Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā iegādās 11 automašīnu pašvaldības vajadzībām 8

Sekojot autoparka atjaunošanas plānam un ik gadus pakāpeniski veicot zināmu autovienību nomaiņu, Jelgavas novada pašvaldība šajā gadā savu funkciju nodrošināšanai iegādās 11 transportlīdzekļu – trīs deviņvietīgus mikroautobusus un astoņas vieglās pasažieru automašīnas –, tam paredzot veikt aizņēmumu Valsts kasē 252 240 eiro apmērā. Jelgavas novada dome apstiprinājusi aizņēmuma apmēru, taču precīza transportvienību iegādes summa būs zināma, tuvākajā laikā noslēdzoties iepirkuma procedūrai, informē novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Automašīnas paredzētas gan pārvadājumiem pagastos, gan Pašvaldības policijai un administrācijas vajadzībām – galvenokārt tās kalpos kā esošo automašīnu nomaiņa. Trīs deviņvietīgie (ieskaitot vadītāja vietu) transportlīdzekļi plānoti Kalnciema, Līvbērzes un Sesavas pagasta pārvaldei. Kā skaidro izpilddirektora vietnieks V.Buividaitis, šādi mikroautobusi ir efektīvākais risinājums pagastu darba nepieciešamībām, jo nodrošina nepieciešamo funkcionalitāti gan pasažieru ietilpībā, gan kravu pārvadāšanā.

Šādu auto vadīšanai arī pietiek ar B kategorijas vadītāja apliecību. Tas nozīmē, ka tos izmantot var plašāks pagastu pārvalžu darbinieku loks. Savukārt vieglās automašīnas nomainīs līdzšinējos spēkratus Sporta centrā, Pašvaldības policijā, sociālajā dienestā, administrācijā, kā arī Kalnciema un Zaļenieku pagasta pārvaldē. Kā vienīgais papildus nepieciešamais transportlīdzeklis ir vieglā automašīna Izglītības pārvaldes vajadzībām, jo transporta iekšējās rotācijas ietvaros Izglītības pārvaldes esošā automašīna tiks novirzīta Mūzikas un mākslas skolas vajadzībām.

Konceptuālais lēmums par pakāpenisku autoparka atjaunošanu tika pieņemts jau 2014. gadā, kā rezultātā pašvaldība seko grafikam attiecībā uz vecāko un nolietotāko automašīnu nomaiņu uz jaunākām. «Autoparka atjaunošana ir nepieciešama, jo vidējais pašvaldības transporta līdzekļu izlaides gads ir 2004. gads, kas darba automašīnām saistās ar gana lielu nolietojumu. Izmantojot tehniski nolietotu autoparku, palielinās transporta līdzekļu izmaksas, kas nav efektīvi, domājot par samērīgu līdzekļu izlietojumu,» piebilst V.Buividaitis.

Aizņēmums plānots uz pieciem gadiem ar Valsts kases noteikto procentu likmi, paredzot, ka aizņēmuma pamatsummas atmaksa tiks uzsākta ar 2017. gada janvāri. Līdz ar lēmumprojekta apstiprināšanu tuvākajā laikā noslēgsies arī iepirkuma procedūra un būs zināmas konkrētas iegādājamo automašīnu markas, norāda D.Kaņepone.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Caunietis

kāda ir vislabākā mašīna????? dienesta vāģis !!!

pirms 3 gadiem, 2016.02.26 20:15

:)

252 000 par 11 automašinām, katra par 23 000, normāls pirkums, prieks, ka Jelgava izvēlas normālas klases/cenas automašinas

pirms 3 gadiem, 2016.02.26 23:05

Lieliskais

Nemurgo, Mēs Jelgavas lauķi nebraucam ar auto kurš ir lētāks par 40 tūkstošiem.

pirms 3 gadiem, 2016.02.29 12:43

Resnais

Izbraukuma semināri joprojām cieņā! Kur paliek vecās / iepriekšējās automašīnas?

pirms 3 gadiem, 2016.02.27 00:50

savāc katrs sev par bilances vērtību

pirms 3 gadiem, 2016.02.27 14:02

ok

Nu 8 vietīgās automašinas jau sen vajadzēja , jo reizēm , lai aizvestu 5 skolēnus uz kādu konkursu vai olimpiādi bija jātriec viss autobuss .

pirms 3 gadiem, 2016.02.29 22:24

Jelgavas novadā