Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā algas plāno palielināt līdzsvaroti

Līdz ar izmaiņām minimālās algas apmērā nākamajā gadā Jelgavas novada pašvaldība, plānojot jaunā gada budžetu, pārskatījusi visu savā pakļautībā strādājošo iestāžu darbinieku – kopumā 1200 cilvēku – atalgojumu. Ir izstrādāts algoritms, pēc kura ikvienai no amatalgu grupām plānots procentuāli noteikts palielinājums. Attiecīgi katrai nākamajai amatalgas grupai piemērojot arvien mazāku procentuālo apmēru, līdzsvaroti un samērīgi plānots kaut neliels kāpums it visām amatalgu kategorijām, “Ziņas” informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Jelgavas novada pašvaldībai nākamā gada budžetā šīs izmaiņas prasīs 750 000 eiro.

D.Kaņepone skaidro, ka pilnībā pārskatīt atalgojumu visām amatalgu grupām pašvaldība nolēma, jau plānojot minimālās algas piemērošanas nepieciešamību, jo atalgojuma celšana vienai amatalgu grupai izjauc secību un līdzsvaru starp citām.

“Ņemot vērā, ka valstī noteiktais gaidāmais minimālās algas kāpums ir salīdzinoši straujš – no 380 uz 430 eiro –, Jelgavas novada pašvaldībā, pārskatot minimālās mēnešalgas saņēmējus, tas attiektos uz 258 amatalgu likmēm, un tās pārsvarā ir apkopējas un tehniskie strādnieki izglītības iestādēs, aktivitāšu centros. Taču šai grupai ar nelielu starpību seko nākamā kategorija, kurā ir pēc atbildības, kvalifikācijas un kompetencēm augstāki speciālisti. Līdz ar to atalgojuma sistēma bija jāpārskata pilnībā, izlīdzinot un arī nosakot pašvaldības vērtējumā prioritārās jomas, piemēram, informācijas tehnoloģijas, izglītība, sociālais dienests, policija un arī bāriņtiesa,” stāsta izpilddirektors Ivars Romānovs.


Foto: no interneta resursiem

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā