Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augstākajā tiesā norāda – Ziedonis Caune pārkāpis likumu 20

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments atstājis negrozītu Administratīvās rajona tiesas lēmumu atteikties pieņemt Jelgavas novada domes deputāta K.Rimšas pieteikumu par pašvaldības rīcību, kad viņam netika izsniegta pieprasītā informācija par novada juristu darba kvalitātes vērtējumu. Taču blakus lēmumā norādīts, ka Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune savā darbībā tomēr ir pārkāpis Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumu. Tas liek šāda satura iekšējos dokumentus atklāt deputātiem.

Tiesā iesniegtā apelācijas sūdzība, vēloties no Bratkus ģimenes lēti atpirkt tai piederošās Zaļenieku pagasta Daukšas, pa tukšo izgājušais juridiski nekorektais mēģinājums bez nekustamā īpašuma vērtējuma, labi samaksājot uzņēmumam «Lielvircava Agro», atpirkt Lielvircavas kultūras namu, garā tiesāšanās Kalnciema lietoto akumulatoru pārstrādes rūpnīcas projektā ir tikai daži no punktiem, ko deputāts K.Rimša uzskaita saistībā ar uzņēmuma «Lagzdiņa un Jēgera juridiskie pakalpojumi» nekvalitatīvo darbu.

Jau septīto gadu šis divu juristu izveidotais uzņēmums sniedz pakalpojumus Jelgavas novada domei. Turklāt ārpakalpojuma cena sešus gadus bija nepilni astoņi tūkstoši eiro mēnesī. Jaunajā līgumā, ko «Lagzdiņa un Jēgera juridiskie pakalpojumi» noslēdza ar Jelgavas novada domi 19. aprīlī, fiksētā samaksa ir 16 eiro/stundā. Šajā gadījumā (rēķinot piecu nedēļas dienu un astoņu stundu darbalaiku) mēneša samaksa iznāk ievērojami zemāka – 2560 eiro. Taču neatkarīgi no tā juristu darba kvalitāte jau ilgāku laiku ir K.Rimšas politiskās darbības degpunktā. Tādēļ viņš bija ļoti neapmierināts, ka šī gada sākumā novada domes priekšsēdētājs Z.Caune viņam rakstiski atteica iespēju iepazīties ar pašvaldībā iekšēji veikto juridisko pakalpojumu auditu. Deputāts K.Rimša iesūdzēja Jelgavas novada pašvaldību Administratīvajā rajona tiesā. 11. aprīlī tā nosprieda, ka lieta nav skatāma administratīvā procesa kārtībā, jo deputāts pieprasīto informāciju vēlējies izmantot pašvaldības domes pareizu un taisnīgu lēmumu pieņemšanai, nevis privātpersonas individuālu tiesību īstenošanai. K.Rimša šo spriedumu pārsūdzēja. Tādējādi to pārskatīja Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā.

Kaut arī pirmās instances lēmums tika atstāts spēkā, Augstākās tiesa blakus lēmumā vērsa Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) uzmanību uz to, ka Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Z.Caune savā darbībā tomēr ir pārkāpis Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 13. panta 1. daļas 2. punktu. Proti, domes priekšsēdētājam ir pienākums izsniegt deputātam pieprasīto informāciju, kas nepieciešama viņa pilnvaru īstenošanai. Tiesā atzīts, ka pie šādas informācijas pieder arī valsts un pašvaldības iestāžu, kā arī pašvaldības kapitālsabiedrību vadītāju dokumentācija, kas skar attiecīgās pašvaldības intereses, ja tas ar likumu nav aizliegts. VARAM pārstāve Laura Jansone «Ziņām» sola savu komentāru sniegt tuvākajā laikā.

Tikmēr Jelgavas novada pašvaldība pauž nostāju, ka tai nav saprotama Augstākās tiesas prakse atklāti publicēt informāciju (tā bija publicēta Augstākās tiesas mājaslapā, no kurienes to tālāk izplatīja ziņu aģentūra LETA) par lēmumiem, kas tieši skar Jelgavas novada pašvaldības darbu. Jelgavas novada administrācijā norāda arī to, ka pašvaldība līdz šim ir sniegusi iespēju deputātam iepazīties ar dokumentiem un cita veida informāciju, ja vien pieprasījums noformēts atbilstoši kārtībai. Tālāk skaidrots, ka konkrētajā situācijā K.Rimša pieprasīja norakstus no pašvaldības ierobežotas pieejamības dokumentiem. Pieprasījumā atbilstoši Informācijas likumam bija jānorāda mērķis, kādam informācija tiks izmantota. Pašvaldībā norāda, ka K.Rimša iesniegumu rakstījis brīvā formā, ignorējot vienoto kārtību, kā aizpildāms deputāta informācijas pieprasījums.

