Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība iegādāsies trīs skolēnu autobusus 1

Jelgavas novada pašvaldībā noslēdzies iepirkums, kā rezultātā pašvaldība iegādāsies trīs autobusus par 203 850 latiem, kas paredzēti skolēnu pārvadāšanai.

Jelgavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūru LETA informēja, ka, noslēdzoties iepirkumam, Jelgavas novada pašvaldība jau nākamnedēļ gatavojas slēgt līgumu ar SIA «Latursus» par trīs «Isuzu Turquoise Tourist» autobusu piegādi.Kopējā summa trīs autobusu iegādei ir 203 850 latu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).Saskaņā ar šā gada 27.martā apstiprināto Jelgavas novada domes lēmumu par transportlīdzekļu iegādi visi trīs autobusi galvenokārt paredzēti novada skolēnu pārvadājumiem Zaļenieku, Platones un Līvbērzes pagastos, kā arī kultūras un sporta pasākumu nodrošinājumam pagastu pārvaldēs.Autoparka atjaunošana ir rūpīgi izsvērts solis, izvērtējot finansiāli saimnieciskākos risinājumus, skaidroja pašvaldības pārstāve.Jelgavas novada pašvaldības autoparka sastāvā ir 23 autobusi (tai skaitā mikroautobusi ar 16 vietām), kas Jelgavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā nodrošina gan skolēnu pārvadājumus, gan kultūras vai sporta aktivitāšu norises pagastos.Vidējais vecums autobusiem - desmit gadu, piemēram, vecākais ir izlaists 1983.gadā, daudzi autobusi ir 1985.gadā, 1988.gadā, 1989.gadā ražoti transportlīdzekļi. «Jāņem vērā, ka, plānojot jaunos autobusus, apzināta nepieciešamība konkrētos pagastos. Līdz ar to, reizē pakāpeniski atjaunojot autoparku un nodrošinot aktuālās vajadzības, paredzēta arī esošo transporta vienību rotācija,» skaidroja Kaņepone.Kopumā pašvaldības nodrošināto autobusu skolēnu pārvadājumiem izmanto aptuveni 625 skolēni.Statistika ir atšķirīga no pagasta uz pagastu - atkarībā no tā, kurā pagastā vairāk skolēnu izmanto sabiedrisko transportu.Piemēram, Jaunsvirlaukas pagastā to izmanto ap 125 skolēniem, Elejas pagastā - 52, Platones pagastā - 90, Vilces pagastā - 90 skolēnu izmanto tikai un vienīgi pašvaldības transportu.Savukārt Lielplatonē 28 skolēni brauc ar pašvaldības autobusu, bet 30 izmanto sabiedrisko transportu, Zaļeniekos - 36 izmanto pašvaldības, bet 25 - sabiedrisko transportu.Līgums ar sabiedrisko transporta pakalpojumu sniedzēju ir deviņiem pagastiem, un kopumā ir aptuveni 496 bērni, kas brauc ar sabiedrisko transportu.Tā kā pēc likuma pašvaldība nav tiesīga uzņemties ilgtermiņa saistības vairāk par trim gadiem, savukārt aizņēmums Valsts kasē pašlaik ir izdevīgāks par operatīvā līzinga nosacījumiem, lēmums tika pieņemts par labu jaunu autobusu iegādei, skaidroja Kaņepone.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

koļa

Uz autobusu sāniem būšot resnā vepra Caunes attēls ar beigtu stirnu plecā un 2 sakrustotiem polšiem starp kuriem guļ peilāns

pirms 6 gadiem, 2012.08.04 00:52

Vietējās ziņas