Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar dūri jauniešus nepāraudzināt 22

Piespriežot naudas sodu Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem, Jelgavas tiesa atzinusi viņu par vainīgu tīšā sitienā pa seju Mazlauku jaunietim Igoram Gromovam, kuru pērnvasar Mazlaukos aizdomās par agresīvu braukšanu apturēja Pašvaldības policija.

Kaut gan apelācijas sūdzības iesniegšanas termiņš 21. martā pieņemtajam tiesas spriedumam tuvojas beigām, tas vēl nav pārsūdzēts. Savukārt Mazlaukos, kur pēdējā laikā agresīvi braucēji vairs nebija manīti,  šopavasar tie atkal ir parādījušies.

Saskaņā ar Jelgavas tiesas sniegto informāciju cietušā I.Gromova prasība apmierināta daļēji. Bez izskatīšanas atstāts viņa lūgums piedzīt no Z.Caunes morālo kompensāciju piecu tūkstošu eiro apmērā. Taču Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa priekšnieka lēmumu par administratīvā pārkāpuma lietas izbeigšanu pret Z.Cauni pārkāpuma neesamības dēļ (pirms tam tādu pašu lēmumu pieņēma Dobeles iecirkņa priekšnieks) Jelgavas tiesa atcēlusi pilnībā. Proti, tiesnese Laila Fogele uzskata, ka Z.Caune ir vainīgs tīšu un maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanā (šis pārkāpums nav radījis ilgstošus veselības traucējumus vai darbaspēju zaudējumu) I.Gromovam.

Atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam vainīgajam piespriests 280 eiro sods. Maksimālais sods, ko par šādu pārkāpumu tiesa var piespriest, ir 430 eiro. 


Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 31. marta, «Zemgales Ziņās». Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 22

Nu gan

Izjātā zoss, ko priecājies. Tas stulbums tev no dzimšanas, vai kā?

Mazlaukos, kur Caune pārmācīja ībli gromovu, pēdējā laikā agresīvi braucēji vairs nebija manīti, šopavasar tie atkal ...ir parādījušie Mazlaukos.
Policija, bez Caunes ielūgumiem pasekojiet to idijotu izjāto vanckaru dragāšanai ...

pirms 3 gadiem, 2016.04.01 20:39

fedja

nu vismaz vienreiz Caune nav tik pūkains un balts,drīz saņems krutu džipu mazliet ieskrambātā (pēc publikācijas ZZ febr. mēn.) autiņa vietā varēs atkal gonkot pa Vircavas ceļiem un neceļiem-autobbraucēji piesargieties nepamaisieties pa kājām ...interesanti cik tas mums kā nodokļu maksātājiem atkal izmaksāsies????

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 10:36

Aiva

Šeit nejiet runa par Cauni personīgi,bet gan par puišeļiem kurus vecāki nevar vai negrib izaudzināt par kārtīgiem cilvēkiem! Tagad tik saturieties ir pavasaris,tad nu varēs memmes dēliņi gonkot!!!Kamēr vecāki staigā ar bēbīšiem pa tiesām,labāk šo laiku būtu veltījuši audzināšanai! Pienāks laiks,kad vecāki dabūs trūkties no šiem saviem memmes dēliņiem!!!Caune ir kārtīgs goda vīrs,lai mums būtu vairāk šādu kārtīgu vadītāju!!!

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 14:34

Iedzīvotājs

Pilnīgi piekrītu, jo laukos policija tā nekontrolē tupos gonkotājus.

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 14:51

Mikus

Linca tiesas atbalstitaja?

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 21:52

Iedzīvotājs

Lūdzu paskatīt komemtētāja vārdu ..... tas ir vīriešu dzimtē, nevis sieviešu, un linča tiesu neatbalstu, jo tas ir pārāk barbariski

pirms 3 gadiem, 2016.04.01 08:27

Nu, bet

Caunes izdarības šajā unvairākos citos gadījumos liecina, ka viņš ir negoda vīrs. Nelikumīgas medības ar ziemas novārdzinātu stirnu dzenāšanu ar sniega motociklu pa sērsnu un aizšaušana pie tam reibumā. Stirnas nespēja sevi aizstāvēt cilvēku negodīga pārspēka priekšā. Tagad vicināšanās ar dūri, kas faktiski ir sava garīga vājuma pierādījums. Ar ko tur lepoties?

pirms 3 gadiem, 2016.04.01 15:10

To izlaidīgo kverpli vajadzēja tā kārtīgi noslānīt,tad negribēsies augstprātīgi smīnēt.Drīz vecāki dabūs trūkties no sava perējuma.