Deputāts K.Rimša noliedz, ka jebkad agrāk viņam būtu norādīts, kādā formā jāsniedz pieprasījums, lai iepazītos ar dokumentiem par juridisko pakalpojumu auditu. Arī 8. februārī viņam sniegtajā Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Z.Caunes rakstiskajā atbildē nekas nav minēts, ka iesniegums uzrakstīts nepareizā formā. Vienīgā atruna – šai informācijai saskaņā ar Jelgavas novada pašvaldības vadības nostādnēm ir ierobežota pieejamība.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 20

,,,

vismaz viens caurums, ko zieča nebij aibāzis :D .

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 09:07

mja.

Kārlit, ej labāk pļaut zāli, nu nelien ko tu vispār nesaproti. Saņem savu pensiju un sauļojas savā dārziņā. :)

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 12:23

Fīdis

mja, Tu laikam arī barojies no vienas siles ar cauču

pirms 3 gadiem, 2016.06.09 22:43

x

Ar to mēs esam slaveni,kamums Ziedonis Caune,bez maz vai bubulis ar ko biedēt bērnus

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 12:37

x

A man gan liekas, ka normāls vadonis, nav ne vainas. Novads sakārtots, viss notiek, tagad izlasīju, ka arī mans bērns tik Elejas baseinā. Paldies viņam! Novads rullē. Domē arī visi laipni un pieklājīgi.

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 12:50

apčakars

tai baseinā udeni arī piepildīs , pajautājiet cauņam ?

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 15:43

K.

Filmu studijā RIJA veido animācijas filmu par Ziedoni Cauni.
Pirmizrāde 17 gada otrajā pusē. Nosaukumu neatceros.

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 12:50

nunu

kā izdzirdu par Jelgavas Cauni un viņa juristiem tā zinu, ka nekāda laba patīkama ziņa nebūs...

malumedības, roku palaišana, smieklīgie iepirkumi, kultūras nams... cik vēl vajag lai par viņu nebalsotu...

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 15:34

e

lai par cauni nebalsotu , jāiet uz vēlēšanām un jābalso par citu partiju . Lai cauni ievēlētu pietiek tikai 368 balsis , ko viņam nodrošina domes uzpirktie ierēdņi

pirms 3 gadiem, 2016.06.11 23:05

joks

Uzskatu ,ka to var formulēt-pašvaldības darba traucēšana.Kā vienmēr Kārlis ir kļūdījies!

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 19:54

r

tu uzskati ka visiem deputātiem lai netraucētu sēdes darbu ir saldi jāčuč ???

pirms 3 gadiem, 2016.06.11 23:07

malacis

Kārlis malacis. Vienīgais, kam nav vienalga, kas notiek pašvaldībā

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 22:32

sirtaki

Kārlis ir deputāts-tautas pārstāvis. Vienīgais no visiem. Vai teikt "paldies"?- viņš vienkārši godprātīgi dara savu darbu. Pārējie dūdo izpildvaras stabulē, priecīgi, ka saņem papildus piķi.

pirms 3 gadiem, 2016.06.10 15:14

jaaaa

interesanti būtu zināt, cik daudz ir šīs trijotnes nelietīgi sagatavotu, bīdītu un iebaidītu deputātu pieņemtu lēmumu pa šiem caunes ''valdīšanas'' gadiem.

pirms 3 gadiem, 2016.06.09 04:58

Leks

Jā, šī trojka ir forši "uzvārījusies" uz novada rēķina. Kas notiks, kad Cauni nogāzīs no troņa? To visvairāk baidās šie "juristi"... Rimša vēl izdomās pieprasīt lai atmaksā šos "ārpakalpojumus".

pirms 3 gadiem, 2016.06.09 22:53

Jans

Kaaa tam Caunem pasham kaa virietim nav kauns????nu cik var??visi tie iepirkumi,dzipi,stirnas,akumulatori,kausanas....nu Caune cik var???gadiem sez savaa vietaa...sen jau butu satinis malskeres(neticu ka naudas vinjam vel parmaz)

pirms 3 gadiem, 2016.06.09 08:04

parasta Latvietis

Lasu komentārus un domāju, cik Latvietis var būr ĻAUNS, vai ir Caune, vai kāds cits vadonis, tas ir jānorej, vai kas cits ļauns jānovēl. Cik mūsu Latvju tauta ir zemu kritusi, vai kāds no tiem rīkļu rāvējiem ir spējīgi vadīt 13 novadus zemgalē, nav. Ai, nav ko, jābrauc prom un viss, Pietiek nervus bojāt!!!

pirms 3 gadiem, 2016.06.09 23:04

"parasta Latvietim"

Vadonis jāpielūdz - tā runā tava verga dvēsele. Tava tauta ir zemu kritusi, latvju tauta soļo tālāk. Kurš rīkļu rāvējs vada 13 novadus Zemgalē? Beidzot tiešām brauc prom un nebojā nervus

pirms 3 gadiem, 2016.06.10 15:10

sss

Nebuus Caune,naaks naakamais un tas ar buus slikts!Visi ir slikti,iznemot muus pashus...Nu tad lielie ..irseji ejiet,kandidejiet un bus jums iespeeja but vadoniem un jus buusiet tik tiiri un balti,ka riebj ;D

pirms 3 gadiem, 2016.06.11 08:40

Jelgavas novadā