Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada vadītājs bažīgs par investīciju mazināšanos pēc pievienošanas pilsētai 12

Jelgavas novadu apvienojot ar Jelgavu un Ozolnieku novadu, investīcijas pieplūdīs pilsētai, kavējot lauku teritoriju attīstību, uzskata Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Cauns (LZS). 

Novada vadītājs aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka novads iepriekšējās teritoriālās reformas periodā ir pierādījis ļoti līdzsvarotu visu pagastu attīstību - investīciju ieguldījumu, projektu līdzekļu piesaisti, infrastruktūras sakārtošanu un kopīgu redzējumu gan par sniegtajiem pakalpojumiem, gan to kvalitātes nodrošinājumu.

"Kā novads esam spējuši nodrošināt pārdomātu attīstības programmu sava novada ceļu, iestāžu, pakalpojumu attīstībai, arī iedzīvotāju kopīgi īstenotiem pasākumiem, iedibinātām tradīcijām. Turklāt kā pašvaldība realizējam visas pašvaldībai deleģētās funkcijas, kur, piemēram, mazie novadi to nespēj nodrošināt," komentēja Caune. 

Viņš arī uzsvēra, ka primārais uzdevums ir bijis pagastiem sniegt līdzsvarotu attīstību un arī iedzīvotājiem sniegt tādu finansiālu atbalstu, kas ir specifisks atbalsts tieši lauku iedzīvotājiem, stimulējot viņu iespējas dzīvot laukos un saņemt tādus pat pakalpojumus kā pilsētā. 

"Diemžēl teritorijas apvienošana ar Jelgavas pilsētu sniegs vairākas negatīvas izpausmes - investīcijas un resursi pieplūdīs un tiks novirzīti vairāk pilsētas teritorijas stiprināšanai, un palēnām atkal lauku teritorija savā attīstībā pavājināsies. Uzstādījums par vienotiem pakalpojumiem neiztur kritiku, jo jau tagad novads nodrošina vienotus pakalpojumus," par plānoto reformu kritisks ir novada domes vadītājs. 

Pašvaldība, ja tai būtu izvēles iespējas, labprātāk apvienotos ar citu lauku teritoriju, piemēram, Tērveti, jo arī tas ir lauku un ar lauksaimniecību saistīts novads, kam apvienošanās "sniegtu papildus kapacitāti saņemt kvalitatīvus komunālo pakalpojumu sniedzēja risinājumus, mājokļu politikas attīstību, dalību projektos un investīciju piesaistē". 

Pēc Caunes domām, būtu svarīgi, lai ministrija līdz ar prezentēto teritoriālās reformas plānu prezentētu arī analīzi esošajai situācijai, izvērtējot katra esošā novada vai pilsētas stiprās un vājās puses, piesaistītos finanšu līdzekļus un projektu investīcijas, teritorijas sakārtošanu, rezultātus izglītības iestāžu modernizācijā un optimizācijā, un tikai tad vērtētu, vai šim novadam ir nepieciešama pievienošanās kādam administratīvam centram. 

"Pretējā gadījumā kārtējo reizi kāds vēlas īstenot reformu reformas pēc kādu politisku ambīciju vārdā. Turklāt, ja reiz šis jaunais reformas plāns paredz teritoriju robežas kādreizējo rajonu ietvaros, tad vajadzētu atcerēties, ka ne velti lielākās pilsētas jau reiz tika izdalītas ārpus rajoniem - tieši tāpēc, lai nepakļautu lauku teritorijas pakāpeniskai iznīkšanai par labu pilsētas attīstībai -," piebilda Caune. 

Jau vēstīts, ka, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, Zemgalē pēc iedzīvotāju skaita lielākā pašvaldība varētu veidoties ap Jelgavu. Apvienojot Jelgavu, kā arī kaimiņu Jelgavas un Ozolnieku novadus, jaunā pašvaldība apvienotu teju 96 000 iedzīvotāju. 

VARAM izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Ministrijas izstrādātais teritoriālais iedalījums tiks nodots izvērtēšanai pašvaldībām un citām iesaistītajām pusēm.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Amats

Amats vairs nespīd, tāpēc bažīgs...

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.10 17:01

pamats

Pats galvenais ir amats un it īpaši tad, ja par amatu maksā vismaz 5 reizes vairāk nekā pilnīgi pietiktu ar to, kas 5 reizes mazāk. Pie visa tā, ka nekas jau faktiski nav jādara, izņemot to, ka spēj tik atteikt piedāvājumam, piemēram, - mēs jums uzcelsim skolu,- nevajag, mēs jums uzcelsim veikalu, -nevajag, mēs ierīkosim peldbaseinu,- nevajag, mēs uzcelsim katlu māju, - nevajag un tā tik uz priekšu. Ne par ko nav jāgādā, jo piedāvājums 10 reizes vai vairāk reizes pārsniedz to, ko vispār vajadzētu.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.10 17:33

Pamatam

Var secināt,ka nezini,cik maksā peldbaseina uzbūvēšana.Vēl tā uzturēšana.Rēzeknē 'gudrinieki' uzbūvēja atklāto peldbaseinu,un tagad nezin kā to uzturēt.Netēlo Caunes mentoru.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.10 17:58

Vēlētājs

Tas Pūce ir Dievs,ka var lemt par visu Latviešu likteni.
Gāzt tādu ministru no amata, lai pats apvienojas ar kādu ministriju 2 vienā.
Latvieši ejam ielās uz protestiem.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.10 22:23

Plaukonis Sesks

TAK UZ DEMBELI JĀTAISĀS, PLUS TIE, KURI ATNĀKS, PASŪTĪS AUDITU, - KAS VAR VILKt UZ VECUMDIENĀM AIZ ZVIEDRU GARDĪNĒM RŪTAINĀM,,,,,,

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.10 23:04

Valdis

Apvienošana Jelgava, Jelgavas novads, Ozolnieku novads ir labākais variants, un ierunas jau netiks ņemtas vērā jo ZZS ir opozīcijā. Būs iespējas gados jauniem cilvēkiem, atkritīs pietuvināto firmu un juridisko biroju lobēšana, apvienosies arī iesaistīto pašvaldību iestādes, kuras jau tagad ir izvietotas vairākās ēkās. Patīkamākais ir tas, ka tas būs visai drīz- 1,5 gadu laikā.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 07:41

ES Valdim

Kādas iespējas jaunajiem no tā, ka tiks iznīcināti lauki? Pat padomju gados laukus atstāja, veidojot rajonus, atsevišķi no pilsētām. Politiska izrēķināšanās, savas varas parādīšana un klaja muļķība-Pūces Lauku Iznīcināšanas programma.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.16 15:14

Keksis

Kāds lidos kā pfinieris virs Parīzes.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 08:37

,,,

vai jaunais cietums līdz tam laikam būs jau uzcelts?

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 08:55

Resnais

Novada tēva pārdomātā ceļu attīstības programma paredz bedrainas un putekļainas grantenes. 10 gadīgu ceļu uz Staļģeni un tērveti. Drīzāk vecais slotaskāta vicinātājs bažījas par sav silto vietiņu. Un jāatceras, kaZiedonis Cauns mēdz melot , ja ir emociju uzplūdā vai uztraucies.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.11 21:55

Resnajam

Ja es nemaldos Zaļenieku un Staļģenes ir valsts nozīmes ceļš. Paskaties kartē un tikai tad padomā, vai jāvaino novada mērs.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.12 07:07

Vietējās ziņas