiešām nevar izvest biežāk vai uzlikt papildu konteinerus???

pirms 6 gadiem, 2012.04.01 10:50

Vietējās ziņas