Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā pedagogu atalgojums paliek nemainīgs 7

Jaunie grozījumu pedagogu darba samaksā Jelgavas novada skolu pedagogu likmes apmēru neietekmē, jo šādas likmes pašvaldībā noteiktas jau no 2012.gada janvāra.

Jelgavas novada pašvaldība atgādina, ka 1.septembrī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi, kas paredz pedagogiem ar stāžu līdz pieciem gadiem minimālo atalgojumu par likmi celt līdz 270 latiem, savukārt pedagogiem ar darba stāžu virs desmit gadiem minimālā likme noteikta 280 latu apmērā. Pēc principa «nauda seko skolēnam» šogad vienam skolēnam mēnesī sekos aptuveni 62 lati, kas ir par pieciem latiem vairāk nekā pērn.«Redzam, ka likmes manīt nevaram, jo tās šādā apmērā esam noteikuši krietni pirms šiem grozījumiem un, lai arī šogad nauda, kas atvēlēta vienam skolēnam mēnesī ir par pieciem latiem vairāk, tas būtiski neietekmē kopējo situāciju,» norāda Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa, piebilstot, ka būtiski saprast divas lietas, kas ietekmē pedagogu atalgojumu negatīvā veidā – sarūkošais skolēnu skaits, kā arī nevienmērīgais skolēnu skaita sadalījums pa skolām.«Lai gan varētu šķist, ka līdz ar finansējuma palielināšanos atalgojumam vajadzētu celties, tas vismaz lauku skolās tik vienkārši nav. Pirmkārt zināmu daļu palielinājuma «noēd» aizvien sarūkošais skolēnu skaits. Tāpat otra īpatnība ir lauku apvidos pastāvošās skolas ar lielāku skolēnu skaitu un reizē arī tādas, kurā klasē var būt vien astoņi bērni. Ir skaidrs, ka, lai situācija nekļūtu dramatiska, notiek finansējuma izlīdzināšana starp mācību iestādēm, lai gala rezultātā varētu nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu visās skolās. Līdz ar to iespējams, ka citās pašvaldībās, kur pedagogu likmes līdz šim bijušas mazākas par noteiktajām, palielinās pedagogu atalgojumu, bet Jelgavas novadā, kur šāds atalgojums bijis spēkā teju pusgadu par spīti negatīvai demogrāfijai un skolēnu skaita kritumam, tas šajā mācību gadā paliks nemainīgs,» informē G.Avotiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Vārnas ielas sieva.

Man ir 28 audzēkņi, bet algu paaugstināja tik par 10 ls. Tai skaitā ir arī mans 5 gadu stāžs. Lai gan mans pedagoģiskais stāžs ir par 2 gadiem lielāks... To man nogriez mūsu valsts sagrozītie likumi. Bet to tā es neatstāšu!

pirms 6 gadiem, 2012.10.02 22:00

Pēteris

Mja! Jums ir paveicies - alga nav samazinājusies, bet novda dažā labā skolā gan.

pirms 6 gadiem, 2012.10.02 19:14

mja

Tāda sajūta, it kā pilsētas pedagogiem palielināja,palika tā pati ieprikešējā (slodze- 315.00 pirms nodokļu nomaksas)

pirms 6 gadiem, 2012.10.02 13:53

Resnais

Jū, galvenais ka funkcionāriem un locekļiem algas paceļ.

pirms 6 gadiem, 2012.10.02 13:52

skolotājs

paldies dievam, citādi domāju kā to lielo algu lai tērēju...

pirms 6 gadiem, 2012.10.02 13:07

Pižiks

Ka tik Ziečam un viņa pietuvinātiem atalgojums palielinās

pirms 6 gadiem, 2012.10.02 11:48

Vietējās ziņas