Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība līdzfinansēs visu skolēnu pusdienas 7

Jelgavas novada dome iecerējusi no jaunā gada palielināt pašvaldības līdzmaksājumu ēdināšanai pirmsskolas vecuma audzēkņiem, nosakot to viena eiro apmērā, savukārt pārējiem skolēniem līdzmaksājums būs 0,50 eiro apmērā, informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Lai atslogotu vecāku izdevumus par bērnu ēdināšanu izglītības iestādēs, pašvaldība jau septembrī pieņēma lēmumu par pusdienu izmaksu kompensāciju 0,50 eiro apmērā. Tobrīd vienlīdz liels līdzmaksājums tika noteikts gan pirmsskolas, gan pamatskolas skolēnam. Savukārt, plānojot atbalsta pasākumus nākamajam gadam, pašvaldība lēmusi daļēji kompensēt pusdienu izdevumus arī vidusskolēniem, kā arī palielināt atbalsta summu pirmsskolas vecuma bērniem vēl par piecdesmit centiem.

“Saskaņā ar iepirkumu procedūru rezultātiem redzam, ka gan pārtikas cenu kāpums, gan minimālās algas palielinājums diktēs arī ēdinātāju ikdienu. Lai gan lielākoties novada teritorijā ēdināšanas pakalpojums tiek nodrošināts vidēji par 1,70 eiro, pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu vecākiem, neskatoties uz pusdienu kompensāciju, pieaugušas brokastu vai launaga izmaksas. Pašvaldība vēlas atslogot ģimeņu izdevumus, kā arī veicināt veselīgu pusdienu izvēli arī pusaudžu vidū. Ceram, ka ar līdzmaksājuma piešķiršanu vidusskolēniem palielināsies arī silto pusdienu ēdāju skaits pusaudžu vecumā,” skaidro Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.

Tāpat kā līdz šim, pusdienu izmaksas pilnā apmērā pašvaldība kompensēs tām skolēnu grupām, kuras jau saņēma brīvpusdienas. Tas attiecas uz piecgadīgiem un sešgadīgiem audzēkņiem, trūcīgo ģimeņu, kā arī audžuģimenēs un aizbildnībā augošiem bērniem. Līdzfinansējuma daļa attieksies arī uz 1.–4. klašu skolēniem, kam pusdienas nodrošina valsts 1,42 eiro apmērā. 28 centu starpību segs pašvaldība.

Ēdināšanas izmaksu kompensācijai 3000 skolēniem pašvaldībai 2018. gadā kopumā jāatvēl 379 707 eiro.

Lēmumprojekts tiek virzīts apstiprināšanai domes sēdē 28. decembrī pulksten 15.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ciks

Kāpēc no maniem nodokļiem jākompensē pusdienas, kuras tiek izmestas mēslainē?

pirms gada, 2017.12.25 08:12

Inokentijs

Tapēc, ka Tu esi laucinieks.

pirms gada, 2017.12.25 13:39

,,,

gribētu redzēt kādus debesu brīnumus tu gatavo mājās?

pirms gada, 2017.12.29 08:44

ko

Jūs tur esat pārāk izlepuši. Citam bērnam tas ir varbut vienīgais sitais ēdiens.

pirms gada, 2017.12.26 19:36

tuttii

Tad bērnu prom no tādiem vecākiem, kuri ļauj paēst tikai reizi dienā - skolā/bērnudārzā.

pirms gada, 2017.12.27 11:33

Jelgavas novadā