Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība LLU nodod īpašumu "Pēterlauku lauki" 6

Jelgavas novada pašvaldība Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) bez atlīdzības nodevusi īpašumu "Pēterlauku lauki", kurā augstskola veic zinātniskos pētījumus, aģentūru LETA informēja novada pašvaldībā.

 

Novada dome lēmusi bez atlīdzības nodot universitātes īpašumā zemi 34 hektāru platībā, kas atrodas Platones pagastā, un pieņemt pašvaldības īpašumā universitātei piederošo 0,35 hektāru lielu nekustamo īpašumu "Lietuvas šoseja-Klibķoči", Platones pagastā.

 

"Ņemot vērā to, ka Jelgavas novada pašvaldība nekustamo īpašumu "Pēterlauku lauki" neizmanto pašvaldības autonomo funkciju veikšanai, domes sēdē pieņemts lēmums par labu Latvijas Lauksaimniecības universitātei un zinātnei kopumā. Tas, ka novadam piederošā īpašumā jau vairāk nekā 50 gadus norisinās Latvijai un Eiropai nozīmīgu zinātnes pētījumu izstrāde, ir tikai un vienīgi ieguvums. Līdz ar mācību pētījumu saimniecības "Pēterlauki" veiktajiem darbiem izskan arī Jelgavas novada vārds, vēlreiz apliecinot, ka veiksmīga sadarbība un izpratne ir neatņemams pamats stabilai nākotnei mūsu novadā un valstī kopumā," pauda novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS).

 

Mainot īpašnieka statusu, tiek atvieglota nekustamā īpašuma apsaimniekošanas kārtība, lai sadarbībā iesaistītajām pusēm turpmāk vairs nebūtu jāadministrē nomas līguma slēgšanas procedūra. Izprotot to, ka konkrētais nekustamais īpašums universitātei ir bijis un arī turpmāk būs nepieciešams izmēģinājumu lauku ierīkošanai un zinātnisko pētījumu veikšanai, šāds solis ir tālredzīgs un pašsaprotams, pauda pašvaldībā.

 

Pieņemtais domes lēmums paredz, ka nekustamais īpašums "Pēterlauku lauks" ir izmantojams konkrēti izglītības un zinātnes funkciju veikšanai, tāpēc, ja laika gaitā zemes lietošanas funkcijas un mērķi mainās, nekustamais īpašums bez atlīdzības ir nododams atpakaļ pašvaldībai.

 

Savukārt nekustamais īpašums "Lietuvas šoseja-Klibķoči", uz kura atrodas pašvaldības ceļš, turpmāk bez atlīdzības pāriet Jelgavas novada pašvaldības īpašumā ar mērķi nodrošināt pašvaldības autonomo funkciju izpildi. Arī šajā gadījumā īpašnieku maiņa būtiski atvieglos zemes vienības apsaimniekošanas procesu bet, mainoties zemes lietošanas mērķim, pašvaldības pienākums būs atgriezt nekustamo īpašumu universitātei.

 

Saimniecība "Pēterlauki" ir bāze lauka izmēģinājumu ierīkošanai agronomisko pētījumu projektu realizēšanai un mācību procesa nodrošināšanai.

 

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kārlis Rimša

Skatoties uz bildi, liekas, ka Z.Caune ir veicis savu privātu ziedojumu.
Aicinu LLU drosmīgāk iegādāties
zemes īpašumus no Jelgavas novada, jo līdzšinējais īpašumu atsavināšanas veids un mērķis ir visnotaļ apšaubāmas.

pirms 2 mēnešiem, 2019.03.08 01:00

>>Kārli

vai pēc riešanas paliek vieglāk?

pirms 2 mēnešiem, 2019.03.08 12:44

Švimpāzijs

Irinai laikam slikto matu diena bijusi

pirms 2 mēnešiem, 2019.03.08 09:31

Eh

Ziedonim līdzās ir grūti izskatīties labi. Katrai jutekliskai novada sievai ir viņa bildīte maciņā.

pirms 2 mēnešiem, 2019.03.09 15:16

Uj

Ka tik nākošajam novada vadītājam nepaliek žēl,un sekos tiesas darbi.

pirms 2 mēnešiem, 2019.03.08 13:42

Vietējās ziņas