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 16:09

kaimiņi

Par kādu morālo kaitējumu tas krupis sasapņojies?Kur viņa morāle paliek kad viņš ārdās pa Mazlaukiem?Par maz vēl dabūja.

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 18:08

es

Pirms citus mācīt caunes kundziņs būtu labāk pats piemēru rādījis. Nevis piešvilpies pa lauku ceļiem ārdījies. A kur tagad lai bērnus laiž, ja pat likumsargu autiņā bērnam vairs nav droši. Kur paliek Mūsu nodokļi???

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 23:06

Opsums

Caunukam jabut nonemtiem un anuletai ieroca glabasanas atlaujai , pirmstiesas izmeklesanas laika ka ari tagad pec tiesas sprieduma nolasisanas un sanemsanas ?????? Zurnalisti rokiet , rokiet neguliet !!!

pirms 3 gadiem, 2016.04.01 10:29

Opsumam

Eu .bet tev taisniba.,Kapec visi klusse/ Tad darit njemiet nost un fiksi .kameer nau pa velu.

pirms 3 gadiem, 2016.04.02 01:41

Supa

Ha ha ha smiekki naak , tiesaam meza zveeris , lika aizstavet vinju ar komentaru palidzibu , pat deva rikojumu no dazadam ip adresem slavu ainas izdomat , ka neka nomkludam mmacas )))

pirms 3 gadiem, 2016.04.01 10:32

Anonymous

Haha. Es pazīstu tos jauniešus. Un viņi paši ir vainīgi. Ps man nepatīk caune

pirms 3 gadiem, 2016.04.01 14:07

D.Linčs

Arī Briselē jau sen zināms virsrakstā minētais fakts. Tā vietā var pielietot sekojošas audzināšanas metodes:
* pateikt "tā nedari", taču maigi, lai jaunietis nesajustos slikti;
* regulāri dāvināt viņam ziedus vai ko citu skaistu, lai skaistā klātbūtnē viņš, galu galā, nevēlētos rīkoties slikti;
* aizvest viņu ekskursijā uz jaukām ārzemēm - tajā laikā viņš ciemā negonkos;
* regulāri slavēt un atgādināt, cik viņš patiesībā iekšēji ir labs;
* nomazgāt dušā vai pirtī, jo veselā miesā vesels gars;
* lasīt priekšā labas grāmatas, piemēram, "Mērnieku laiki" vai "Purva bridējs"un tad to analizēt utt.
Lūk cik daudz pozitīva varam darīt viņa labā. Ceru ka advokāts arī šeit rādīs priekšzīmi, jo tajā skolā tak tikai ļoti inteliģenti un taisni cilvēki spēj mācīties!

pirms 3 gadiem, 2016.04.01 15:09

1,aprīļa joks..:))

Tā nosmējos par šo komentāru...:))
P.S. atbilde. Tik es gan ieteiktu bērnus audzināt pašiem vecākiem un par nedarbiem nopērt ar paša dārza audzētām nātrēm. Un, ticiet man, puika savas muļķības sapratīs.
Strādāt vajag, strādāt,,,a ...nevis spalva spilventiņus likt savām nevainīgajām atvasītēm.
Kur mūsu jaunatne aug...vel vecajiem būs māja jānopērk, nauda uz galda jāatstāj...a lai omes un opi strādā. :(

pirms 3 gadiem, 2016.04.01 23:26

jelgavnieks

jaunieši izdzimtenēni sasmēlušies to jeņķu visatļautību dara visu kas ienāk prātā piesedzoties ar uzspēlētu cilvēktiesību pareizi ka Caunes kungs nolika šmurguli vietā īsts vīra saimnieka paraugs

pirms 3 gadiem, 2016.04.02 12:51

Labvelis

Idiotu bars. Muti palaist interneta viegli, nav jaatbild par saviem vardiem. Lai uz katru jusu "pareizi" audzinato bernu atrastos savs Caune. Tad ko jus teiktu?

pirms 3 gadiem, 2016.04.02 17:02

-------

viens likums un taisniba visiem ir vienada! un uz Cauni ari tas attiecas,tas ka vins ir Mers ,nekadi vinu neattaisno ,ja Caune butu bijis gudraks ,butu panemis puiselus un aizvedis uz Policiju ,izsaucis vecakus un butu lieta darita ,bet ne sist! Rokas palaist nav tiesibas nevienam!

pirms 3 gadiem, 2016.04.05 17:30

Jelgavas novadā