Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz semināru par mūsdienīgā iekļaušanu kultūrvēsturiskajā mantojumā

Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar LLU Vides un būvzinātņu fakultāti 21. februārī Valdekas pilī organizē semināru «Kultūras mantojuma un dabas objektu saglabāšana un iekļaušana mūsdienu vidē. Pieredze un risinājumi», kurā piedalīsies eksperts Maikls Fullers-Gī (Michael Fuller-Gee) no Norvēģijas, informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Ar M.Fulleru-Gī Jelgavas novada pašvaldība sadarbojas jau kopš 2009. gada, kad tika uzsākts darbs pie Elejas muižas parka tehniskā projekta izstrādes. Saistībā ar kultūras un dabas mantojuma saglabāšanu viņš dalīsies labās prakses piemēros no Norvēģijas, tādējādi veicinot izpratni par kultūras mantojuma un dabas objektu nozīmi teritorijas attīstībā, un iepazīstinās ar teritorijas atraktivitāti veicinošiem pasākumiem. Būtiskākais mērķis ir novērst vai vismaz mazināt iespējamās pretrunas kultūrvēsturiskā mantojuma apvienojumā ar mūsdienīgo.

Piedalīties seminārā aicināti dažādu nozaru speciālisti – Jelgavas novada un pilsētas Būvvaldes pārstāvji, arhitekti, plānotāji un LLU Ainavu arhitektūras studenti. Priekšlikumu izstrādē par kultūrvēsturiskā mantojuma un mūsdienīgā apvienošanas iespējām iesaistīti arī LLU studenti.

M.Fullers-Gī ieguvis izglītību vides dizainā, ir Arendāles pašvaldības pilsētplānotājs, Agderas Universitātes viesprofesors. Viņam ir gan praktiska publiskā sektora, gan mācībspēka pieredze. Ieguvis starptautisku pieredzi ES programmās, izglītībā un izpētē, lekciju un praktisko pētījumu vadīšanā, projektu izvērtēšanā kopā ar studentiem, politiķiem, bijis profesionālā žūrijā, vadījis seminārus un konferences. Pašreiz viņš kā Arendāles pilsētas pašvaldības plānotājs ir iesaistīts Norvēģijas valdības Ilgtspējīgas attīstības politikas plāna «Agenda 21» izvērtēšanā. Latvijā M.Fullers-Gī viesosies no 20. līdz 22. februārim.

Seminārs plānots 21. februārī no pulksten 10 līdz 13. Eksperta vizīti līdzfinansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas LV04 «Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana» Divpusējās sadarbības fonds.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā