Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsludina publisko apspriešanu par koku ciršanu Lielvircavas pamatskolas teritorijā (FOTO) 2

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2012. gada 2. maija noteikumu Nr.309 «Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža» 17. punktu un Jelgavas novada pašvaldības 2012. gada 28. novembra saistošo noteikumu Nr.14 «Par koku ciršanu ārpus meža Jelgavas novada administratīvajā teritorijā» II daļas 4. punktu un III daļu, tiek izsludināta publiskā apspriešana koku ciršanai Lielvircavas pamatskolas teritorijā, informē pašvaldība.

Plānots zāģēt vienu Eiropas lapegli (apkārtmērs 1,3 metru augstumā no sakņu kakla – 0,89 metri); septiņus parastos ošus (apkārtmērs 1,3 metru augstumā no sakņu kakla – 2,56 metri, 1,22 metri, 1,48 metri, 1,60 metri, 1,49 metri, 2,10 metri, 0,97 metri; astoņas parastās liepas (apkārtmērs 1,3 metru augstumā no sakņu kakla – no 0,62 metriem līdz 0,83 metriem), vienu parasto liepu (apkārtmērs 1,3 metru augstumā no sakņu kakla – 3,52 metri) un vienu parasto ozolu (apkārtmērs 1,3 metru augstumā no sakņu kakla – 1,03 metri). Kopumā plānots nozāģēt 18 kokus. Visi koki ir daļēji vai pilnībā nokaltuši.

Publiskā apspriešana notiks no 22. marta līdz 3. maijam.

Rakstiskas atsauksmes pašvaldība lūdz iesniegt vai nosūtīt pa pastu, adresējot Jelgavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldei Pasta ielā 37, Jelgavā, LV-3001, vai e-pastu (dace.grazule@jelgavasnovads.lv).

Sīkāku informāciju par plānoto koku ciršanu iespējams saņemt Platones pagasta pārvaldē (kontaktpersona Platones pagasta pārvaldes saimniecības daļas vadītājs Lauris Rudzītis, tālrunis 26694637, e-pasts lauris.rudzitis@jelgavasnovads.lv).

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas Jelgavas novada pašvaldības Īpašumu pārvalde ziņojumu par publiskās apspriešanas rezultātiem virzīs izskatīšanai Jelgavas novada domes sēdē.


Pašvaldības foto

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jods

Seni koki ir mūsu ienaidnieki. Nu jau ne tikai Jelgavā tos izcirtīs. Vietā iestādīsim ārzemju nīkuļus, kurus ik gadu kropļosim, nozāģējot lapotni un atstājot kailus stumbrus. Sadisms!

pirms 2 gadiem, 2017.03.06 14:53

šoreiz par

Spriežot pēc bildēm - tiešām par, jo nokaltuši. Mēs kā iesācējsaimnieki, savā mežā/parkā nokaltušos nezāģējām, kaut kā necēlās roka, likās, lai stāv. Bet gandrīz katrā vētrā, tas "atspēlējas" - kaltušais gāžas un gāžoties sakropļo vai pat pilnībā nogāž sev līdzi vienu vai vairākus veselos kokus.

pirms 2 gadiem, 2017.03.07 17:50

Jelgavas novadā