Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pārgājienā izzināt Jelgavas novada jaunos tūrisma objektus

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina sestdien, 20. oktobrī, piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” pārgājienā un rudens pastaigā izzināt šī gada jaunos tūrisma objektus Jelgavas novada Lielplatones pagastā – atjaunoto veļas māju “Vešūzis” un šitake sēņu audzētavu “Trubenieki”.

Vienas dienas pārgājiens gides Inas Jurģes vadībā vedīs uz Jelgavas novadu maršrutā Mazeleja–Lielplatone–Ūziņi 15 kilometru garumā. Pārgājiena ilgums plānots apmēram septiņas stundas. No Jelgavas autoostas pārgājiena dalībnieki pulksten 10.30 ar autobusu dosies līdz Mazelejai, kur sāksies pārgājiens.

Pirmais pieturas punkts pārgājienā būs Lielplatones muiža, kur paredzēta ekskursija, kā arī iespēja apskatīt septembrī atklāto atjaunoto “Vešūzi”. Veļas māja ir Lielplatones muižas kompleksa autentiska sastāvdaļa ar iespēju redzēt, kā 19. gadsimtā tika mazgāta veļa, un izzināt vešerienes ikdienu. Lielplatones muižas teritorijā līdz mūsdienām saglabājušās gandrīz visas muižas ansambļa ēkas – Lielplatones muižas kungu māja, klēts, zirgu stallis, dārznieka namiņš, vešerienes māja, kapela, dīķis, Hānu dzimtas kapi un 20 hektāru liels parks.

Tālāk ceļš vedīs uz vēl vienu jaunumu Jelgavas novadā – šitake sēņu audzētavu “Trubenieki”, kur saimnieko Jānis Volksons, kurš dalīsies ar sēņu audzēšanas noslēpumiem. Būs iespēja degustēt svaigas šitake sēnes, saimnieka vārītu sēņu zupu un pašceptu maizi ar sēņu sviestu.

Pārgājiens noslēgsies Ūziņos, kur paredzēta tikšanās ar Ūziņu bibliotēkas vadītāju Gunitu Kulmani. Viņa pastāstīs par ciema vēsturi un interesantajiem ļaudīm, kuri šeit dzīvojuši. Noslēgumā pārgājiena dalībnieku ceļš ar sabiedrisko autobusu vedīs atpakaļ uz Jelgavu. Atgriešanās Jelgavā paredzēta pulksten 18.50.

Bezmaksas pārgājienu organizēšana un vadīšana reizi mēnesī ir gides I.Jurģes dāvana valsts simtgadē, sniedzot cilvēkiem iespēju pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku un iepazīt Jelgavas apkārtni un tās jaunumus. Nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs un apavi. Līdzi jāņem uzkodas un dzeramais ūdens. Dalībai pārgājienā obligāta iepriekšēja pieteikšanās.

Pārgājiens “Tavas saknes tavā zemē” norisināsies sestdien, 20. oktobrī, Jelgavas novadā. Pulcēšanās pulksten 10.25 Jelgavas autoostā, Pasta ielā 26. Dalība pārgājienā bez maksas, izmaksas veido viesošanās objektos un autobusa biļetes cena. Pensionāriem, studentiem, skolēniem lētāk. Pārgājienam iepriekš jāpiesakās pa tālruņiem 29916889, 63005447 vai e-pastu inajurge@inbox.lv. Plašāka informācija www.visit.jelgava.lv.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā