Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grausta vietā – kalns 4

Nojaucot ilggadēju graustu, Jelgavas novada pašvaldība Glūdas pagasta Nākotnes ciema bērniem sarūpējusi kalnu ziemas prieku baudīšanai. No būvmateriālu atliekām tapušais kalniņš sešu metru augstumā sniegotajās dienās vietējiem bērniem sniedz iespēju ziemas priekus tagad baudīt daudz atraktīvāk, ziņo pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

80. gadu nogalē kolhozā «Nākotne» tika sākta vidusskolas ēkas būvniecība. Likvidējot kolhozu, kā arī valstī esošās ekonomiskās situācijas dēļ ēkas celtniecības darbi netika pabeigti, tā palika bez jumta seguma. Nepabeigtā vidusskolas būve nebija uzņēmējiem saistoša. Vairāk nekā 25 gadu garumā  dabas apstākļu ietekmē tā kļuva par bīstamu objektu, kas kā magnēts piesaistīja bērnu un pusaudžu uzmanību. Plānojot pašvaldības  2016. gada budžetu, tika aktualizēta nepieciešamība demontēt bīstamos graustus dažādās Jelgavas novada teritorijās, tostarp arī Glūdas pagastā.

«Lai sakārtotu demontētās ēkas apkārtni, kur jau gadu desmitiem atradās ar zāli un krūmiem apaugušas būvmateriālu atliekas, padarītu to izmantojamu sporta aktivitātēm ziemas periodā, tika uzbērts Skolas kalniņš. Tagad šis kalniņš ir augstākā vieta Nākotnes ciemā. Kalna pamatā izmantotas demontētās ēkas betona plāksnes, tām pa virsu sabērti sasmalcināti būvgruži un savesta pamatīga melnzemes kārta. Esmu gandarīta, ka mums izdevies realizēt šo ideju, tagad sniegotajās dienās pēc skolas bērniem ir iespēja azartiski nodarboties ar sportiskām aktivitātēm. Ilgi nebija jādomā arī par kalna nosaukumu. Tā kā tas tapis vietā, kur kādreiz bija plānota skola, to nosaucām par Skolas kalnu,» stāsta Glūdas pagasta pārvaldes vadītāja Silvija Zīberte.

Nepabeigtās vidusskolas ēkas demontāžas darbi tika uzsākti pērn jūnijā un izmaksāja 48 300 eiro. Sadrupinātais materiāls izmantots ne tikai kalna izveidošanai – lielāko tā daļu, saskaņojot ar Valsts vides pārvaldi, kopumā 5000 kubikmetru, izlīdzināja uz pašvaldības ceļiem, uzlabojot astoņus grants un grunts ceļu posmu segumus. Skolas kalniņa izveide izmaksāja 16 938 eiro. Kā uzsver pagasta pārvaldes vadītāja, kalna izveide ļāvusi sakārtot vecās vidusskolas apkārtni. Plānots, ka vasarā teritorijas labiekārtošanas darbi turpināsies – vēl tiks uzbērta melnzeme, kā arī veikta apzaļumošana. Pagasta pārvalde lūdz iedzīvotājus izteikt savus priekšlikumus Skolas kalna teritorijas labiekārtošanai, lai šajā vietā varētu izveidot pievilcīgu sporta un atpūtas zonu.


Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Resnais

Ja privātais izbērs būvgružus un apbērs ar melnzemi, tad viņu izsauks uz policiju, bet te visi gandarīti un vēl naudiņu dabon.

pirms 2 gadiem, 2017.01.19 19:20

Loreta

Tu gan esi īgns un ar dzīvi neapmierināts... tev kādreiz k-kas ir labi?

pirms 2 gadiem, 2017.01.19 19:44

Vietējais

Ļoti atbalstāma ideja - maniem bērniem patīk!

pirms 2 gadiem, 2017.01.20 07:41

ES

Super! Patīk ne tikai bērniem, bet arī lielajiem!

pirms 2 gadiem, 2017.01.20 12:37

Jelgavas novadā