Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Garozai sola jaunu un drošu gājēju tiltu (FOTO) 9

Tikai laimīgas nejaušības un Garozas pamatskolas 7. klases zēnu attapības dēļ mirklī, kad sagāzās trosēs iekārtais gājēju tiltiņš pār Iecavas upi, viss beidzās bez cietušajiem. Negadījuma iemesls – pārtrūka sarūsējusī atsaites trose, kas kopš tilta uzbūvēšanas 1977. gadā nebija ne reizi pārbaudīta.

Gājēju tiltu, kas nebija iekļauts pašvaldības īpašumā, ik dienu izmantoja apmēram simts garoznieku, kas no ciema centra devās uz skolu vai Segļu kapiem. Ozolnieku novada pašvaldība sola tiltu atjaunot.

Skolas darbinieces garoznieces Nellija un Iveta Vāveres, kā arī Laila Strēlniece atceras, ka vēl agrā 7. marta rītā tiltu šķērsojušas bez bažām, kas tas varētu sagāzties. Skolas direktore Dina Štelmahere stāsta, ka todien dabaszinību un ģeogrāfijas skolotāja Solveiga Helviga 7. klasei vadīja dabā mācību stundu. Īsi pirms tās beigām klase nolēmusi apskatīt bebru aizsprostu Iecavā. Bērni skolotājas vadībā tuvojušies gājēju tiltam, taču daži naskākie zēni gāja pa priekšu. «Uzejot uz tilta, puikas to viegli sašūpoja, un trose pārtrūka. Tilts sašķiebās, bet zēni noturējās uz tā un tika atpakaļ krastā. Viens tikai saslapēja kājas,» stāsta direktore. Negadījuma brīdī viņa savā kabinetā dzirdējusi troksni, kas radies, sagāžoties koka konstrukcijām.

Laimīgas nejaušības dēļ avārijas brīdī uz tilta nebija māmiņa ar ratiņiem, kas izvedusi bērnu svaigā gaisā, vai veca tantiņa, kas mēro ceļu uz Segļu kapiem, saka skolas lietvede N.Vāvere.

Iecava šajā vietā ir apmēram piecpadsmit metru plata un divus metrus dziļa, un, kā jau pavasaros, tajā ir diezgan liela straume. Direktore piebilst, ka upe ir pilna ar siekstām, tādēļ šajā vietā parasti nepeldas. 


Visu rakstu lasiet piektdienas, 15. aprīļa, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Komentāri 9

Valdis

Sakārtojiet tiltu un aizberiet vienreiz taču to murgu Velna grāvi,lai atkoptos Iecavas upe

pirms 3 gadiem, 2016.04.16 12:23

Resnais

Kāds atbildīgais par drošibu domē drošvien saņēma algu.

pirms 3 gadiem, 2016.04.16 13:38

kika

Cik skumji,manas bernibas jaukaka vietina:).gaidisim solito.un brauksu skatities no latgales:))

pirms 3 gadiem, 2016.04.16 21:24

Vārds, Uzvārds

Lasu rakstu un brīnos- kad meļiem beidzot tās mēles nopūs?! Paldies dievam, ka tie bērni peldēt mācēja! Kauna nav! Kājas saslapēja! Šausmas, kas notiek pasaulē. Raksta autori- būtu bērnus vai aculieciniekus vismaz aptaujājuši, nevis ļāvuši sevi šitā manīt! Nezinātāji taču lasa un domā, ka tā ir taisnība!

pirms 3 gadiem, 2016.04.16 21:37

gaitis

Lūdzu uzrakstiet vai piezvaniet zz un pastāstiet, ko Jūs zināt par notikušo!

pirms 3 gadiem, 2016.04.16 22:42

[....] stāsta direktore.

«Uzejot uz tilta, puikas to viegli sašūpoja, un trose pārtrūka. Tilts sašķiebās, bet zēni noturējās uz tā un tika atpakaļ krastā. Viens tikai saslapēja kājas,» stāsta direktore.

pirms 3 gadiem, 2016.04.17 09:15

Kā tad tur īsti ir

Gājēju tilts pār Iecavas upi, kas 7. martā sagruva nebija iekļauts pašvaldības īpašumā, un pašvaldība par tā drošību neatbildēja.
Vai tad tuvojoties pašvaldības vēlēšanām, drīkstēs ieguldīt pašvaldības budžeta līdzekļus svešā īpašumā ?

pirms 3 gadiem, 2016.04.17 09:05

kontra

lai tie gājēji samet pa Eirikam priekš tā vanšu tilta un kādu atbildīgo kurš vāc nodevu par tilta pāriešanu , varētu lietot arī E karti Garozas .

pirms 3 gadiem, 2016.04.17 09:46

Jelgavas novadā