Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada juristi noliedz, ka Bratku ģimene Daukšas ieguva labticīgi 13

Divas stundas ilga debates Zemgales apgabaltiesā, kur 29. augustā tika skatīta Jelgavas novada iesniegtā apelācijas sūdzība par Jelgavas tiesa spriedumu «Daukšu» lietā. Tiesneši Regīna Knabe, Daina Baltā un Aigars Sniedzītis lika manīt, ka šīs problēmas risinājums šoreiz nav īsti tiesas kompetencē. Tomēr Jelgavas domes nolīgtie juristi Dzintars Lagzdiņš un Aldis Jēgers palika pie sava, apgalvojot, ka Zaļenieku pagasta zemnieks Tālivaldis Bratkus nevis labticīgi, bet gan slēpjot no pašvaldības problēmu ar Jelgavas rajona padomes un Zaļenieku pagasta padomes nekorekti sagatavotajiem dokumentiem (1995. gadā) vēlējies paturēt īpašumā dzejnieces Aspazijas dzimtās mājas Daukšas ar tiem piederošajiem 64,4 hektāriem zemes.

Savukārt Tālivalža Bratkus advokāts Pauls Makarovs-Makaronoks atzina, ka varētu izlīgt mieru ar Jelgavas novada pašvaldību tikai tādā gadījumā, ja vispirms tā atvainotos Bratkus ģimenei par nodarīto pārestību un apvainojumiem. No tiem spilgtākais, pēc viņa teiktā, ir meli, ka jaunie Daukšu saimnieki nav noorganizējuši nevienu Aspazijas atceres sarīkojumu. Tajā pat laikā debatēs tika atzīts – nevis Jelgavas novada pašvaldības, bet gan Zemesgrāmatas tiesneša kompetencē ir Bratkus ģimenes īpašumtiesību atzīšana.

Maijā pieņemtajā Jelgavas tiesas spriedumā tika atzīts, ka šajā īpašuma iegūšanas apstrīdēšanā ir iestājies vairāk nekā desmit gadu noilgums un ka Tālivaldis Bratkus, samaksājot pirkuma līgumā prasītos 22 tūkstošus latu, ir kļuvis par labticīgu pašvaldības mantas ieguvēju. Sprieduma nolasīšana Zemgales apgabaltiesā paredzēta 12. septembrī.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 13

par taisnīgu tiesu

Gaidam 12.septembri..., Mazliet zinot lietas apstākļus, Bratkusiem nelabvēlīga sprieduma gadījumā trijās tiesas instancēs (šī bija otrā) būs pilnīgs pamats griezties Eiropas Cilvēktiesību tiesā pret Latvijas valsti par īpašuma tiesību neaizskaramības pārkāpumu un tiesībām uz lietas izskatīšanu taisnīgā tiesā...

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 11:11

hmm..

Ja būtu maksājuši Brakusi valsts nodokli, viss tāds nebūtu noticis. ;) Novads rullē, malači, ka visu piefiksē.

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 13:18

tiesnesis

Pats galvenais apstāklis lietā - 1995.gada lēmuma un jebkādu (likumīgu vai nelikumīgu) darbību, lēmumu noilgums. tātad šos senos lēmumus nevar mainīt. 'Ja bijusi nelikumība, tad to varēja atklāt, risināt, apstrīdēt 10 gadu laikā. pēc tam viss cauri - aizmirstam.
Šobrīd no tā, kas pieejams sabiedriskai lasīšanai, secināms, ka Novads pieņēmis jaunu lēmumu pēkšņi par īpašuma atsavināšanu. Jebkura tiesa šobrīd var tikai un vienīgi vērtēt šī jaunā lēmuma likumību, neatkarīgi no senajiem lēmumiem. Atsavināšanai un nacionalizācijai ir likumā noteikta kārtība kā un kādos gadījumos šādas darbības ir pieļaujamas. Ja šis lēmums nav bijis likumīgs, tad Novadam jābeidz ņemties un maksāt nodokļu naudu juristiem.
statuss "Aspāzijas mājas" nav nekāds pieminekļa status vai kas tamlīdzīgs un to nevar piešķirt pēkšņi, ja Zemesgrāmatā jau 1995.gadā netika ierakstītas nekādas atzīmes un pienākumi, tad tas ir parasts privātīpašums.
Protams, 90'jos daudzi īpašumi tika privatizēti, izpārdoti nelikumīgi, bet šobrīd to nevar atgriezt tikai tāpēc, ka kādam tā gribas. No juridiskā viedokļa pilnīgi bezjēdzīga lieta.

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 15:18

7kadri

Lūdzu pastāstīt sīkāk par Aspazijas piemiņas pasākumiem. Būtu interesanti palasīties. Ja nu vienīgi brūnās norādījuma zīmes noņemšana šosejas malā uz Daukšām.

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 21:52

Zaļenieki

Nu nezinu.."Daukās" kā par muzeju ir klusums. Ja kādreiz tur bija rosība un bija interese aizbrauks kā uz muzeju, tad tagad, par kāju tur negribas spert. Pa visiem šiem gadiem tik viens mazs tiltiņš iztaisīts. Māja ir kapitāli nolaista. Pat bērnus negribu tur vest ekskursijā. tad jau tuvāk ir Tērvete. Tur gan, ir skaisti un patīkami visai ģimenei.

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 08:58

Egons

Interesanti būtu ja kāds pastāstītu,kāpēc Caunem,kādam viņa tuviniekam vai čomam pēkšņi pēc tik gadiem radās doma,ka to gabaliņu varētu Bratkusiem atšķērēt. Viņam pašam un tiem viņa uzpirktajiem filozofiem-juristiem nevar ticēt ne vārda.

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 23:19

Ak latviešu valodas gramatika!!!

Par Bratkusiem - vai tad arī par Ingusiem, par tirgusiem, par ledusiem un medusiem!!!

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 08:18

Ruta

Kādreiz braucām uz muzeju ekskursijā.Bija laba gide un interesantas ekskursijas.Visiem patika,bet kad pēc vairākiem gadiem atkal gribējām braukt,tad teica,ka māja ir privatizēta.Žēl,ka atļāva privatizēt,jo Aspazijas muzejs bija Latvijas lepnums.Jādomā kā saglabāt šo māju kā muzeju.

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 10:59

Futurama

Ko muldi? Pirms Bratkus ģimenes šajā mājā nekādi gidu pasākumi nebija.

pirms 3 gadiem, 2016.09.03 00:28

Qwerty

Nu ko jūs piesienas cilvēkiem, vai jums zemes maz,vai maz ēku ko renovēt? Būtu ielas un vecpilsētas graustus saveduši kārtībā!! laikam ka raviņam par maz zemes!

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 20:12

Qwertyyyyy

Izlasi vēlreiz rakstu, un pārmaiņas pēc noskaidro cik liela saistība Rāviņam ir ar novadu....!

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 22:51

Qwertyyyyy

Izlasi vēlreiz rakstu, un pārmaiņas pēc noskaidro cik liela saistība Rāviņam ir ar novadu....!

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 22:51

Uzvārds

Latviešu dabā, tas normāli!! Ja ne man, tad kaimiņam ar ne!!! Nesaprotu, kādēļ tad pašvaldība uzreiz neņēma, ko marinēja? Laikam tālajos 90 gados zemei vērtība nebija!!!

pirms 3 gadiem, 2016.09.01 07:33

Jelgavas novadā