Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada tūrisma maršrutā plānots iekļaut Vinteru saimniecību 3

Jelgavas novada Attīstības nodaļas un Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pārstāvji pagājušajā nedēļā devās vizītē uz Jelgavas novada tūrisma objektiem, lai izvērtētu vienu no ieteicamajiem tūrisma maršrutiem, kas aptver novada dienvidu daļu.

Jelgavas novada tūrisma piedāvājumā nozīmīgu vietu ieņem muižas un to parki, tomēr, lai padarītu maršrutu interesantāku, tiek plānots tajā iekļaut arī ražošanas objektus un mājražotāju saimniecības, skaidro novada pašvaldība.Vircavas muižā un parkā pēc pārtraukuma atkal tiek piedāvātas gan grupu ekskursijas, gan kāzu programma, kuras vada pagasta amatierteātra režisore Sarmīte Sustrupe. Vircavas muižas parks ir īpašs ar tā unikālo partera dīķu sistēmu.Turpat netālu atrodas Lielvircavas baznīca un muiža, kā arī Lielplatones muiža un parks, kurus jau tagad, piesakoties, ir iespējams apskatīt vietējā gida pavadībā.Kā interesantu jaunumu maršrutā plānots iekļaut Vinteru ģimenes zemnieku saimniecību «Līgo» Lielplatones pagastā, kur apskatāma biogāzes ražotne un jaunās siltumnīcas gurķu sēklu audzēšanai. Nākamais objekts bija Vilces muiža un Vilces dabas parks, kur aizvadītajos gados ar Eiropas Savienības fondu un «Latvijas Valsts mežu» atbalstu ir labiekārtotas atpūtas vietas un izvietoti informatīvie stendi par dabas parku un tur sastopamiem augiem un dzīvniekiem. Apskatīta arī Blankenfeldes muiža, kur pašlaik notiek palīgēkas rekonstrukcija, lai nākotnē tajā iekārtotu zvanu muzeju un izvietotu augļu pārstrādes iekārtas. Pēdējais objekts vizītes laikā bija Eliasu dzimtas mājas «Zīlēni», kur apskatāmas gleznotāja Ģederta Eliasa gleznu reprodukcijas un dižkoks Zīlēnu osis. Bez apmeklētajiem objektiem šajā maršrutā tiks iekļauts arī Elejas muižas parks, Sesavas baznīca, kokapstrādes darbnīca «Amatnieki», kooperatīvā sabiedrība «Latraps», nākotnē arī zemnieku saimniecības «Blūdži» siera ražotne Elejā. Apmeklētāji pēc savām interesēm un iespējām varēs izvēlēties objektus savam individuālajam maršrutam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

blankenfelde

biedri Ivan,būs jau labi,gan Zaķeni parādīs,gan Vilces noplukušo Saulītes nostūri-lai redz kā cilvēki dzīvo.

pirms 6 gadiem, 2012.08.01 07:58

zocialists Ivars Jakovļevs

zaķu pļavu noteikti vajaga iekļaut, - lai debīlisms būtu vairāk redzams, neuzbūvēto dāņu cūku kūti, stirnu šaušanas vietu......

tūristi brauks bariem - straumēm plūdīs, uz elejas šosejas zobus gan var izdauzīt, bet tas štrunts

pirms 6 gadiem, 2012.07.31 23:24

Vietējās ziņas