Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā jauns sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojums «Atelpas brīdis» 5

Jelgavas novada pašvaldība, paplašinot pakalpojumu klāstu, ģimenēm, kuras audzina bērnus ar invaliditāti vai funkcionāliem traucējumiem vecumā no pieciem līdz 18 gadiem, piedāvā pieteikties jaunam pakalpojumam «Atelpas brīdis», tādējādi sniedzot sociālu, medicīnisku un psiholoģisku atbalstu. Pakalpojumu var saņemt visu diennakti, ieskaitot svētku dienas un brīvdienas, ziņo pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Jelgavas novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Linda Ozola informē, ka šobrīd Jelgavas novada pašvaldībā tiek apzinātas ģimenes, kuras var pretendēt uz šo atbalstu. «Vecākus, kuri audzina bērnus ar funkcionāliem traucējumiem – gan fiziskiem, gan garīgiem –, aicinām vērsties Sociālajā dienestā. Mums ir ļoti svarīgi apzināt šīs ģimenes, jo «Atelpas brīdi» Zemgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projekta ietvaros pašvaldība var nodrošināt jau tagad. Minētā projekta ietvaros no maija darbu uzsāks arī speciāli izveidota vērtētāju komanda, kas apmeklēs tās ģimenes, kas pieteikušās, lai katram bērnam izstrādātu individuālu sociālās rehabilitācijas programmu un pēc tam varētu nodrošināt programmā paredzētos rehabilitācijas pakalpojumus, tai skaitā speciālistu konsultācijas, piemēram, vizītes pie fizioterapeita, logopēda vai psihologa. Projekta ietvaros nozīmētās vizītes tiks arī atmaksātas,» skaidro L. Ozola.

Pagaidām Sociālais dienests pieteikumus nav saņēmis, bet pēc Jelgavas novada Labklājības pārvaldes datiem potenciālo ģimeņu skaits novadā varētu būt ap 88. «Jāteic godīgi – būtu labi, ja šo bērnu vecāki gribētu pieteikties šim pakalpojumam, bet paredzu, ka saņemties viņiem būs ļoti grūti. Nereti vecāki sevi emocionāli sadedzina, rūpējoties tikai par bērnu, viņi to dara 24 stundas diennaktī. Uzticēt svešam cilvēkam slimu bērnu nav viegli. Projekta ietvaros arī vecāki varēs saņemt veselības aprūpes vai psihologa palīdzību. Projekta finansēti pakalpojumi jūtami atvieglotu viņu dzīvi un rehabilitācijas rezultātā uzlabotu bērnu funkcionēšanas spējas – vismaz uz projekta laiku līdz 2022. gada beigām,» stāsta L.Ozola.

«Atelpas brīža» pakalpojumu varēs saņemt līdz desmit dienām (pilnas diennaktis) gadā, kuras var izmantot visas vienā piegājienā vai arī dalīt. Plānots, ka ikdienā «Atelpas brīdi» Jelgavas novadā nodrošinās Elejas SARC filiāle. Centram ir gan sociālie darbinieki, gan sociālie aprūpētāji, kas profesionāli strādā ar bērniem, kam ir funkcionāli traucējumi. Projekta ietvaros paredzēts piesaistīt pēc nepieciešamības arī psihologu, fizioterapeitu un citus speciālistus. «Tā kā lielai daļai iedzīvotāju Elejas SARC filiāle saistās ar bērnu namu, esam ieplānojuši, ka «Atelpas brīdi» varētu veidot arī kā nometnes, kuras notiktu ārpus centra telpām. Proti, ja vecāki nevēlēsies dienas dalīt, tad mēs varētu vasarā bērniem izveidot desmit dienu garu nometni. Tā būtu iespēja bērniem izrauties no ikdienas rutīnas, iepazīties ar citiem jauniešiem. Un, kas ir būtiski, nometnes laikā bērniem tiktu sniegts arī medicīnisks, sociāls un psiholoģisks atbalsts. Speciālisti attīstītu bērniem gan pašapkalpošanās iemaņas, gan sociālās prasmes, gan organizētu brīvā laika pavadīšanu, kā arī nodrošinātu rehabilitācijas nodarbības,» piebilst L.Ozola.

Lai ģimenes gūtu atbalstu pakalpojuma «Atelpas brīdis» saņemšanai, kā arī saņemtu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus atbilstoši deklarētajai dzīves vietai, jāvēršas pie sava tuvākā sociālā darbinieka vai Jelgavas novada pašvaldības sociālajā dienestā Pasta ielā 37, 4. stāvā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

maiga

vispirms vajag apzināt,kam un cik ģimenēm tāds pakalpojums ir vajadzīgs nevis sākt ar štatiemun algām...vienmēr skrien zirgam pa priekšu

pirms 3 gadiem, 2016.03.01 16:11

Autora vārds tā būs labi!

Bet tak rakstīts, ka tikai projekta ietvaros tiks veidota komanda ar vajadzīgiem speciālistiem... :)
Es piesakos fizioterapeitos ;)

pirms 3 gadiem, 2016.03.01 18:58

maigai

Izlasi vēlreiz rakstu, un tad "dēj" komentāru!!!

pirms 3 gadiem, 2016.03.02 08:29

Autora vārds tā būs labi!

Tieši tā izlasi un tad ej dēt olas... drīz būs lieldienas... tak sagatavojies kārtīgi! :)))

pirms 3 gadiem, 2016.03.03 15:33

Baiba

Ļoti pozitīva un laba ziņa! Tiešām prieks, ka notiek arī kas pozitīvs.

pirms 3 gadiem, 2016.03.03 23:28

Jelgavas novadā