Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsvirlaukas pagastā iedzīvotāju tikpat daudz, cik četrdesmitajos gados (FOTO) 8

«Pēc iedzīvotāju skaita esam lielākais pagasts novadā. Vēsturiski skatoties, Jaunsvirlaukā esam aptuveni tikpat, cik četrdesmitajos gados. Daudzviet iedzīvotāju skaits īpaši samazinājies, mums tā nav,» stāsta Armands Fridrihsons, Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs. Piemēram, salīdzinot ar pagājušo gadu, pagastā ir pat par 11 iedzīvotājiem vairāk. «Tas, protams, nenozīmē, ka cilvēki nebrauc prom. Iedzīvotāji mainās – kāds dodas prom, cits nāk vietā. Laikam vide šeit ir gana patīkama, lai aizbraukušo vietā apmestos jauni iedzīvotāji,» piebilst A.Fridrihsons. 

Uz jautājumu, kas tā piesaista pagastam, pārvaldes vadītājs atplaukst smaidā, ka nozīmīga ir pagasta atrašanās vieta un divi ciemati, kuros daudzi labprāt apmetas. Viens no tiem ir Mežciems, kas atrodas pašā pilsētas pievārtē un ir ļoti populārs dzīvošanai, otrs – pagasta centrs Staļģene. Tomēr gana daudz cilvēku iecienījuši arī lauku teritoriju, nav gluži tā, ka piesaista tikai dzīve ciematos, lai arī pagastā to ir vesela rinda – Staļģene, Dzirnieki, Mežciems, Kārniņi, Jaunsvirlauka un Vecsvirlauka.

«Ļoti priecē, ka skolas vide ir sakārtota. Pagājušajā gadā nodevām ekspluatācijā skolas sporta halli. Bērnu skaits mums arī īpaši nekrītas, par ko, protams, ir liels prieks, – 2014./2015. mācību gadā skolā mācījās 339 bērni, no tiem – 81 pirmskolā, 2015./2016. – 335 bērni, no tiem 76 pirmskolā. Katru mācību gadu tie trīs simti turas,» gandarīts ir A.Fridrihsons.

Viņš uzteic skolas direktora Aivara Nagļa darbu, kurš ar pedagogu atbalstu ieviesis skolā jauninājumu – vidusskolas interaktīvo apmācību, kad var nebraukt mācīties klātienē, bet darīt to no mājām. Pagaidām šis projekts vēl ir tapšanas stadijā un par tā popularitāti grūti spriest, bet pirmie interesenti jau pieteikušies.

A.Fridrihsons piebilst, ka pagastā enerģisku cilvēku netrūkst, tāds ir ne tikai skolas direktors, bet arī kultūras darbinieki un pārvaldes vadītāja Solveiga Arnīte, kuras vadībā tad arī visi darbi notiek. Tiesa, pašlaik S.Arnīte ir slimības prombūtnē, tāpēc pārvaldes vadības grožus uzņēmies viņš. «Viss pagasts ir viņas lolots, lutināts un pucēts,» S.Arnītes paveikto uzteic A.Fridrihsons.

Pagastā netrūkst arī dažādu kultūras pasākumu. Zinātāji gan stāstot, ka agrāk kultūras aktivitātes apmeklētas vairāk nekā mūsdienās, tomēr sūdzēties par ļaužu trūkumu tajos arī nevarot – kultūras nams vienmēr pilns.

Lai cik pievilcīgs dzīvošanai būtu Jaunsvirlaukas pagasts, A.Fridrihsons atzīst – svarīgākais ir cilvēki. «Mēs cenšamies par viņiem rūpēties, cik vien varam. Tā, lai kādam vienkārši pateiktu – mēs to nedarīsim, nevaram palīdzēt, nē, tā nekad nav bijis. Vienmēr viss tiek darīts tikai un vienīgi cilvēku labā.»


Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 3. marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 8

.

Viss izskatas jauki iznemot celu ar bedrainu parklajumu.

pirms 3 gadiem, 2016.03.04 01:52

zuzū

Uz Jelgavu no Jaunsvirlaukas braucu caur Staļģeni. .Ceļš normāls.

pirms 3 gadiem, 2016.03.04 08:53

no Staļģenes

Fridrihsons vispār tukša vieta, ja viņš Staļģenē nerādītos kādu mēnesi nekas nemainītos! Visus kopšanas un infrastrūktūras uzturēšanas darbus veic novada KU, jo pagasts šos darbus veikt nespēja! Un par to Solveigas Arnītes izloloto Staļģeni arī varētu padiskutēt, vislielāko ieguldījumu Jaunsvirlaukas pagasta attistībā ilgu gadu garumā veica Inta Savicka - ilggadēja pagasta vadītāja! Lai viņai laba veselība un Solveigai arī!

pirms 3 gadiem, 2016.03.04 11:53

Doroteja

Izskatās ,kad šito tikai Šķirpiene varēja uzrakstīt.
Vai tad Psihenē izlaidums?

pirms 3 gadiem, 2016.03.04 12:40

to Dorotejai

Izlaidums bija un tagad Doroteja var ieņemt vietu uz kuru ilgi gaidija rindā!

pirms 3 gadiem, 2016.03.04 13:12

Anna

Kungs ,lai atbrauc uz Līvānu ielu un sakopj pašvaldības īpašumu apkārt dīķim , izcērt krūmus un savāc kritušos kokus.

pirms 3 gadiem, 2016.03.05 11:39

no Līvānu ielas

Bardaks tur vienreizējs,žurkas vien lēkā.Lapas jau arī vienreiz gadā varēja savākt !

pirms 3 gadiem, 2016.03.05 11:45

Jelgavas novadā