Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada dome lemj par zemūdens medību atbalstu Lielupē 11

Atsaucoties uz iedzīvotāju grupas iesniegumu, Jelgavas novada dome plāno izskatīt saistošos noteikumus, kas sadarbībā ar kaimiņu novadiem – Rundāli, Bausku un Ozolniekiem – ļautu Lielupes ūdeņos nodarboties ar licencētām zemūdens medībām.

Zemūdens medības Latvijā apvieno apmēram 1500 šāda aktīvā sporta piekritēju, kas līdz šī gada sākumam bija tiesīgi nodarboties ar licencētām zemūdens medībām teju ikvienā Latvijas ūdenstilpē, ziņo Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone. Stājoties spēkā MK noteikumiem Nr. 800 «Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi», līdz ar 2016. gada 1. februāri ar zemūdens medībām atļauts nodarboties 55 ezeros un upēs vai to daļās.

Likums paredz – par visām citām ūdenstilpēm, kur būtu organizējamas licencētas zemūdens medības, konkrētajai upes baseina administratīvās teritorijas pašvaldībai jāpieņem saistošie noteikumi. Tā kā MK noteikumu Nr. 800 7. pielikumā uzskaitīto upju vai ezeru vidū nav minēta Lielupe vai tās atzarojumi – Mūsa un Mēmele –, zemūdens mednieku interese ir veicināt pašvaldības atvērtību, atbalstu un izpratni par šāda sporta un dzīvesveida ieguvumiem savā administratīvajā teritorijā.

Iepazīstinot ar zemūdens medību aktivitātēm un sociālo atbildību, iedzīvotāju grupas pārstāvis Juris Beikmanis uzsver, ka pašvaldība iegūtu ne tikai ieņēmumus no iegādātajām licencēm vai šī sporta veida tūristu piesaistes, bet arī zināmā mērā līdzatbildīgu cilvēku darbošanos vides uzraudzības jomā, piemēram, identificējot un norādot uz nelegālās zvejniecības rīkiem – tīkliem, murdiem un tamlīdzīgi. Nereti tieši zemūdens mednieki ir tie, kas, nirstot dziļāk ūdens dzelmē, pamana iegremdētos nelegālos tīklus.

Lai izstrādātu kārtību, kādā būtu organizējamas zemūdens medības Lielupē Jelgavas novada pašvaldības administratīvās teritorijas daļā, darba grupa vēl diskutēs gan par drošības jautājumiem, gan laika periodu, kad šādas aktivitātes būtu pieļaujamas, piemēram, saskaņojot to ar vimbu makšķerēšanas lieguma laiku. Turklāt iedzīvotāju grupas interesēs būtu saņemt akceptu un atbalstu arī no Rundāles, Bauskas un Ozolnieku novada pašvaldības, lai zemūdens medības būtu iespējamas visā Lielupes garumā.

Saņemot idejisku domes akceptu licencēto zemūdens medību atbalstam Jelgavas novadā, iedzīvotāju grupa pauž iniciatīvu turpināt darbu pie jautājuma izskaidrošanas un virzības arī citu kaimiņu pašvaldību domēs, jo tikai ar Bauskas, Rundāles un Ozolnieku novada domes atbalstu saistošo noteikumu izstrādē licencētās zemūdens medības Lielupē varētu tikt atļautas.

Darba grupa, kas izstrādās saistošos noteikumus un kārtību, kādā organizējamas licencētas zemūdens medības Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, dokumentu gatavos, lai to iekļautu izskatīšanai apvienoto komiteju sēdes darba kārtībā maijā.


Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 11

jampampā

galvenais ir ēst zivis, nevis nirt, ēzeļu tēv

pirms 3 gadiem, 2016.04.26 16:36

jampampā

tad tev jāiet par milici pie hara strādāt- jābūt pensijā + jāmāk dzert kā lopam

pirms 3 gadiem, 2016.04.26 16:48

Reinis

Neesmu tik tups kā dromedārs, bet dzert varu daudz.

pirms 3 gadiem, 2016.04.27 13:02

ervins

tad saksies karteja zivju bendesana!ar tikliem,tagad ar harpunam,tadas lietas aizliegt vajaga!

pirms 3 gadiem, 2016.04.27 07:21

Resnais

Ziečs laivas iepirka, lūk arī tām pielietojums. Ļaužu grupām nepatīk drifts, tagad medīs zivis.

pirms 3 gadiem, 2016.04.27 11:48

s

Tagad smuki, un galvenais oficiāli, tiks izsistas visas lielās zivis kuras nevarēja noķert ar makšķerēm....

pirms 3 gadiem, 2016.04.27 13:01

Anģis

S.. Tā iet ka nezin likumus. VIspār nav nekādas sajēgas par makšķerēšanas un ZM noteikumiem.Līdz šim bija atļauts.. Vajadzētu makšķernieku kursus ieviest ,lai iepazīstas ar zivīm un visiem noteikumiem... protams par naudu un ar gala eksāmenu ,tad pastītos ko pārgudrie makšķernieki teiktu..

pirms 3 gadiem, 2016.04.29 10:49

xx

pastītos, pastītos...( tu būtu pirmais ,kurš izgāztos , bet var jau būt ,ka makšķerniekiem pareizrakstība nav nepieciešama ). Un vispār sava prieka pēc, palasi MK noteikumus Nr.800, kur melns uz balta rakstīts ,ka Lielupē šāda veida makšķerēšana nav atļauta ,ja pašvaldība pieņem saistošos noteikumus, tikai tad var, bet arī pašvaldībai jāsaņem visi atzinumi ,ka zivju pietiek !!!!!!

pirms 3 gadiem, 2016.04.29 11:59

Jelgavas novadā